Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi lesz ebből? Mit tegyek? (lent)

Mi lesz ebből? Mit tegyek? (lent)

Figyelt kérdés
3 és fél éves gyermekem mindenre felébred, és ha ez hajnali 4 után történik, vissza sem alszik. Gyakran van ilyen, mert a tesóhoz felkelek ilyen körül. Nem alszik délben (lehetetlen egyszerűen), nem nyűgös emiatt, de este 7-kor már kidől. Így összvissz alszik 9 órácskát, azt is megszakításokkal. Nem ovis. Hogy lesz ennek vége egyszer? Hogy legyek türelmes mikor hajnalban kelek minden nap, este 10-nél előbb nem kerülök ágyba, és éjjel is 2-3x felkelek a picihez? kb 4 órákat alszom...
2011. aug. 23. 06:13
 1/6 anonim ***** válasza:
A picit vidd át a ti szobátokba, amig olyan kicsi, hogy fel kell kelni hozzá éjjelente. Én is felébredek, ha valaki bejön a szobába, pedig én 36 vagyok...
2011. aug. 23. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
a hálószobánk 2,5m*1,5m :) a gyerekszobából nyílik.
2011. aug. 23. 07:03
 3/6 anonim ***** válasza:
Akkor a nagyot költöztesd oda, ti meg költözzetek át a gyerekszobába.
2011. aug. 23. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
más ötlet?
2011. aug. 24. 14:17
 5/6 anonim ***** válasza:
még szüksége van a délutáni alvásra. Mi emiatt 6kor kelünk, 8-11-ig séta, bolt, játszótér, ami belefér, így a 16 hóst délben fektetem, a nagyot (3 év) 1kor. 3ig alhatnak. Este 9kor alszanak el. Muszáj lefárasztani szerintem minél jobban. És sajnos rá kell parancsolni, hogyha nem alszik el, akkor is maradjon csöndben, mert mindenki más aludni akar. Puszi, simi, aludjál. A kicsi 10 hós kora óta együtt alszanak, én ezt csináltam.
2011. aug. 28. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én hiába fárasztom a lányomat, nem alszik délután. Most töltötte a három évet, de már lassan egy éve leszokott a délutáni alvásról. Este fél 9 körül fekszik, reggel 7 körül kel. Éjjel ébred még vagy háromszor, inni, pisilni, csak úgy... Egyéves öccse is kel szopizni éjjel párszor, hajnali ötkor ki kell hoznom a szobából, mert játszik, nehogy felébressze a nővérét... Megszokás kérdése. Már megtanultam együtt élni ezzel. 11-éjfél, mire lefekszem, gyakorlatilag óránként vagy néha gyakrabban ébredek, de magam mellé vettem a kicsit, így kiszolgálja magát, alhatok akkor is, ha ő szopizna. Ötkor meg kezdődik a műszak. :-)De előbb-utóbb felnőnek, addig meg ez a dolgom, nem?:-)))
2011. aug. 28. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!