Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » IGEN-NEM, bólogatásokkal....

IGEN-NEM, bólogatásokkal. Mióta használja a gyermeked ezeket és hogyan tanítottad meg neki, hogy melyik mit jelent, ill melyik fejmozgatás tartozik hozzá?

Figyelt kérdés
2011. jún. 10. 13:12
 1/8 anonim ***** válasza:
Kisfiam a nemet mondja és mutatja. Direktben nem tanítottam Neki, csak amikor valamire azt mondtam nem, akkor ráztam a fejemet is. Az igent nem is mondja, nem is mutatja még. Jövő héten lesz 1 éves.
2011. jún. 10. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
11 hós fiam csak a nemet tudja, nem tanítottam tudatosan szerintem csak leutánozta az én mozgásom. Áll a konyhaszekrény előtt és rázza a fejét. Nagyon aranyos. Most igyekszek már az igenre is bólogatni, hátha arra is rájön.
2011. jún. 10. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam is 11 hós, mindenre azt mondja igen meg de! még nem mutatja csak mondja! Most tanítom neki hogy nem,de egyszerűen ahogy kimondom elkezd kacagni! :))
2011. jún. 10. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én mindig mondom a 11 hónaposomnak ,ha valami nem szabad,hogy NEM-NEM!!!!Erre Ő is mondja ,hogy nem-nem és persze csinálja tovább:)
2011. jún. 10. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

én fiam 10 hónapos korától használja a nemet fejrázással, nem tanítottam rá.

az igent még nem ismeri

18 hónapos

2011. jún. 10. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

azt már nem tudom pontosan hogy mikor, de a nem-et fejrázással már nagyon korán megtanulta :) aztán az első szavai egyike volt a nem :) volt hogy egész nap ezt mondogatta mindenre :D

a bólogatást is megtanulta, viszont mondani az igen-t a mai napig nem mondja, azt mondja hogy aha :) (2 éves, kb 40-50 rövidebb szót már tud)

én úgy tanítottam meg neki, hogy én is csináltam a fejemmel, a nem-nél ráztam, az igen-nél bólogattam

2011. jún. 10. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szerintem a nem az első szócska amit megtanulnak :o) Fiam is 10-11 hónaposan már mutatta, utána volt egy korszaka, amikor minden nem volt, majd már mondta is hozzá: nen, nen.

Most 1,5 éves, már a minden nem korszak után észrevettem, hogy ha igen lenne a válasz, akkor nem mondja, hogy nem :o) Most kb. egy hónapja pedig azt vettem észre, ha kérdezek tőle valamit, akkor a kérdő szóval felel vissza. Pl. Bemész? Be. Van még golyód? Van. stb. Az olyan kérdésekre, ami ..., jó? -val végződik, már mondja, hogy jo, kb. 1-2 hónapja. Bólogatni az igent még nem tudja, néha mondja, hogy iiii. (egyébként még csak a szavak első szótagját használja)

2011. jún. 10. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én lányom 20 hós. Én aztán bólogathattam, ingathattam ő ugyan nem csinálta. Mostmár szépen beszél, a nem-et mondja, az igen helyett ő is a kérdéssel válaszol. Pl.:Kérsz még teát? - Mégkérsz. Teát.

2011. jún. 10. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!