Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Asztmás kisfiúnál mire ügyeljek?

Asztmás kisfiúnál mire ügyeljek?

Figyelt kérdés
Ma megállapították, hogy a gyerkőc asztmás. Kapott két féle befújót, egy állandót és egyet amit alkalom szerűen kell használni. Vérvételi eredmény két hét múlva lesz, allergiát is néznek belőle. Kell-e esetleg valamire figyelnem ez ügyben? Akinek asztmás a gyermeke tud tanácsolni valamit? Még tapasztalatlan vagyok. Köszönöm.
2011. okt. 3. 15:17
 1/6 anonim ***** válasza:
Szia Milyen befújót kaptatok? Én lányom 3 éve allergiás asztmás és tüdőasztmás is. Nos, ha allergiás asztmátok van, akkor természetesen arra kell figyelj, hogy a gyerkőc NE kerüljön allergén helyre, esetleg olyan dolog ne legyen a közelében. Mi 12-ből 11-re vagyunk allergiások, köztük a háztartási por is. :( Ha tüdőasztmátok van, akkor ne hagyd, hogy a gyerek nagyon sokat futkozzon, mert fulladhat tőle! Az esti csikizéssel is vissza kell venni. Én beirattam uszásra a lányomat az nagyon sokat segitett, tüdötágitó hatással van. Remélem tudtam segiteni!
2011. okt. 3. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Állandó befújót??? Tehát minden nap kell fújnod belőle?? Nekem is ez volt az elején, és amikor orvost váltottam, ő mondta, hogy nem szabad állandóan pumpálni, mert "megszokja" a szervezete, és immunis lesz. Mennyi idős a fiad?
2011. okt. 3. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Na visszajöttem.. Még nem tudni allergiás-e, a vérvételi eredményből ki fog derülni. Igen egy állandót kapott, reggel és este 2-2 puffot fújni. Köszönöm, hogy írtál.
2011. okt. 3. 16:41
 4/6 A kérdező kommentje:
Ja a befújók: állandóra:Flixotide evohaler125 mikrogramm/adag szuszpenzio. Alkalomszerűen pedig:Ventolin evohaler szuszpenzio. Inhalációsok. 4,5 éves a fiam.
2011. okt. 3. 16:43
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem nem a gyerekem, hanem én vagyok 2 éves korom óta asztmás, allergiás. Az úszást ajánlom én is, nekem nagyon sokat segített(volt teljesen tünetmentes időszakom), és sokat segít a só szoba is. Amire mindig figyelek, hogy a gyógyszer a táskámba legyen, és arra, hogy ne legyek beteg. Nekem is van gyermekem és Ő is néha fullad(2 éves), de elvileg nem asztmás...nagyon remélem, hogy nem örökölte.

Tudom, hogy ijesztő dolog az, amikor a gyerek fullad, de ha megszokja és helyesen kezeli teljes életet élhet:-) Én is csináltam mindent, csak tudom hogy van határ:-)

2011. okt. 3. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Első vagyok! Nekünk is az egyik a Ventolin. Igen, fontos, hogy mindig vidd magaddal a gyógyszert. Nekünk az óvoda is megengedte, hogy legyen ott is egy pumpája. Ha nincs, vegyél Babyhaler-t, mert könnyebb fujni neki! Ha fullad, ne ijedj meg, mert a gyerek megérzi, és inkább nem fog semmit csinálni, csak nehogy befulladjon, mert akkor anya megijed. Neki is meg kell szoknia, hogy mikor kell a pumpa.

Mielőbbi javulást és tünetmentes heteket.

2011. okt. 5. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!