Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Gyerkőcöm hőemelkedéses,...

Gyerkőcöm hőemelkedéses, nagyon köhög, fullad, olykor sípol, adtam neki köptetőt és hörgőtágítót, holnap délutánig mivel tudnék még segiteni neki amig eljutunk az orvoshoz?

Figyelt kérdés
2011. aug. 24. 14:29
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Úgy tudsz segíteni, hogy MOST viszed orvoshoz!!! Fullad??? És te vársz vele?
2011. aug. 24. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
na nem úgy fullad mint egy aszthmás.ő ha hörghurutos mindig fullad kicsit ahogy most is,ezért adtam neki a hörgőtágítót ja és ventolint,mást nemigen tudok tenni sztem.az ügyeleten antibiotikumot nálunk nemigen szoktak felirni a gyorvosunk meg már csak holnap du rendel.
2011. aug. 24. 14:34
 3/9 anonim ***** válasza:

Be vagy kilégzéskor sípol?

Előbbi krupp, utóbbi asztma típusú.


Ha kruppos, a hörgőtágító semmit nem használ.



Ha még nem volt ilyen, nem tudod kezelni otthon, irány az orvos!


Kruppos a lányom, csak azóta tudjuk itthon kezelni, hogy van megfelelő gyógyszerünk, páragépünk és babyhalerünk.


De ahhoz, hogy ilyenek legyenek otthon, előtte kell a diagnózis!

2011. aug. 24. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
nem kruppos jellegű,a kisebbik fiam kruppos,sajna tudom milyen az.inkább aszthmatikus,meghűlt a család de rajta most nagyon kijött a dolog,azért mertem a gyógyszerekhez nyúlni mert ezt mind Ő kapta kb másfél hónappal ezelőtt.persze ha rosszabbodna akkor kihivom az ügyeletet de egyenlőre nem gondolom hogy ennél többet tudna tenni az ügyeletes orvos.Nekem legalábbis ennyi jutott eszembe segítségként.
2011. aug. 24. 14:43
 5/9 anonim ***** válasza:
semmképp nem kockáztatnám meg az éjszakát úgy, hogy nem látta a gyereket orvos. ha a tiétek ma már nem rendel, más orvos rendelésére nem viheted le?
2011. aug. 24. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
sajnos nem,és nem is tudom mert vidéken lakunk és apánk dolgozik.akkor marad az ügyelet de azt meg csak akkor hivhatom ha rosszabbul van.szerencsémre már nem a legkisebb korosztály mert 7 éves elmúlt de folyamatosan figyelem hogy ne legyen gond Vele.
2011. aug. 24. 14:58
 7/9 anonim ***** válasza:

Arra figyelj, ha éjjel hívsz ügyeletet, hogy mondd be a telefonba, hogy "fullad a gyerek".

Ugyanis mi az első roham alkalmával úgy jártunk, hogy éjjel hívtam az ügyeletet, és mivel nem mondtam a "kulcsszót", csak hogy rosszul van, nagyon köhög, azt mondták, nem jönnek ki, csak csináljuk ezt meg azt. Hajnalba is hívtam őket, akkor sem jöttek ki. Reggelre már annyira rossz lett az állapota, hogy bevittük mi (apósomnak kellett jönnie, mert nekünk akkor még nem volt autónk).

Az ügyeleten meg közölte az orvos, hogy hogyhogy nem hívtuk ki az ügyeletet előbb, mert ez a gyerek meg is halhatott volna. Azonnal erősen gyógyszerezték, ahogy beértünk... Hát köszi egészségügy.

Azóta tudom, hogy ha akarok valamit, rámenősnek kell lennem, még akkor is, ha aggódó hisztis szülőnek tartanak, pedig nem vagyok az...

2011. aug. 24. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a segítséget!
2011. aug. 24. 15:16
 9/9 anonim ***** válasza:

Nálunk a kinder luuf balzsam nagyon jó hatású!

Plusz a dr.Theiss féle lándzsás útifű szirup.


hirtelen ennyi jutott eszembe. Remélem nem rosszabbodott a helyzet

2011. aug. 24. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!