Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért furcsa ha egy kisgyereke...

Miért furcsa ha egy kisgyerekes házaspár külföldön nyaral?

Figyelt kérdés
Nem az anyagi oldalát kérdezem, hanem mi egy 16 hóssal, majd most már egy 28 hóssal és 9 hóssal is elmegyünk a tengerhez és kapom a kerekedő szemeket és kérdéseket, hogy hűűha, bevállaljátok? Mi ezen a bevállalás? Tényleg nem a kötözködés, hanem a kíváncsiság miatt a kérdés. Az autóút miatt kérdezik, vagy mert külföldön csak angolul tudunk kommunikálni ha bármi baj van, vagy miért?
2011. aug. 11. 15:56
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
0%

"Egy ismerős pl pár hete mondta, hogy szerinte az jár külföldre kisbabával, aki már itthon sem tudja magát jól érezni és a tengerhez megy, hátha ott majd nem jönnek elő a házastársi és gyereknevelési problémái"


ez egy baromság!!


20 éve vagyubk együtt, nincsenek házatársi problámáink egyszerűen kiváncsiak vagyunk, hogy m,yilen világ.

Van 2 gyerekünk


Ez miért baj??


m i azért járunk, hogy jól érezzük magunkat élvezzük tengert, napsütést..


komyolan miért kell az életet ennyire komolyan venni


csak Mo-on van ez para, hogy gyerek 5 éves koráig úsehova:-((


Itt mindenik , szenved, kesereg,sopánkodik, mártírkodik,ahylett, hogy élvezné az életet.

2011. aug. 11. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Ha üvölt a gyerek, majd mondom neki, hogy ne parázzon, hanem élvezze a napsütést :)
2011. aug. 11. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

CSak ámulok, hogy miket olvasok... A mieink érdekes, de attól mert nyaralni megyünk, v. másfelé vagyunk ugyanolyanok mint amúgy itthon. Tavaly nem tapasztaltam semmilyen olyat, hogy rosszul aludt volna, vagy valami nagy változás lett volna az idegen környezettől. Ja, de... jobban evett és óriásiakat aludt a marhasok pancsolástól :)))) A beteg lesz dolgot meg sosem értettem, most sem. Hát nem Szibériába megyünk, orvosok mindenhol vannak.

Na,mindegy nem akarok vitát szítani, de azért már látom, hogy ez is inkább a család rugalmasságától függ. Ahol a szülők rugalmasabbak ott valószínűleg a gyerekek is olyanná nőnek. Vagy nem tudom, de én a tavalyi nyaralás alatt semmi olyat nem tapasztaltam, hogy bármi negatív hatás érte volna attól mert nyaraltunk. De ezek szerint sok gyerek nem bírja?!?! Mondjuk azt azért furcsállom aki ki sem próbálta, csak egyszerűen HISZI, hogy az biztos rossz lesz a gyereknek. De legalább már nagyjából tudom miért néznek rám furcsán ha nyaralni visszük a gyerekeket. Biztos azt hiszik "szegényke, micsoda tortúra lehet ez nekik". Hát, csak nevetek ezen, de legalább már értem. Ksözönöm mindenkinek aki válaszolt!

2011. aug. 11. 21:09
 14/16 anonim ***** válasza:
.
2011. aug. 12. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

az én fiammal mióta járni tanult nem lehet elmenni SEHOVA!!!eleve gyülöli a kocsit, még ha csak a boltba kell menni


Na ez volt tavaly augusztus óta....akkor volt 9 hónapos...akkor tanult járni, ha rossz idő volt beszorultunk a lakásba, ami nagyon pici volt...folyamatosan ment volna, pakolt volna, na nekem az nem volt pihenés, hiába nagyszülőkkel voltunk....inkább maradtunk volna itthon...most 22 hónapos és bepróbálkoztunk azzal hogy 2 azaz kettő éjszakát ott töltöttünk a nagyszülőknél (eddig ha sikerült leutaznunk reggel mentünk este jöttünk)és most már értette, élvezte JÓL SIKERÜLT, annyi, hogy a déli alvás babakocsiba volt, de ugyan olyan jót aludt, este meg 7 helyett 8-fél 9 felé fürdött a család és 9 kor villany leo, hát volt fél 10 mire elaludt és ki-be rohangálás, de nem bántam mert nyaraltunk(kismama vagyok, végén járunk, messzebbre nem mertem menni ezért mondom ez volt a nyaralásunk)...itthon ahogy hazajöttünk minden visszaállt a régibe :))


Most hónap végére várjuk a hugát, és már most azt tervezem jövőre már 2,5 éves nagyfiú és a kis hugi (remélem nyugodtabb lesz mint a fiam) elmegyünk 4 esbe Görögországba repülővel igaz ismerős helyre tervezem, hogy ne bolyongjunk az idegenbe)addig meg szoktatjuk őket a nagyiékhoz.... :)

2011. aug. 12. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

Mi is most voltunk a tengernél repülővel 1 évessel két nagyobb tesóval + baráti társaság gyerekekkel és még egy 1 évessel. Én is féltem tőle. És én is megkaptam hogy elmerek menni ilyen picivel olyan messzire? Hát 1,5 óra repülővel, nem hiszem hogy olyan sok, autóval pár száz km még több.

És bizony én sem akartam elhinni, de a picikkel volt a legkevesebb gond. A nagyok már nyöszörögtek ha valami nem tetszett, mig a kicsik komolyan élvezték, sőt talán ők a legjobban a kirándulást. Nekik mindegy volt minden, csak velünk lehessenek. Olyan aranyos volt a kisfiam mindennek úgy örült hogy az hihetetlen. Rendesen ott tanult meg menni. :-) Alvással sem volt gond, velünk aludt akárcsak otthon.

Igaz hogy nem heverésztem egész nap a napágyon, de kit érdekel. Itthon mi van? Itthon is csak egész nap a kicsi után rohangál valaki nem? Ott legalább megosztódik apa és anya közt. Szórakozol, kiszolgálnak...

Úgy hogy én nem bántam meg, és már most tervezzük a jövő évet...

2011. aug. 12. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!