Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kis korkülönbségű gyerekek...

Kis korkülönbségű gyerekek anyukái! Melyik időszakot éltétek meg legnehezebben?

Figyelt kérdés
2011. okt. 4. 14:12
 1/5 anonim ***** válasza:

22 hónap különbség.

Amikor elkezdett kúszni-mászni-felállni a pici, és mindig mindent lerombolt, amit a nagy kreatívkodott, épített, rajzolt, gyurmázott, stb.

Végül a nagyot felraktam az ebédlőasztalhoz, hogy ott játsszon.

Ez kb 2 hónap volt.

A pici még mindig pici (11hós), de már nem zabálja meg legalább a gyurmát, nem borítja le a tornyokat, nem eszi meg a papírt és a színes ceruzákat. Most már nem is muszáj a nagynak felmenni az asztalhoz, tud játszani a földön is, ahogy eddig.

Most már játszanak együtt is, pl kisdobozt pakolnak nagydobozba, együtt négykézlábaznak körbe-körbe, együtt pakolásszák kifele és befele a játékos dobozokat.

2011. okt. 4. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Elgondolkodtatott a kérdésed, de valahogy nem volt igazán nehéz időszak. Szerencsés vagyok, mert az akkor 1 éves fiam az első pillanattól alázatos rabszolgája volt az újszülött húgának. Ott ült mellette, és mivel beszélni még nem tudott, órákig zümmögött neki. A körülöttük adódó feladatokkal sem volt gond, valahogy adta magát a dupla pelenkacsere, később a kaja kétfelé adagolása. Amíg a pici szopizott, a nagy odabújt hozzám.

Később még jobb lett, a nagy tanítgatta játszani a kicsit. Nagyon jó természetű, így külön meg kellett neki tanítani, hogy nem muszáj mindig mindent odaadni, amire a húga csak ránéz.

Ovisként már a legjobb barátok voltak, otthon mindent együtt csináltak, de az oviban már kezdtek önállóan barátokat szerezni. Persze itt is a lányom járt az élen.

Egy osztályba kerültek, a suliban szinte húzzák egymást, nem szeretnek lemaradni egymástól a jegyek tekintetében.

Kisiskolás korukban a leányzó kicsit elszemtelenedett, a fiam meg tűrte. Aztán kb. havonta egyszer kiengedte a gőzt, és jól megrángatta a húgát. konkrétan a hajánál fogva végighúzta a parkettán. Én meg diszkréten rájuk csuktam az ajtót.

Most már 14 és 13 évesek. Töretlen a kapcsolatuk. A lány most is kihúzza időnként a gyufát, és ha a fiam reklamál, azt válaszolja neki: Te rontottál el.

Szóval ha visszanézek, most sem gondolom azt, hogy lett volna kirívóan nehéz időszak, inkább áldom a jó sorsomat, hogy 1 év különbség van csak köztük.

2011. okt. 4. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Második vagyok. Az még lemaradt, hogy azóta van egy 2 év korkülönbséges párosom is, és náluk már most sem ennyire zökkenőmentes a dolog. A nagyobb már öntudatosabb volt a nagyfiamnál a maga 2 évével, és ez meg is mutatkozik a viszonyukban.
2011. okt. 4. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

22hó. 1 és 3 évesek.

Kb 5 hótól 8-9 ig. Ahogy már írták a rombolós mindent megevős kúszó mászó időszak.

2011. okt. 4. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat. nálunk 2 év 8 hónap van, a nagyobbik lány, a kisebbik fiú. nemsoká 1 hónapos a pici. a nagy nem bántja, meg semmi, csak rettentően anyás volt mindig, és ez most fokozódott, alig jut rá időm, leszámítva a napi 2xi sétát, játszóteret (hogy mi lesz ha elromlik az idő, fogalmam sincs). és nem bírja ha sír a pici, egyből elkezdi mondani, hogy adjak neki cicit, vegyme fel...ha meg nem tudom egyből elhallgattani, mert még befejeznák valamit amiben benne vagyok. pl. két tányér még hátravan a mosogatásból, akkorő is elkezd bömbölni....ráadásul a kicsi hasfájós, az hagyján hogy én se, de a nagy sem tud tőle aludni, úgyhogy most az apjával alszik, holott eddig velem aludt el ( az éjjelt átalussza azzal nincs gond)....na és nem hajlandó lemondani a pelenkáról, meg a cumiról. én most nagyon nehéznek érzem ezt az egészet. (nulla segítségem van teszem hozzá).
2011. okt. 4. 14:37

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!