Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Két éves, nagy termetű,15...

Két éves, nagy termetű,15 kilós kislányom újabban mindig viteti magát "elfáradtam" kijelentéssel. Mitévő legyek?

Figyelt kérdés
Értem ezt arra, hogy kezdjek el újból babakocsizni? vagy vegyem elő a csípőkengurunkat? Vagy most kezdjem el a hátamon hordozni? Mert még az is jobb lenne, mint cipelni. Néha rá lehet beszélni, hogy jöjjön tovább, de mivel sokszor sietünk, inkább fel szoktam venni...
2011. aug. 10. 08:57
 1/10 anonim ***** válasza:
pontosan ezért csinálja,mert felveszed inkább,tehát tudja h megteheti...még van visszaút,de nem könnyű...
2011. aug. 10. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
89%
Pont az a baj, h felveszed. Ha ennyire lusta, akkor inkább a babakocsi. Engem is 3 éves koromig tolt anyukám.
2011. aug. 10. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nehogy elővedd a babakocsit vagy a kengurut. A mozgásra neki is szüksége van. Valóban azért csinálja valószínű, mert fel is veszed ha kéri. Bárhova mentek számold bele az esetleges hisztijét azzal kapcsolatban, hogy nem veszed fel.
2011. aug. 10. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
2,5 éves kislányom 17 kg és ő is ha sétálni megyünk sokszor mondja hogy elfáradt,ezért visszük a babakocsit magunkkal.Inkább mint,hogy cipelni kelljen.Amúgy ő itthon mozog épen eleget.Délelőtt is kint vagyunk kicsit az udvaron,meg a délutáni alvás után egész estig kint szaladgál,és a lakásban sem ül le egy percre sem..Attól még semmi baja nem lesz a lányodnak,ha 2 évesen még babakocsiban tolod ha mentek sétálni.Ha valami érdekeset talál vagy lát akkor úgyis ki fog belőle szállni.....
2011. aug. 10. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Már bölcsis, én dolgozom, sajnos reggel a bölcsibe menet nem lehet beszámítani a nyafogást. Rohanunk és kész :)

Akkor igyekszem kitartani azon álláspontom mellett, hogy van lába, jöjjön azon.

2011. aug. 10. 10:31
 6/10 anonim ***** válasza:

Az enyém is ezt csinálta. Azóta mindenhova babakocsival megyünk, és ma már azt kéri, hadd szálljon ki. Megtanítottam, hogy "csak az a kisgyerek jöhet gyalog, aki szófogadó, és megáll a járda szélén, és nem szaladgál el". (Forgalmas városi környezetben lakunk.) Számára a gyaloglás ma már kiérdemlendő valami lett, egyfajta jutalom a jó visekledésért.


Szerintem ne cipeld (saját egészséged érdekében) de nem érdemes veszekedni sem vele, hogy gyalogoljon. Ha fáradtnak érzi magát, el kell hinni neki, hogy az is!! Ki higgyen neki, ha a saját anyja sem hisz? Szerintem igenis vedd elő a babakocsit, miért ne tennéd, hiszen kényelmes és kézenfekvő megoldás. Reggel korán rohantok a bölcsibe, nyilván te is fáradt, álmos vagy, nemhogy ő. Aki emiatt beszól, az tutira egy teljesítménykényszeres, görcsölős anya, aki biztos a saját gyerekét is kikészíti azzal, hogy neki kell az elsőnek lenni a faluban, aki leszokik a cumiról, pelenkáról, egyedül elalszik, nem szopja az ujját, kilométereket gyalogol és háromévesen ír-olvas-derivál. Vagy ha nem, akkor nagyon fontos, hogy elgalább ezt a látszatot keltse. Nem kell vele foglalkozni.

2011. aug. 10. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Én azon az állásponton vagyok, hogy egy egészséges gyerek nem csinál nem normális dolgokat.

Minek cipeltetné magát, hiszen az nem kényelmes egy ekkora gyereknek. Egy ekkora gyerek pont hogy mozogni szeret, nem korlátozva, cipeltetve magát.

Az egyik oka az lehet, hogy késve indultok és rohantatod magad mellett a gyereket, nem az ő tempójában mentek. Látványnak is borzalmas, amikor anyuka megy a saját tempójában, két éves gyerek meg szabályosan rohan mellette, fél utcahossznál kifárad és jön anyuka, hogy lusta vagy, van lábad, holott ha végignézné videón, hogy a lába nem éri a földet úgy szalad a gyerek, rájönne, nem egy egyszerű feladat ez egy ilyen kicsinek.

Induljatok el fél órával korábban és akkor lesz idő a gyerek tempójában haladni.

A másik oka meg az lehet, hogy fáj valamije- attól, hogy két éves még lehet akár rendellenessége, de izületi gyulladása, sebgyulladás a lábán, akármije is. Ami gátolja a mozgásban illetve kellemetlenné teszi a sétát.

Harmadik eset pedig a cipő. Ha nem a lábára illő, jó minőségű cipőben rohantatod végig az utcán, sietünk felkiáltással, elfáradhat a lába gyorsan és akár fájhat is neki. Az én fiam például Elefanten cipőt hordott-nem egy ócska minőség és nem is olcsó, és begyulladt neki a lába- már műtétre is kiírták, illetve fájt a térde is. Lecseréltük a cipőt (töröltük a műtétet)és azóta kilométereket elgyalogol, biciklizik.

2011. aug. 10. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
korán reggel bölcsibe menet szerintem meg nagyon is normális, hogy a gyerek fáradt
2011. aug. 10. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szerintem csak reggeli nyűgösség az egész. Mindezektől függetlenül, akkor sem gondolom, hogy 15 kg-osan és 2 évesen cipelned kellene a bölcsibe.
2011. aug. 10. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Nem indulunk késve, és nem szoktam rángatni magam után, nem vagyok szadista. Fájdalma sincs, azt mondaná. Nem csak lába, szája is van :)

Teljesen mindegy, hogy bölcsibe indulunk reggel, vagy hétvégén délután sétálunk szép komótosan a mamához.

Marad az eddigi koncepció: rövid utak lábon, (reggel csak a kocsiig kell elsétálnia úgyis), hosszabb utak babakocsival

Köszönöm a hozzászólásokat

2011. aug. 11. 22:11

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!