Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Az óvodába lehet vinni fél...

Az óvodába lehet vinni fél literes üdítőt a gyermeknek vagy oda van nekik készítve mindig innivaló, esetleg többféle üdítőjük is van?

Figyelt kérdés
Tényleg érdekelne hogy van megoldva bár biztos sokak szemébe apróságnak tűnhet.
2011. szept. 20. 19:16
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
95%

Nálunk mindig van egy kancsó víz a szekrényen és abból akkor kérnek, amikor akarnak.

Az udvarra, ha meleg van, akkor visznek le ilyen hidegen tartós (csapvízhidegen nem hűtőből) kannát és abból kínálgatják őket, hogy nehogy a nagy futkosásban kiszáradjanak.

Ha szomja a gyerkőc, akkor megissza.

És igaz, hogy én is adok neki üdítőt, itthon (persze főleg gyümölcslé, meg tea formájában), azért itthon is sokat iszik vizet.

Én is jobban szeretem a teát, de ha nincs más és főleg, ha nagyon szomja vagyok akkor a víz a legjobb.

2011. szept. 21. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
Nem arról van szó, hogy nem issza meg a vizet, és a fogai sem romlanak el, ha rendesen mosod őket. És elég szomorú, hogy néhány szülő megtagad a gyerekétől néhány dolgot. A minap láttam a tv ben, hogy egy igen elhízott kedves anyuka, aki tömi magába a sok édességet kijelentette, hogy az ő drágájának nem ad hozáadott cukrot, hagy csorogjon a nyála annak a szegény gyereknek. Nem arról van szó, hogy éjjel-nappal csokival kell tömni, de néhanapján miért ne ehetne sütit vagy mást.
2011. szept. 21. 11:16
 13/21 anonim ***** válasza:
89%
Az óvoda és a saját otthon két különböző dolog. Más gyerek is vizet iszik óvodában, akkor a Te gyereked is megihatja!!!!
2011. szept. 21. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
92%
Igen, néhanapján ehet csoki és ihat üdítőt (inkább gyümölcslevet), de nem értem miért probléma, ha az óvodában "csak vizet kapnak". Te sem iszol vizet? Akárhogy is állítod, hogy nem romlik a foga, sajnos de igen, lehet, hogy még most nem, de később fog, ha RENDSZERESEN üdítőkön él. Nem egészségesek a cukrozott üdítők rendszeresen. És bizony helyeslem, hogy nem lehet bevinni az oviba, az óvónő helyében beültettelek volna a huszonvalahány gyerek közé, hogy csillapítsd le őket, mert az biztos, hogy ha az egyik üdítőt iszik, akkor a többi sem akarja meginni a vizet. Gondolom nyavalyogtál volna.
2011. szept. 21. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
94%
Minő fertő!!!! Képzeld és vizet iszom a munkahelyen, sőt még otthon is!
2011. szept. 21. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

A kérdésre válaszolva: a mi ovinkban lehet bevinni, de azt csak az udvarra szokták kivinni magukkal a gyerekek. A csoportszobában van egy vízadagoló, abból mindenki akkor iszik, amikor csak akar.

Ja igen, kihangsúlyozom, hogy VÍZ adagoló, tehát a reggeli kivételével VIZET isznak a gyerekek, szerintem agyon helyesen!

Sőt, én a kisfiam félliteres palackjába is bubimentes ásványvizet töltök! Gyümölcslevet (100%-ost) reggel és este kap 1-1 dl-t, amikor a Béres-cseppet és a C-vitamint kapja, ezen kívül csak ritkán iszik üdítőt, főleg cukrosat! Ha szomjas, akkor automatikusan vizet kér, mert ezt szokta meg.

Ja és én magammal is ugyanígy csinálom, ugyanis nem vagyok a saját magam ellensége (és a gyerekeimé sem), hogy az üdítőkből literenként 500 felesleges kalóriát vigyek be a szervezetembe, aztán meg panaszkodjak, hogy kövér vagyok...

2011. szept. 21. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! Nem véletlenül F N a monogramod?
2011. szept. 21. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
Jézusom, te ténylek komolyan gondolod, hogy fél liter üdítőtől híztál el?? nagy a jóisten állatkertje. Nézzél már magadba, miket eszel össze, amitől esetleg kövér lehetsz. Egyébként ki kell ábrándítsak eg másik kérdezőt is, mert volt szerencsém több gyerekhez, és képzeljétek még olyan ovi is van, ahol csak ámulnátok miket engednek meg a gyerekeknek.
2011. szept. 22. 16:29
 19/21 anonim ***** válasza:
Azt irod kommentbe, hogy mi van akkor ha nem szereti a vizet? Ha nem szereti? Mit nem lehet szeretni egy iztelen szomjolton?
2011. nov. 6. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
Úgy látom Béres cseppel lehet tömni, az nem baj! Gratulálok, hogy ilyen mű@arokkal tömöd.
2011. nov. 9. 20:44
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!