Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért furcsa ha egy kisgyereke...

Miért furcsa ha egy kisgyerekes házaspár külföldön nyaral?

Figyelt kérdés
Nem az anyagi oldalát kérdezem, hanem mi egy 16 hóssal, majd most már egy 28 hóssal és 9 hóssal is elmegyünk a tengerhez és kapom a kerekedő szemeket és kérdéseket, hogy hűűha, bevállaljátok? Mi ezen a bevállalás? Tényleg nem a kötözködés, hanem a kíváncsiság miatt a kérdés. Az autóút miatt kérdezik, vagy mert külföldön csak angolul tudunk kommunikálni ha bármi baj van, vagy miért?
2011. aug. 11. 15:56
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Szerintem az autóút miatt, mi legalábbis ezért nem indulunk messzire a 15 hónaposunkkal, nem bírná. Már a Balatonig cirkusz van. :) De persze minden gyerek más.
2011. aug. 11. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nem furcs és nem kerekedik a szemem :)


Mi nem mentünk ilyen picivel, nekik ez csak egy kínlódás, nekünk meg nem pihenés. A tengerről pedig le tudunk mondani pár évre.

DE! Nem vagyunk egyformák, a gyerekek meg pláne nem, készséggel elhiszem bárkinek, hogy élvezi a kisbabája a külföldi nyaralást.

2011. aug. 11. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Kínlódás? Tényleg van aki szerint a tengernél homokvár építés, halacskák hálóval való kergetése, a hajózás, a fürdés, stb. kínlódás??? Vagy csak magára az autóútra érted? (mert azt speciel 80%-ban végigaludta, a fennmaradó részben együtt énekelt a család míg odaértünk)


tudom, hogy nem meggyőzni akarsz, meg én úgyis tudom hogy ez a nyaralás minden csak nem kínlódás egy gyereknek, csak szeretném megérteni aki szerint az.

2011. aug. 11. 16:03
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Voltam már nyaralni ilyen picivel és igen, kínlódás volt neki (nem saját gyerek volt). A kaják nem ízlettek neki, éjszaka nem találta a helyét, 2 szoba volt közöttünk, de hallottam éjszaka a sírását. Az utazást úgy kompletten utálta egyébként. Felborult az evése, az alvásritmusa, nem érte meg napi 2 óra homokvárépítésért, ami 2-3 napig kötötte le egyébként is. A vásárlás, városnézés meg természetesen nem kötötte le.

Ő egyébként egy jó evő és alvó, rendkívül nyugodt, kiegyensúlyozott és alkalmazkodó, együttműködő gyerek, le is voltunk döbbentve rendesen :(((

A szülők egyébként ugyanazt csinálták mint itthon is, mert mozdulni nem lehetett nekik semerre a kisfiútól, enni nem tudtak az étteremben tőlük, éjszaka fennt voltak stb.

Nekem ez nagyon rossz tapasztalat volt, de már sokan mások is ezt mesélték (persze csak évekkel később, mert akkor nem merték bevallani, hogy mennyire megbánták, hogy ezt így "bevállalták")

2011. aug. 11. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
9%

Nwekem nem furcsa, minden évebn ott nyaralunk,amikro a nagyobbik fél éves volt, már vittük.

igaz akkor túráztunk az Alpokban.

Ennek 11 éve.

Nekünk ez természetes, gyerekek meg jó érzik magukat(tenger, anpsütés, jó levegő egész nap, szabadség), kemingezni járunk tengerhez, leginkább a medditerrán térsségbe.

Mo-on hosszú 7 végékre szoktunk járni.


Sokan egyszerűen félnek Mo-on kívülre menni és mindeféle mondvacsinált okok miatt nem mennek.


kimondottan örülök, hogy vannak még hasonló gondolkodású és felfogáaú családok mint mi:-)))

2011. aug. 11. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
0%

előz

Akinek kínlódás, annak a hátköznapok is azok itthon, a bolhából is elefántot csinálnak.

egyszerűen élvezni kell a kiszakadást hátköznapokból.


Mi pünkösdkor 4 napig a Ligur tengernnél voltunk(Viareggio környékén), a kicsi(2,5 éves lesz) azóta ia minden nap megkárdezmi ,hogy "Mikor megyünk a tengerpartra. Nagyon bejött neki

Tavyl nyáron Pag-on voltunk, de szerintem arra még nem emlékszik.

