Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 20 hónapos babám idegenkedik...

20 hónapos babám idegenkedik a bilitől. Hogy lesz ebből szobatisztaság?

Figyelt kérdés
Már régóta ismeri a bilit. Tudja mire való. Ráülteti a babáit hogy pisi meg kaki. De Ő sehogy se akar ráülni, mintha félne tőle. A nagy wc-re se tudom szoktatni mert attól is fél. Nem is erőltetem, de nem tudom hogy lesz ebből szobatisztaság. Valami ötlet? Kinek hogy ment ez a dolog?
2010. szept. 24. 20:15
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%
Én már rég oda adtam neki az egyik bilit "játszani", ismerkedni, az itt van neki a szobába, a másik pedig a fürdőszobába. Rászokott ülni ruhástól és nagyokat nyög. Fürdés előtt is mindig előveszi, és legugol mellé és oda pisil. Bele még nem pisilt soha, de nem is erőltetem. Most ő is 20 hós és még most próbálgatja ismételgetni a szavakat amiket tőlünk hall, tehát még nem is tud szólni, ha kell neki. Persze utána már tudja mutatni. Szerintem amíg nem tudják jelezni, hogy pisilni vagy épp kakálniuk kell addig nem is szabad erőltetni a dolgot, meg amúgy se, mert akkor csak félni fog tőle. Még nem vagyunk elkésve, én tavasszal akarom megpróbálni majd, akkor már több mint 2 éves lesz. Hagyad had játszon vele és egyszer csak majd ráül magától.
2010. szept. 25. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Enyém is 20 hós, néha amikor pisilnie kell, behozza a bilit a szoba közepébe, ráül (ruhában, pelusban), és úgy pisil.

Ha levetkőztetném, tiltakozik, nem akar ráülni.

Ráér még. Lényeg, hogy tudja, mire való. majd később újra próbálom.

2010. szept. 26. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!