Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 1 eves kisgyerekemet hogyan...

1 eves kisgyerekemet hogyan etethetem, hogy ne hisztizzen?

Figyelt kérdés

10-11 honapos koraig nagyszeruen ment az etetes, en kiskanallal adtam a gyumolcsot, levest, o meg a kenyeret vagy mas ragcsalnivalot harapta hozza. viszon most lehetetlen etetni. enni sem akar mar egyedul sem.

a banant meg puha barackot feldaraboltam, de loki el magatol, a kenyeret a foldre dobja.

a kiskanalat nem fogadja el, kiszedi a szajabol a kajat. ha adok kiskanalat neki, ledobja es figyeli, mi tortenik. ez mind nem lenne baj, de allandoan elegedetlenkedik, mar nem tetszik neki semmi kaja, amit eddig kedvelt es szunet nelkul sir. mit tehetek? mar ketsegbe vagyok esve. amugy 4 ora is eltelik 2 etetes kozt, tehat biztos, h ehes.


2011. aug. 8. 17:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
53%

Egyszerűen ne etesd. Tedd le mellé az ételt oda, ahol játszik/játszotok, ha éhes lesz, majd eszik belőle. Ne csinálj ügyet belőle, hogy eszik-e egyáltalán egy falatot is belőle, tegyél úgy, mintha ott se lenne az étel, és ne nyaggasd, hogy egyen. Ha meglátja, hogy az evés körül nincs felhajtás és éhes, akkor enni fog.

Egy három gyerekes anyuka tapasztalata.

2011. aug. 8. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
koszonom, kiprobaljuk
2011. aug. 8. 17:36
 3/11 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előttem szólóval...
2011. aug. 8. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
de igy hogy kaphat levest, fott kajat?
2011. aug. 8. 17:38
 5/11 anonim ***** válasza:
Én is ezt írtam volna, de féltem, hogy én a bunkó kegyetlen típus vagyok, de ezek szerint nem. :)
2011. aug. 8. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
53%

Egyszerűen beleteszed a kanalat, leteszed egy sámlira, ami "véletlenül" a szobában van, és úgy teszel, mintha ott felejtetted volna.

Szerintem neked lesz a legnehezebb először, sok kitartást hozzá!

(első hozzászóló)

2011. aug. 8. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
epp most probaljuk ki a javaslatot. de jatszani kezdett a tanyerral es a kaja a pokrocara kerult. kenyerrel probalkoztunk es mukodik. de nem merek belegondolni, mi lenne a levessel. mennyi ido utan lehet kiprobalni? amugy meg nem eszik kanallal, csak teszi-veszi a szajaban, jatekszerkent.
2011. aug. 8. 17:50
 8/11 A kérdező kommentje:
koszonom a valaszokat es a segitseget, megolduk valahogy. szepen is tud neha enni, amikor egyutt eszunk az asztalnal, de ez csak 7vegeken. egesz nap egyedul vagyunk kettesben. nekem meg nincs mindig nagy kedvem kajalni, amikor o ehes, es igy egyedul eszik. es foleg nem akarom, hogy megnyult arccal etessem. szebb napot nektek
2011. aug. 8. 18:01
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Ne erőszakoskodj vele. Ültesd le reggel, délben, este. Ha nem eszik, akkor nem eszik, majd kap uzsonnát, tízórait. Ha akkor sem eszik, következő kajára biztos megéhezik és enni fog.

Semmiképp ne tedd le neki a játékok mellé, ne szokja meg, h játék az evés. Nem, üljön le asztalhoz, mint mindenki más. Kaják között ne adj neki semmi nasit, sőt, alapból ne adj neki csokit, ilyesmit, ha nem eszik főtt/normális kaját.

Ja, cukros italokat se adj neki, mert elveszi az étvágyát.


Arra figyelj, h itasd, neh kiszáradjon.

2011. aug. 9. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

koszi, amiket mondtal, be is tartottam, a tegnapot kiveve. a csokit nem ismeri, es nem is fogja jo par evig, ugyszinten az uzleti uditoket, meg az ugynevezett natur italokat sem. otthon csavarjuk ki a gyumolcsoket. a piacos neni is lehet, h megsertodott, amikor mondtam, h az ajandekbanant otthon esszuk meg, de nem eszik 2 kaja kozt. ezert is voltam kiakadva, h nem tudom etetni, mint elotte.

asztalnal ha latja h jo etvaggyal esznek, o is szivesebben eszik. az a gond, hogy nehezen fogad el kiskanalbol etelt. tegnap es ma is inkabb o tett a szajaba harapnivalot, a kiskanalat is elfogadta, kezd sokkal konnyebben menni. meg az etetoben valo kajalast kell ilyen szintre emelni, lassan. szep estet nektek

2011. aug. 9. 18:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!