Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Előfordul máshol is, a nagymam...

Előfordul máshol is, a nagymama merevebb és régimódibb, mint anyukakorában volt?

Figyelt kérdés
Az én anyámról van, szó, aki olyan dolgokat művel állandóan, aminek egy részét már a mi gyerekkorunkban -25 éve- sem csinálták. Teljesen ki vagyok ezen bukva. Példák: "szép kezeddel egyél", "jajj, nem baj, mindkét kezét használja" (születése óta csak a ballal nyúl mindenért, de ő nagyon szeretné átszoktatni), bilizés erőltetése, ha kell pisilni, ha nem ülni kell a bilin és egyéb agyament dolgok. Ő a tekintélyelvű nevelést erőltetné, mi liberálisabban fogjuk föl a dolgokat. Ez nem jelenti azt, hogy mindent szabad, de egy kétéves múlt kisgyerektől még nem várom el minden udvariassági szabály betartását. Nyilvánvalóan felületes anyának gondol, bár sosem mondja, rosszalló fejeket vág néha. Nem tartja be, amire megkérem. Így hogy hagyjam rá kicsit hosszabb időre?
2011. aug. 15. 12:37
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Én tuti nem hagynám rá egy percnél tovább, mert ha nem úgy neveli ahogy én kérem, nincs helye a gyerek mellett! Téged úgy nevelt ahogy akart, de a Te gyereked nem az ővé! meg kell értenie! Ha nem úgy áll hozzá lemondhat arról, h Vele legyen kettesben. Ezt mond el neki szépen és vagy megérti, vagy felügyelettel láthatja a gyereket! Útálom azt, ha nem bízhatok vkiben, főleg ha a gyerekről van szó! Sok sikert!
2011. aug. 15. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is hasonlóak vannak, anyám ahogy öregszik, egyre rugalmatlanabb sajnos.

Én mindig szólok neki (nagyon kedvesen, mert eszem ágában sincs összeveszni vele, mert nagyon szeretem), hogy nálunk ez meg az így és úgy van, ha tetszik neki, ha nem.

Anyu is erőltette a bilizést, most már elfogadja, hogy nálunk hogy mennek a dolgok, és lám úgy is szobatiszta lett a gyerekem, ahogy én csináltam. Állandóan beszól nekünk, hogy miért alszunk együtt a gyerekünkkel (2,5éves), erre mindig azt mondom, nem ő alszik vele, hanem mi, akkor ez őt miért zavarja.

Sokszor rászólt a gyerekemre az utcán, hogy tessék köszönni, erre is mondtam, hogy más ekkora gyerek még beszélni sem tud, hagyja már békén, majd köszön, ha akar, ha meg nem akar, na bumm, még pici hozzá.

Szóval néha rászólok anyámra, aztán akkor visszavesz magából, de aztán megint elfelejti, hogy miket mondok, akkor megint rászólok. Igazából egy mókuskerék az egész, de ez van. Sajnos azt látom rajta, hogy egyre rugalmatlanabb, egyre fafejűbb, ha fogalmazhatok így, egyre jobban azt gondolja, hogy csak az jó, amit ő csinál. Aztán emiatt is néha megkérdezem, hogy elégedett-e az unokáival. Mindig azt mondja, hogy igen. Erre én: na látod, akkor mégis jól nevelem, nem? :)

MOndd meg anyukádnak kedvesen, hogy nálatok ezek a szabályok, ha nem tartja be, akkor nem vigyázhat az unokájára. Figyelj, hidd el, hogy be fogja látni, hogy ő jár rosszabbul hosszú távon, ha nem közreműködik veled.

Csak úgy szólj neki, hogy csak kicsit sértődjön meg :)

2011. aug. 15. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

nalunk is ez van. most epp emiatt mosolyszunet van. mindket nagyszulo ilyen,es tudjuk nem most 50-70 evesen fognak megvaltozni. :( a ferjem rajuk hagyja, en nem, ezert tobbnyire en vagyok a gonosz

nem erdekel, akkor is az en(mi) gyerekem(unk), ugy lesz nevelve ahogy en(mi)) akarom(juk).

2011. aug. 15. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!