Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szobatisztaság SOS, lesz...

Szobatisztaság SOS, lesz ebből valami?

Figyelt kérdés
Kisfiam 33 hónapos (júl. végén lesz 3 éves). Két éves korában ő maga kérte le magáról a pelust, azóta a kakival soha nincs is gond. A pisi is ment hónapokig, majd nov. elején megszületett a kisöccse, akkor megint kezdődtek a balesetek. Azóta változatos a helyzet, vannak időszakok, amikor nincs baleset (napok), de többnyire hol az eleje, hol néha az egész bemegy. És tudja, hogy mi van, mert többször közli, hogy "be akarok pisilni", és vigyorog. Érdekes, hogy ha pl. sétálunk, baba-klubba, vagy tornára megyünk, autóban ülünk, akkor sosincs baleset, mindig időben szól. Éjszakára még pelust hord. Lesz ebből valaha szobatisztaság? Elrontunk valamit?
2011. máj. 1. 23:20
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ötletem nincs, de sztem viccesnek találja, hogy őt is babaként kezeled így. A tesó miatt talán igénye is van rá. Sztem valahogy erősítsd benne, hogy ő már nagy, és azért vagy nagyon büszke rá, mert neki már nem kell pelus. Biztos lesz belőle szobatisztaság, csak hát idő...
2011. máj. 1. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
100%
Szerintem észrevette, hogy a kisöcsivel többet foglalkoztok, mert ő a pici. Talán így akarja felhívni magára a figyelmet. Mond neki minél többet, hogy ő a nagy és okos bátyus, mutasson példát a kisöcsinek. Mikor szól, akkor pedig nagyon látványosan dícsérd meg, ez talán ösztönzi arra, hogy mindig szóljon. :)
2011. máj. 1. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
mindez megvan, és amióta megvan a kisöccse nagyon odafigyelünk, hogy sokat foglalkozzunk vele (vannak külön olyan rendszeres programok is, ahová csak ketten megyünk). Nem egyszerű ez!
2011. máj. 1. 23:50
 4/7 anonim ***** válasza:
Valami erőteljes motiváció kellene neki, hogy ő maga akarjon szobatiszta lenni. A lányom pont 3 évesen lett szobatiszta, pedig már 2 éves kora óta tudta szabályozni. Hiába mondtam neki, hogy nem kell már a pelus, nagyon ragaszkodott hozzá. Aztán azt mondtuk, hogy csak akkor mehet oviba, ha szobatiszta lesz. 3 nap alatt az lett.
2011. máj. 5. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Amint leírsz, abból egyértelmű, hogy szobatiszta tudna lenni, ha szeretne, tehát ezt kell elérni. Okos, három éves kisfiúról van szó, tehát már lehet az eszére hatni.

Szerintem amint beköszönet végre a jó idő, búcsúztassátok el a pelust, akár egy kisebb házi ünnepség (pl. torta evés) keretében, és ezt követően ne legyen éjszakára se több pelenka. Azonban figyelj rá, hogy ha csak egyszer is visszateszed a pelust rá - mondjuk mert mentek valahová -, akkor buktad az egész mutatványt!

A dolog másik fele pedig a motiváció, amit előttem is írtak. Nem szeretne mondjuk hörcsögöt, akváriumot vagy rollert? Találjátok ki, mi az, amire nagyon vágyik, de eddig mindig elhárítottátok a vételét, és ígérjétek meg neki, ha pl. egy hétig nem lesz baleset, akkor megkapja. Ehhez kell egy papírlap, amit wc belsejére felragasztotok, beosztod hét részre (a hét nap), és ha wc-be pisil, akkor mondjuk vidám napocskát/kisautót/stb. ragasztasz, ha nem, akkor szomorú napocskát. Így látja ő is, hogy sikerült-e egy hétig mindig wc-be pisilnie.

Addig is, amíg nem sikerül az egy hetet elérni, menj el vele a boltba, nézzétek ki, pontosan mit fog kapni, és ne felejtsd el napjában ezerszer közölni vele, hogy ha sikerül az egy hét, akkor ezt fogja kapni.

Amikor elértétek a kitűzött célt, és megkapja az áhitott dolgot, mondd el neki, hogy ha lesz baleset, akkor elveszed tőle, és csak újabb egy hét baleset mentesség után kapja vissza.

2011. máj. 6. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szia! Nagyon remélem, hogy lesz belőle szobatisztaság, mert nálunk ugyanez a helyzet! :) Mintha én írtam volna! Csak a "nagy" még csak 2,5 éves. Ám roppant zsivány! Az eleje mindig becsorog... Én is bevetettem már mindent! Hozzánk a WC manó jár, de már ő se hatja meg. Ha a számítógépen szeretne játszani, akkor mindig tud szólni. A tetőtérben sokszor egy dórás számítógépes játékot hoz a WC manó vagy cukorkát. _Van olyan hogy este hoz egy nagyobbat (pl. kinder tojás) Bár sztem ezeket már megunta, így nem aktiválja magát... Az utolsó ötlet jól hangzik, bevetjük...
2011. máj. 6. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Egyébként nappalra már egyáltalán nincs rajta pelus, autóval is tudunk utazni vele, akkor már érdekes módon nincs baleset. Kis dolgokkal is lehet motiválni, ma ezt próbálgattam, eddig többnyire sikerrel.
2011. máj. 6. 20:34

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!