Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért van, hogy ROSSZUL...

Miért van, hogy ROSSZUL ÉBRED? Egyáltalán mi ez a jelenség, mit tegyek vele?

Figyelt kérdés
3 és fél éves. Amióta van délbeni alvás (a 2 napközbeni helyett, ami ugye régen volt már, kb másfél éves kora óta csak 1x alszik) szinte mindig rosszul ébred ebből. Éjjel is felébred 1x, de visszaalszik és nincs hiszti, reggel is tök jókedvű. De Délben max egyórás alvás után ordítva ébred és fél óra megnyugtatni. Látszik hogy nem jól érzi magát, nem tudom mi baja ilyenkor.
2011. szept. 28. 18:01
 1/9 anonim ***** válasza:

Szerintem hiszti, bár nem ismerem a szituációt, és lehet tényleg van valami.

Nem vagyok amúgy olyan nagyon tapasztalt, viszont egy ideje aupair vagyok, és egy 3 éves kislányra kell vigyáznom. És azt vettem észre, hogy mikor anyuval-apuval vagy a tesókkal van, mikor ébred, akkor rájön a sírás (hiszti) és minimum negyed óra kell, mire megnyugszik. Viszont mikor velem van, és felébred alvás után, és látja hogy én vagyok vele akkor nincs sírás, nincs hiszti. (Tudja, hogy nem vagyok vevő rá.)

Szóval szerintem ha sírdogál, kérdezd meg, hogy mi a gond,fáj-e valamije vagy mi van, ha meg nincs semmi gond, akkor szólj rá, vagy hagyd rá.

2011. szept. 28. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Az Én kisfiam 2,5 és Ő már nem nagyon alszik napközben.

Eleinte aggódtam, de kiderült hogy sok hasonló korú gyerkő már nem nagyon alszik du.

Kipróbáltam a délelőtti kifárasztást, de akkor is kitartóan fenn marad és eszében sincs aludni max. lefekszik és pihen a szőnyegen vagy kanapén.

Ha mégis véletlenül előfordul hogy elnyomja az álom, akkor ébredésnél sokszor Ő is nagyon sír, mintha valami nagy baja lenne és alig lehet megvigasztalni.

Nálunk ez nincs mindig így, de az esetek többségében sajnos igen.

Számomra is talány a dolog.

2011. szept. 28. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

hát ezaz, mi a fenéért van! :) legalább tudnék segíteni...nem hiszti, látom rajta h szeretne ő megnyugodni, de kb azt se tudja hol van, mi van, de visszafeküdni nem hajlandó.

emiatt én is kiiktattam az alvást, persze nem én akartam, de mivel így jött ki nem sirattam meg. Csakhogy ez fél év után ahhoz vezetett, hogy tottál kialvatlan és beteges lett szegény, muszáj volt újra beiktatni az alvást...

2011. szept. 28. 18:25
 4/9 anonim ***** válasza:
nekem ugyanezt csinálja,amikor nyügösen kel akkor bármit mondhatok v. csinálhatok csak sír.és tényleg inkább hisztizve.olyankor otthagyom és fél óra múlva már semmi baja.viszont az oviba normálisan kel
2011. szept. 28. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Hasonló állunk is a helyzet. Éjjeli alvásból vidáman ébred, de a délutániból minden áldott napon sírva, bemegyek hozzá, megsimizem, visszaalszik egy kicsit, és utána ébred normálisan, sírás nélkül. Nem tudom miért lehet. Talán túl hirtelen ébred, vagy nem tudja hol van, passz, de engem is nagyon érdekelne miért lehet így..
2011. szept. 29. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk ugyanez volt, kb 2 és 3 éves kora közt. Iszonyú hisztivel ébredt minden alkalommal, és mindegy volt, hogy otthon, vagy máshol, az is, hogy épp ki ment be hozzá ébredés után. Legalább fél óra volt, mire abbahagyta a bömbölést és ez ment minden nap.

Aztán egyik nap nem sírt már és azóta sem volt ilyen, kb fél éve már.

Én sem tudom, hogy mi volt az oka, de ezek szerint kinövi.. és szerintem emiatt ne hagyjátok ki a délutáni alvást, azzal csak még rosszabbat tesztek.

Ha sírva ébred, hát sírva.. Kérdezd meg ilyenkor, fáj-e valami, bántja-e valami, kér-e valamit,erre ha elutasító, akkor hagyd magára, majd abbahagyja. Nálunk ez volt a legrövidebb út. Minél inkább vígasztaltuk, annál tovább tartott.

2011. okt. 5. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Az én fiam ezt délutánonként egy órán keresztül csinálta. Néha segített a figyelemelterelés. Én se tudtam mi az isten baja van, de nagyon sokáig tartott, és elkeserítő volt. Lehet, nagyon mélyen alszanak, és utána nehéz az ébredés, Vagy rémálmok? Hát, a csuda tudja. Később is elég problémás gyerek volt.
2011. okt. 5. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
12:15-öst mintha én irtam volna. Szerintem meg még álmosak! Ha mondjuk kicsit többet alszik, akkor is sír, mikor felkel? Én simizni szoktam a hàtàt szó nélkül, ha egy óra után felkel sirva, van hogy visszaalszik és normálisan ébred utána. De aludjon mindenképp! Most 3 éves a fiam és már ritkábban csinálja, tehát múlik. Ez nem hiszti! Bár visit néha, ez tény....:)
2011. okt. 6. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez a helyzet, ha nem alszik eleget, vagy túl sokat alszik, vagy a csillagok állása, vagy mittudomén. Olyankor ül az ölemben negyed órát, aztán megy és kezdi a fontos délutáni teendőit, mondandóit :)
2011. okt. 6. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!