Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy lesz ebből ovi?

Hogy lesz ebből ovi?

Figyelt kérdés

Kisfiam szeptembertől mehetne oviba, de sem a szobatisztasággal sem pedig a beszéddel nem állunk sehogy.

Ha pelenka helyet kisgatyát adok rá, akkor eszeveszettül üvölt, mintha kínoznám, és addig nem hagyja abba amíg nem adom rá a pelust.

A bili nem érdekli, eldobja!

A sem megy.Semmit nem hajlandó mondani, pedig beszélgetünk vele, kérjük hogy mondja ezt vagy azt, de nem hajlandó.Bedühödik és kiabál hogy nem, mert hát az már azért megy neki.

Szinte esélytelen hogy 2 hónap alatt szobatiszta legyen, egyáltalán semmi hajlandóságot nem mutat rá.

Még a beszédre valami rációt látok.

Ha tényleg nem lesz még szeptemberben szobatiszta, de mondjuk decemberre sikerül eldobni a pelust, akkor mehet így év közben?Beíratva már be van.


2011. júl. 2. 16:18
 1/8 anonim ***** válasza:
Mennyi idős? Minden ovi más, van, ahol lehet évközben is menni. Én is 2 hónap alatt lettem szobatiszta, pont nyáron. Ne add fel könnyen, próbálkozz vele sokat.
2011. júl. 2. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Bugyi ügyben segíthet, ha sikerül olyan bugyit vennetek, amin mondjuk a kedvenc mesefigurája van. Mskülönben megteszi a rövidnadrás is, nem? Szobatisztaság ügyben a legjobb megoldás, ha minél kevésbé erőlteted, de: mutathatsz neki netről képeket, felvételeket biliző gyerekekről, vagy ha ilyen társaságba tudod vinni, ahol láthat biliző gyerekeket, hátha kedvet kap. Lényeg, ha nem akar ráülni a bilire, ne erőltesd. Nekünk van bilizős babánk, az is hátha segít. Vagy elbábozhatjátok a kedvenc állatkájával, hogy jaj de kell pisilni, menjünk, üljünk rá a bilire... Ilyesmik jutnak eszembe.


Ovival mindenképp beszélj még most, hogy ez mennyire gond. Lehet, hogy tök megértőek lesznek és megnyugszol, ha nem, akkor hátha adnak tanácsot. Sajnos a szobatisztaságot nem igazán lehet siettetni. Beszédet sem... Bár ha betöltötte a 2 és felet, van rá esély, hogy a beszédjavító intézetben (nemtom pestiek vagytok-e) beveszik egy beszédindító csoportba. Online lehet jelentkezni.

2011. júl. 2. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Addig nem mehet, amíg nem szobatiszta, meg nem kommunikál. Ha ezek megvannak, és be van iratva, szerintem mehet bármikor. De az oviban kérdezd meg.
2011. júl. 2. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szia,nem lehet,hogy túlságosan rágörcsöltök a témára és ezért nem akarja?Pontosan mennyi idős?Amúgy meg ha érett lesz rá,akkor egy hét alatt szobatisztává válik,tehát két hónap ilyen piciknél nagyon hosszú idő.Szerintem próbáld meg,amit az egyik kedves hozzászóló írt,hogy valami olyan bugyipelust adsz rá,amin kedvelt mesefigurája van.Mond neki közben,hogy milyen büszke lenne rá,ha sikerülne bilibe pisilni.Ha wc-re mész,akkor vidd a bilit,hogy megértse,hogy mit szeretnél,kedves plüss játékát is ráültetheted a bilire,lehet esetleg két bili,az egyik a játékának,a másik neki.Ha már ráül a bilire,akkor gyakran ráteszed őt,játékosan nyomod vele a pisit,mondd neki,hogy mondja eee.Tudom,ezek gügyén hangzanak,de talán segítenek.Szóval nyugodj meg és valami fondorlatos csellel próbáld meg rávenni.És az udvaron való mesztelenkedés sem tetszik neki?Esetleg egyszer fánál pisilés játékosan.Hirtelen ennyi jutott az eszembe.Remélem segítettem és szerintem simán szobatiszta lehet két hónap alatt,majd meglátod!
2011. júl. 2. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a biztatást.

Szeptemberben tölti a 3-at, viszont koraszülött ami szerintem biztosan közrejátszik.

Nem erőltetjük a dolgot, de ha valamivel próbálom rávezetni akkor bedühödik.

Például már próbáltam azt hogy nézd a spongabob (nagy kedvence) is bilizik, és rá raktam a bilire a plüst.Erre dühödten kikapta a kezemből, a bili tetejét meg lecsukta.

Szoktam őt jó időben meztelenül kivinni az udvarra, de olyan mintha megijedne amikor pisil, viszont az az érdekes hogy ha a kádba pisil fürdés közben akkor érdeklődve figyeli hogy mi történik.


A beszéd javívtó érdekelne.Nem Pestiek vagyunk, de közel lakunk.Esetleg valami elérhetőséget tudnál adni.


Még egyszer nagyon szépen köszönöm a biztatást.

2011. júl. 2. 20:44
 6/8 anonim ***** válasza:
És ha nem bili,hanem wc szűkítő,mert a nagyfiúk és apa is oda pisil?Engedjétek,hogy ha ti mentek pisilni mehessen ő is ésottlehessen,hogy lássa,ez természetes.Itthon nem volt bili,nem is vettem.
2011. júl. 2. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

szerintem elég informatív a honlapjuk is, de idővel vissza is hívnak, ha jelentkezel

[link]


Én úgy veszem ki az általad leírtakból, hogy a fiad még nem áll készen a szobatisztaságra. Még van két hónapod, én azt mondanám, tarts pár hét teljes szünetet a témában. Addig ő is megnyugszik, talán nem fog annyira haragudni a bilire, te meg kidolgozhatod a stratégiádat, hogyan kezdd újra. Sok sikert kívánok.

2011. júl. 3. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Lehet hogy tényleg kicsit kéne hagyni az egészet pihenni. De te mondjuk hagyd nyitva az ajtót ha pisilsz, vagy ha apa, véletlenül. Lássa hogy ez természetes, nem szégyellnivaló. Vagy menjen veletek. De ne ejts egy szót se hogy ő is próbálja ki. Mesélj neki, hogy anya pisilt mert már nagyon kellett. Hogy pisi milyen szép a wc-ben. Ilyeneket kéne kitalálni. Hogy lemegy a pisi, lehet megijeszti ezért ezzel még várjunk. Vagy apuka mutassa meg neki, hogy kell célozni.

De igazából én is úgy látom hogy még nincs kész rá. Hagyd a témát hátha. Persze hatások érhetik, de hogy ő csinálja ezeket szó se essen róla.

Jó a közösség is ahol ülnek a gyerekek wc-re, bilire. Valami szép kis gatya is jó ötlet amin a kedvenc figurája van.

Van valamilyen könyv is. Azt hiszem gyógyító mesék. Bár lehet az nem erre van, de még jól jöhet később is.

Majd írd meg mire jutottatok!

Az oviba kérdezd meg hogy nem gond e ha nem szeptemberben kezd, hanem majd mikor eljön az ideje. Ők tudják megmondani mennyire rugalmasak.

2011. júl. 3. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!