2011. aug. 11. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
En most jottem haza 18 honapos kisfiammal (igaz mi repulovel utaztunk meg 5 orat kocsival). Fizikailag igenis nehez volt nagyon!! Egy helyben tartani, lekotni. Kisfiam hatalmas alvo 9 honapos koratol este 7:30-tol reggel 9-ig alszik egyhuzamban, meg tudom szamolni a 2 kezemen hanyszor ebredt fel, akkor is fogzas vagy betegseg miatt. Nyaralas alatt az elso 3 ejszaka horror volt. Nem tulzok 40!!! percenkent felebredt, nem tudta hol van, orditott. Ha a nagyagyba vettuk magunk melle akkor meg jatszani akart nem ertette mi tortenik, sosem aludt velunk igy ertheto is volt. 4-dik ejjel megszokta es mar nem is volt gond a hatralevo idoben aludt mint a bunda. A tengerparton csak rohangalt fel-ala. Nem lehetett egy helyben tartani kiveve ha evett. :) Mindenkinek keresztul rajtolt a takarojan, ha nem votlam eleg gyors. Egett is rendesen a fejem. Hol apa hol en rohantunk utanna. Ha beultunk valahova fagyizni vagy uditozni termeszetesen menni akart, rohangalni mert 5 perc alatt bezabalta a sajat fagyijat. :) Tehat minden volt csak pihenes nem!!! Ennek ellenere jovoben ismet megyunk de akkor mar 2 es fel eves lesz. :) Hogy konnyebb lesz-e??? Nem hinnem de elfogadtuk, hogy egy gyerek ezzel jar, a nyaralasok mar mas ertelmet kapnak, nem a romantikarol, pihenesrol, a takaron hevereszesrol, napozasrol hanem a gyerekrol szolnak, rohanasrol, jatszoterrol, homokozorol es mar az o orome a fontos. :) Ha elaudt ki lehet ulni az erkelyre estenkent es ez nagyon jo feltoltodes a kovetkezo napra. Ha ezt elfogadjatok akkor irany barhova de pihenesre szamitani gyerek mellett az nagy hiba. :)
2011. aug. 11. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Örülök, hogy így belelátsz mindenki családi életébe :)

Elég ha leírod a tapasztalatod, nem kell mások felett látatlanban ítélkezni és elméleteket gyártani.


Egy ismerős pl pár hete mondta, hogy szerinte az jár külföldre kisbabával, aki már itthon sem tudja magát jól érezni és a tengerhez megy, hátha ott majd nem jönnek elő a házastársi és gyereknevelési problémái. Ügye milyen baromság? Nyilván nem lát bele senkinek a házásságába és a gyerekei életébe.

2011. aug. 11. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
81%
Az én fiam 2.5 éves. Én megmondom őszintén, azért nem mertünk vele külföldre menni, mert félünk, hogy ott lesz beteg. De ez biztos gyerekfüggő is. Sokat utazunk belföldön és igen, még így is felborul a evési rend. otthon tök jól eszik, ha nyaralunk akkor katasztrófává válik. Előfordult párszor, hogy nyaralás alatt lett beteg. Hát nem volt könnyű, de legalább hamar hazaértünk.
2011. aug. 11. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem sem furcsa, én is mennék. De a párom nem egy tenger rajongó, a 20 hónaposunk még úgysem emlékszik majd rá, ezért nem megyünk még. Egyébként gyerekfüggő, ki hogy viselkedik idegen helyen, szerencsére a fiam abba a kategóriába tartozik, hogy ha ott vannak vele akiket szeret (anya, apa, vagy mamik, papik akár) akkor minden ok. A napirendet általában szoktuk tartani bárhol vagyunk, de ha nem jön össze a deles alvás, akkor majd alszik 3-kor. Szóval én nem ebből csinálok nagy ügyet, hanem inkább arra kérdezném, ha kérdezném hogy bevállaljátok?, hogy nektek mi ebben a pihenés? Mert mi voltunk tavaly is, idén is nyaralni, de pihenésnek nem mondhatni. Persze, most már más a nyaralás, mint gyerek nélkül, de nekem ár-érték arányban sem fér bele így. Pancsolni, új dolgokat megismerni, homokvárat építeni, stb. itthon is lehet, és nem mellesleg igen: a betegség is necces, főleg a fiam kruppos, mindenhova visszük a gyógyszereit, de én már egy darázscsípéstől is beparáznék.... Szóval menjetek nyugodtan, nekem nem furcsa, de van akinek igen. Ez van. Nem vagyunk egyformák.
2011. aug. 11. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!