Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha nem eszi meg 2 év körüli...

Ha nem eszi meg 2 év körüli gyerkőcöd az ebédet, mert válogat, akkor adsz neki mást? Vagy kimarad az ebéd és uzsonnáig semmi?

Figyelt kérdés
2011. aug. 27. 13:21
 1/6 anonim ***** válasza:

Attól függ, ha valóban nem szereti azt a kaját, amit kap. Akkor természetesen kap másikat, semmi értelme, beletuszakolni, hogy aztán hányjon. Illetve büntetni (nem adni neki enni)azért, mert ő adott ételt nem szereti.

De ha hiszti van, akkor megy aludni és eszik alvás után.

Ha nyammogat, akkor meg simán elparancsolom az asztaltól és akkor valóban nem kap enni.


De ez mindig a helyzettől függ, általában sikerül jól felmérnem, miért nem fogy a kaja.

2011. aug. 27. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az én fiam olyankor megy az asztaltól. Pár napja azt csinálja, hogy megrágja a kaját, aztán kiköpi. És minden falattal ezt csinálja, úgyhogy nincs értelme beletuszkolni (de nem csak az ebéddel van így, hanem minden szilárd kajával). Akkor felállítom, és nincs evés. Ha éhes, akkor eszik normálisan. Nyilván, ha játszik a kajával, akkor nem éhes. Uzsonna-tízórai nálunk nincs, délután a kertben nassolgat gyümölcsöket, mikor mi van (most a szilva és a szőlő a menő). Olyat meg eleve nem adok neki, amit nem szeret.

Nálunk így néz ki a nap:

-reggel 6 - 1/2 7 között 3 dl tej, kakaó vagy Maci kávé

-9 óra körül reggeli (már ha elfogadja, max. fél szelet kenyér, kifli, rántotta, virsli)

-fél 1kor megy aludni, alszik fél 4ig, utána ebéd (nemrég még az alvás előtt ebédeltünk, de ebben a nagy melegben megfordult a rend, mert eddig aludt 8ig, és akkor alvás előtt ebédelt, de most korábban kel, hamarabb kifárad, így alvás után eszik)

- du. 4-5 körül gyümölcsözik a kertből (mindig idényt: eper, cseresznye, meggy, ribizli, szeder, barack, dinnye, szilva, szőlő, ha nincs kint gyümi, akkor banán, alma). Ritkán tejterméket kap uzsira, pl. ha vagyunk valahol (puding, joghurt), vagy kekszet rágcsál

-7 körül vacsorázunk, és ha nem eszik rendesen, akkor 2 dl tejet kap, ha eszik, akkor csak 1 dl-t attól függően, hogy mi volt a vacsi. Ha pl. tejberizs, akkor már nem kap hozzá tejet.

2011. aug. 27. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nekem szerencsére sosem volt gondom a gyerekeim étvágyával,evésével,a kislányom viszont,aki 2,5 éves mostanában kezdte el,hogy nem igazán reggelizik,levest nem eszi meg ebédkor,de ezt a fiam is csinálja újabban,nem kell neki a leves.Olyankor adom nekik a másodikat.Azt rendszerint meg szokták enni.Ma milánóit csináltam,az menő nálunk,mindkettő jól beebédelt belőle.:)

Ha a gyerkőcőd nem kéri az ebédet,ne erőltesd,alvás után próbálj adni neki,vagy ha akkor sem fogadja el,uzsonnáztasd meg és esetleg vacsira próbáld ismét a főtt ételt,ami ebédre volt.Sztem ne adj neki mást az ebéd helyett,főleg édességet vagy más száraz kaját,amit megenne amúgy,mert az sem jó,akkor azt szokja meg és gondok lesznek vele majd a bölcsiben vagy oviban.

2011. aug. 27. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Változó.


A paradicsomot pl nem szereti a fiam, tegnap lecsó volt vacsorára, direkt nem említettem, hogy paradicsom is van benne, meg amúgy is csak 1-et tettem bele, gondoltam megeszi, mert a tojást meg a paprikát szereti. Nem ette meg. Oké... kapott helyette felvágottat zöldséggel, mert azt szereti.


Ma ebédre volt Palóc leves - szereti, de nem akarta enni - jól van, gondoltam meleg van, kinek kell a meleg leves, 2. fogás tésztasaláta volt, ami ugye hideg... az sem kellett neki. Na itt már kezdtem frászt kapni... és felajánlottam egy pudingot, hogy ha azt megeszi mehet. Megette.


Ha felkel megpróbálkozom még egyszer a salátával.

2011. aug. 27. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
reggel főzök, azt kapja ebédre. ha nem kéri, nem szeri, stb akkor kap hideget, szendvicset vagy abonetet felvágottal. ha az se kell akkor vége az ebédnek. nem csinálok belőle problémát, nem kér akkor nem kér
2011. aug. 27. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat!
2011. aug. 29. 11:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!