Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A nagyi efféle hozzáállása...

A nagyi efféle hozzáállása vajon mit okozhat a gyermekben?

Figyelt kérdés

Számomra kiakasztó módon áll hozzá sokszor az unokái dolgaihoz. Vajon egy gyermek két és fél éves fejecskéjében hogyan csapódik le az ilyen viselkedés, és lehetnek-e következményei egy gyermek kis lelkében, ha mondjuk heti két napot vigyáz rá? Írom a példákat:

- tud beszélni, de szívesen halandzsázik, csak úgy, halandzsaénekeket kornyikálva vagy ritmusos halandzsamondókákat kántálva, ilyenkor a nagyi rászól, hogy micsoda hülyeségeket mond, ne beszéljen már ilyen értelmetlen zagyvaságokat.

- tombol a miért korszak, nehezen megválaszolható kérdésekkel, pl. miért kék a baba szeme, amire a nagyi azt mondja neki: jajj mindig ilyen butaságokat kérdezel.

-ha rajzolnak, és mondjuk a kislány haját zölddel szeretné megrajzolni a gyermek, rászól, hogy az úgy nem jó, az butaság

- a szobatisztaságra való szoktatás időszakában ha becsorgott a pisi, azt mondta a kislánynak: micsoda dolog ez, az ovodában mindenki ki fog nevetni


amúgy imádja az unokját, sok mindenre tanítgatja, és sokat dícséri, ha az elvárásainak megfelelően működik a gyerek, de nem bírja a kilengéseket.


2011. szept. 24. 09:19
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem semmi gond sem lesz. Te majd szépen meséld el neki otthon, hogy pl. a mami azért mondta, hogy a zöld haj nem jó, mert olyan nincs, legyen barna, szőke vagy fekete.
2011. szept. 24. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
98%
A gyerekek nagyon jól megtanulják,hogy ki milyen,kinél hogyan kell viselkedni. Semmi gond nem lesz
2011. szept. 24. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én is kiakadnék (a stílus miatt) de szerintem sem lesz gond.Tudni fogja, hogy a mama "ilyen", és csak heti 2 nap.
2011. szept. 24. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Biztos vagyok benne, hogy az anyósod, nem anyukád. Nála ezeket nem vennéd észre, vagy egyenesen megkérnéd, ne mondjon a gyereknek ilyeneket, mert Téged zavar. Tedd ugyanezt az anyóssal, szólj, hogy nem tetszik, amiket mond, vagy hagyd békén.
2011. szept. 24. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Megértem a dilemmád, a nagyi elég sok olyat beszél, amivel én sem értek egyet. Vsizont egyetértek a második hozzászólóval, a gyerekek megtanulják, melyik ember milyen, mit lehet, mit nem nála. Ha te nem beszélsz ilyen butaságot neki, akkor semmi baja nem lesz. :)

(Saját példámon okulva, az én nagymamamám – bár óvónő volt – is elég fura volt a gyerekekkel, nem rajongtam érte, de nem is reccsentett meg.)


Egyébként milyen fura, hogy van ember, aki nem örül a gyerekek érdekes kérdéseinek, hanem (talán azért, mert szégyelné bevallani, hogy fogalma sincs róla?) lepattintja. :)

2011. szept. 24. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
amit leírtál az engem nagyon idegesítene, én megmondanám a nagyinak, hogy nem mondjon már ilyet a gyereknek, ha szüleim száján kicsúszik vm hasonló rájuk szólok, hogy ilyet nem mondjunk e gyereknek.
2011. szept. 24. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

én rászólnék.

Pl a fiam múltkor letörte valami porcelán delfin farkát. Anyum meg kibukott. Aztán leültettem és elmagyaráztam neki, hogy egy 16 hós gyereket tökre nem érdekel hogy most letört a delfin farka, mert azt se tudja minek van a delfinnek farka:) egyszerűen a kezében maradt, ebből nem kéne patáriát csapni.

A legkönnyebb az általad leírt módokon elintézni a gyereket, nehogy egy kicsit is megerőltesse magát.

Szóval nem árt egy két dolgot a gyerekekkel kapcsolatban elmondani, mert úgy látszik már nagyon nincs képben.

2011. szept. 24. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A nagyi csak reálisan próbálja nevelni a gyereket, persze kicsit túlzottan is. A gyerekek ezt nem veszik fel annyira, mint a felnőttek. Inkább ők reagálják túl. Le kell vele ülni és megbeszélni a dolgokat. Az nem megoldás, ha te kibuksz ezeken és talán vitatkoztok rajta. Az idősebbek hajlamosak elfelejteni, hogy milyen és hogyan viselkedik egy ekkora gyerek.
2011. szept. 24. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én biztos elbeszélgetnék a nagyival, persze nem magas lóról, de adott esetben, mikor elhangzik a "butaság" szó, elmondanám, hogy ez játék, nem pedig butaság. Ne tessék ilyen mondani mancikának, nem szeretném, ha azt hinné, hogy buta, vagy szégyenérzete lenne egy kis bepisiléstől, mikor sokan az ő korában még éjjel-nappal pelenkásak. És ha mi nem tudunk válaszolni egy kérdésre, az nem azt jelenti, hogy a kérdés a buta (hanem...)

Szóval lehet mérlegelgetni, hogy okoz-e kárt a kedves mama vagy sem, de mégis az lenne a legjobb, ha nem kckáztatnánk.

2011. szept. 25. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!