Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 20 hónapos babám idegenkedik...

20 hónapos babám idegenkedik a bilitől. Hogy lesz ebből szobatisztaság?

Figyelt kérdés
Már régóta ismeri a bilit. Tudja mire való. Ráülteti a babáit hogy pisi meg kaki. De Ő sehogy se akar ráülni, mintha félne tőle. A nagy wc-re se tudom szoktatni mert attól is fél. Nem is erőltetem, de nem tudom hogy lesz ebből szobatisztaság. Valami ötlet? Kinek hogy ment ez a dolog?
2010. szept. 24. 20:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
77%
Ráér még bőven.:)
2010. szept. 24. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
69%
ha most 20 hónapos akkor tavasszal próbálnám meg akkor biztos siker üvöltés, idegenkedés nélkül! Korai még nem baj ha csak tavasszal lesz szobatiszta. Akkor viszont hipp hopp menni fog!
2010. szept. 24. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is ráér, fel ajánlhatod neki néha néha, de ha jövö náron lesz szobatiszta sem lesz belöle baj.
2010. szept. 24. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszi:). Csak sokan kérdezgetik "na és a bilizés hogy megy már?".
2010. szept. 24. 20:23
 5/12 anonim ***** válasza:
20 hónaposan semmiről nincs lemaradva. Elég neki 2,5 évesen is próbálkozni - 3 éves korára biztosan szobatiszta lesz. Erőltetni nem szabad, attól csak rosszabb lesz
2010. szept. 24. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
69%
az nem baj ha kérdezgetik:-) azért vannak hogy kérdezzenek csak emiatt nem szabad erőltetni:-)
2010. szept. 24. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Ismersz olyan egészséges felnőttet, aki nem szobatiszta? :o))


Én is sokat izgultam, hogy hogy is lesz ez, de aztán olyan természetesen ment/megy, mert még félúton vagyunk, éjjelre és kakihoz pelus van, de egyébként teljesen szobatiszta a három éves lányom.


Nálunk két éves volt, amikor jött a kistesó, így én nem sürgettem ezt a dolgot, így teljesen magától két és fél évesen "nekilátott".


Egy ideig még pelusban volt non stop, csak ha kedve volt, akkor levettük, bilire ült, majd vissza a pelus. Eleinte semmit nem csinált, csak üldögélt ott. Aztán egyszer csak sikerült a pisi. Őrülten megdicsértük és lelkesedtünk, mindenkinek elmondtuk az ő füle hallatára, hogy mennyire ügyes volt. Nagy lökést adott, hogy "csodaszép bugyikat" kapott. Mindegyik más volt, így ő választhatta ki, melyiket veszi fel (igaz, kislány :o) Aztán egy idő után otthon már bugyiban volt, gyakran kérdezgettem, kell-e pisilni, de ez bántotta, mondta majd ő szól. Egy rövid átmenet volt, míg ha egyedül voltunk semmi baleset, de ha vendégek voltak, nem figyelt oda, vagy ha elment nagyihoz vagy máshova, nem szólt. SOHA nem szidtuk meg "baleset miatt", biztattuk, hogy nem baj, gyorsan átöltözünk, majd legközelebb már nem fordul elő. Előfordult olyan is, hogy ilyenkor annyira csalódott volt, hogy kérte inkább a pelust. Összesen volt talán 10 baleset, a délutáni alvásokhoz kezdettől fogva nem kellett, ágyba soha nem csorgott be.

Hát nálunk így megy. Most egy kicsit várom, hogy mikor sikerül végre a nagy dolog is bilibe, de megfogadtuk, hogy ezzel is kivárjuk, amíg ő eljut odáig.

Összességében így semmi stressz nem volt benne.

Bocs ha hosszú voltam, csak leírtam, nekünk hogy volt. :o))

2010. szept. 24. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
82%

Két év alatt nem érett az idegrendszer a szobatisztasághoz!!!

El se szabad kezdeni a nevelést előbb!

2010. szept. 24. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
majd......ne agóddj:)a kislányom 2 évet töltöttem 3-án,ma mondta először maga h pisss:)és bele is pisilt,ha érett rá majd jelzi,és akkor gyorsan fog minden menni:)
2010. szept. 24. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Ne aggódj, ha már tudja, hogy mire való, és a babáit ráülteti, akkor már nemsokára kész lesz a dologra. Én ebben a fázisban szüneteltettem egy kicsit a dolgot. Nem is kérdeztem tőle, hogy kell-e pisilni, kakilni. Szépen játszotta a babákkal a dolgot, de szerintem örült, hogy tőle nem várom el, hogy ügyes legyen. Aztán kb két hét múlva ő maga ült rá és kipróbálta amit a babákkal játszott, vagyis belepisilt. Aztán kb kétóránként szépen ráültettem a bilire és mindig sikerélménye volt. A kakira még várni kellett, de 21 hónapos korára szobatiszta lett.

Jól teszed, ha nem erőlteted, kis türelem és hamarabb meglesz az eredmény, mint gondolnád.

2010. szept. 24. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!