Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 24 hónapos kisfiamat nem...

24 hónapos kisfiamat nem zavarja, ha tele a pelus, sőt hisztizik, mikor elvszem pelenkázni! Hogy lesz ebből szobatisztaság?

Figyelt kérdés

sziasztok! nem akarok erőltetni semmi, de kicsit azért bennem a félsz, mert sok ismerős korabeli gyerek már szobatiszta. az én kisfiam egyszerűen annyira elfoglalt, hogy még a pelenkacserén is kiborul, inkább kakásan játszana! a hugicája 11 hónapos, egész nap megy a buli, szaladgálnak, szerelnek, bújócskáznak - a fiamnak ez olyan, mintha állandóan játszótéren lennénk. úgy érzem, ha egyke lenne még könnyebben mennének ezek a dolgok... mert még az önálló evéssel is úgy van, inkább anya lapátoljon, aztán szaladok tovább.

Ti hogyan kezdenétek el ebben az esetben a szobatisztaságra valónevelést?

egyébként ülésszűkítővel próbálkoztunk (percekig volt csak türelme), mert a bili nem jön be, nem hajlandó ráülni :)

Köszönöm, ha írtok!


2010. dec. 3. 17:42
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Még nem érett rá. 3 éves koráig ráér. Hidd el, egyik napról a másikra szobatiszta lesz.
2010. dec. 3. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez volt a gond, egészen a múlt hétig, amikor azt mondtam neki a tiltakozására, hogy "jó, akkor nem cserélem ki, játszál csak kakisan" (egyetlen pillanatig sem gondoltam komolyan). Rámnézett, és azt mondta, "jó cseréljük inkább ki". Azóta nemhogy hagyja, hanem szól, ha kaki van :) Ő 26 hónapos, de nem aggódom, mert a nagyobbikról tudom, ahogy az előttem szóló is írta, ha megérik rá, egyik napról a másikra el fogja hagyni.
2010. dec. 3. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem jonnek pelenkat cserelni: en olyankor ott szoktam hagyni oket, elso par alkalommal sirva rohantak utanam, aztan mar csak az, hogy megindultam a szobabol eleg volt. A masik, egy kislany meg allandoan rug es forog, utal tiszta lenni. De ezt tenyleg ertsetek igy, sikit, rug, harap, ha pelenkazzuk, toroljuk az orrat, pelenkazasnal adok neki valami jatekot, hogy lekosse, az orrfujasnal, meg probalok en lenni az erosebb, hat nem mindig sikerul.

Nalunk a kicsik a "senior" csoportban kezdik a szobatisztasagra szokast, nem kell eroltetni, eljon majd az ideje, elobb vagy utobb, az egyetemre csak nem megy pelusban:)

Ovoneni

2010. dec. 3. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Az én 2 évesem is ezt csinálja.

1 évesen szólt,hogyha volt kaka,most pedig bujkál.

A bölcsis gondozónője azt mondta,hogy ragaszkodik a kakához,mert az az ő része:)

Én most nem erőltetem,tavaszig hagyom,akkor elkezdem megint a bilire szoktatást.A bölcsibe néha száraz a pelus délelőtt,párszor már belepisilt a kis wc-be is,nem aggódok:)!

2010. dec. 3. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek! Nálunk is azt hiszem az utolsó eset van :)

én ha hagyom, nem rohan utánam :)

2010. dec. 4. 09:44
 6/8 anonim ***** válasza:

Az én kislányom bilibe egyáltalán nem akar, wc-n csücsül, és dobálja bele a wc papírt! 24 hós mindjárt


Lehet, hogy jövő nyáron már a kislányod is nagyobb lesz és együtt több kedve lesz hozzá a bátyusnak is! Kettőt egy csapásra! Kitartás és ne idegeskedj, mert nincs két egyforma gyerek!

2010. dec. 4. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az én kétéves kisfiam is jól elvan a kakis pelusban is, de egyszer-egyszer már szól, hogy tiszta pelust kér.

A bili időről időre felkelti az érdeklődését, de valamiért nem szeret ráülni. A wc-szűkítős megoldás jobban tetszik neki, minden este fürdés előtt pisil egyet a wc-be. A hét elején szólt, hogy kaka lesz, és valóban bele is kakilt a wc-be. Megdicsértük, de azóta se kapott hozzá kedvet.

Én úgy veszem észre, hogy ha nagyon belefeledkezik a játékba, akkor nincs is még tudatában, hogy pisilnie, kakilnia kell.

Amikor szól, hogy kaka van, akkor meg szinte mindig keményebb a széklete, gondolom, ezt érzi még csak.

Én várok türelmesen, ahogy nála tapasztalom, ha egyszer rájön valamire, akkor hamar el is sajátítj az új dolgokat.

2010. dec. 4. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a megnyugtató válaszokat! Próbálok türelmes lenni :) mást múgysem tehetek azt hiszem...
2010. dec. 5. 19:29

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!