Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Csak nekem furcsa, hogy egyes...

Csak nekem furcsa, hogy egyes családok kispuskával, karddal jönnek játszótérre?

Figyelt kérdés

Eleve próbálom nem erre szocializálni a gyerekeimet, ezért nekem furcsa, hogy mások gyerekei azt játszák, hogy karddal kergetőznek, illetve "arcba lövik" a többi gyereket.

Nem azt mondom, hogy ne legyenek fiús játékai egy fiúnak, de ez nálam már a túlzás kategória...

Nektek mi a véleményetek erről?


2011. júl. 17. 21:40
 1/7 anonim ***** válasza:
76%
Egyetértek veled. Ráérnek még erre nagyobb korukban, mikor tudják, hogy ez csak játék... a fakard még esetleg okés, de a puskáktól kiráz a hideg. A lányomnak még a vízipisztolya is állatka formájú. Egyszerűen nem bírok pisztolyt látni a kezében és kész.
2011. júl. 17. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
37%

Túlzás vagy sem, de tudod, ha nem is veszel pisztolyt, kardot, akkor majd a gyereked készít pisztolyt LEGO-ból, kardot pedig a legközelebbi faágból.

Persze, nem mondom, hogy jó, ha a másikra lövést imitálják, de a fegyveres játék elkerülhetetlen. Amikor mi gyerekek voltunk, indiánosdit játszottunk... a mostani gyerekek meg ilyesmit látnak a tv-ben.

2011. júl. 17. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
67%
Nekem se tetszik,hogy kardot visznek játszótérre.Szerintem veszélyes is.Múltkor a mászóka tetejéről dobálta le egy gyerek,közben alul játszottak a többiek.
2011. júl. 17. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
52%
hát nekem se tetszik.viszont nevelés kérdése is,mert első fiamnak nem vettünk pisztolyt,se semilyen harci játékot,és sosem csinált legoból vagy papírból és ismerősök gyereinél se játszott vele.Neki egysezrüen nem teszett.most 2 éves fiamnk se veszünk,de láűtja az uncsitesőkat kardozni igy ő is ezt teszi.de 2,3 elterelés,meg nem ilyent játszunk után már el is felejtette.Sajnos találkozni fog vele,de szerintem azu a nem mindeggy milyen korban lesz ez.még bőven rá ér késöbb is kardozni,de játszótérre ilyent akkor sem viszünk,igy ez inkább szülű hibálya.
2011. júl. 18. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Pszichológus szakértő véleménye szerint is elmaradhatatlan a fiúknál a fegyveres játék. Ha mással nem, seprűnyéllel vagy botocskákkal fognak lövöldözni. Nekem a bölcsődében azt mondták, hogy onnan szokták tudni, hogy egy kisfiúnak nincs játékpuskája, hogy ügyesen csinál magának bármiféle más játékból.

A fiamnak van kis pisztolya, az a szabály, hogy emberre nem foghatja, vadászatra való, illetve képzeletbeli krokodilokra:) Soha nem visszük a játszótérre, vagy bárhová, ahol gyerek van. Van vízipisztolya, azzal szabad a strandon ránk lövöldözni, de másra nem, csak ha az is benne van a játékban.

A véleményem az, hogy a játszótéren kisgyerekek között az ilyesminek nincs helye. Az óvodába sem lehetne ilyesmit bevinni nálunk, ha akarnánk se. Ennek ellenére a fiúk játszanak indiánosdit, meg szuperhősöst a maguk építette fegyverekkel.

2011. júl. 18. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nem az a bajom, ha (másnak) van ilyen játéka, de szerintem veszélyes karddal rohangászni más emberek előtt, illetve szerintem szabályt nem kapott mellé az a gyerek, aki a másik gyerek fejének szegezi azt. A gyomrom forog, ha ilyet látok.

Nálunk is szigorúan tilos ilyen játékot bevinni óvodába, de otthonra nyílván nem tiltják meg.

2011. júl. 18. 08:49
 7/7 anonim ***** válasza:
Sajnos nálunk ez elkerülhetetlen volt,mert nálunk apuka és a nagypapa is hivatásos vadász,ráadásul szolgálati lakásban a vadászház mellett lakunk. Úgyhogy nekünk is van rengeteg puskánk,a fiam imádja a vadászatot,3. szülinapjára magaslest kap a papától...
2011. júl. 18. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!