Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csináljak, hogy séta...

Mit csináljak, hogy séta közben ne hisztizzen 15 hónaposom?

Figyelt kérdés
Azt hiszem el lett kapatva a lányom az apja által. Ha megyünk sétálni szinte csak akkor nyugodt, ha az apja viszi az ölében. Ezzel még most nem is lenne gond, de 4 hét múlva szülök, én már nem tudok az ölemben vele sétálni. Egyszerűen kiköpöm a tüdőmet. Le akarom szoktatni erről a hisztiről, mert akkor sem lesz könnyebb ha megszületett a testvére. Egyébként soha semmiért nem hisztizik, csak ez a séta dolog...
2010. márc. 20. 09:51
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Nehéz dolog. Neked kell rájönni a megoldásra.

Csak ötletet adhatunk.

Beszélj vele, meg kell értenie. A kislányodon áll, mikorra érti meg a helyzetet. Másképp sétálhat anyával és másképp apával. Apa erős, anya nem olyan erős most.

Kettesben sétálva séta közben mindig beszélj hozzá. Vond el a figyelmét, mutass neki érdekes tárgyakat az úton, kirakatot, virágot, kavicsot... Ha nem köti le, mondd meg neki, hogy nem tudsz így sétálni vele, és be kell tenned a babakocsiba, amíg végre nem hisztizik. Van aki séta közben ropit majszoltat a kicsivel, hogy arra figyeljen, ne akarjon felmászni anyára - mindenki döntse el, ebben a helyzetben jó megoldás-e ez.

2010. márc. 20. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
83%

15 hónapos kis zsarnok... :o)

Igazából te vagy a főnök, úgyhogy tetszik vagy nem, az van amit te akarsz és ebben az esetben mindenképpen. Én mindíg hordtam magammal minimum 3-4 féle kaját mert nállunk a hiszti a bevásárlásnál indult. Ahogy beértünk a boltba, máris beindult a sziréna. Volt nállam kedvenc kiskönyv, meg rágni és innivaló. Ha szerencsém volt, kitartott a vásárlás végéig. Ha nem, a kasszánál már agyon stresszeltem magam az üvöltés miatt...mégis...hosszútávon én nyertem. Igaz 15 hónaposak másfél éve voltunk de soha nem vaciláltam azon, mi a legbiztonságosabb a kicsi számára egyes esetekben.

Szóval próbáld meg becsukni a füled vidd magaddal a kedvenc kacatjait de főleg: kaját....

2010. márc. 20. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szia! Hasonló szituban vagyunk mi is. Nálunk kb 2 napja beindult a motor örület és ez sok bajunkon segít. Kapott egy műanyag kis motort és azzal csapat mindenhova. Lakásban, kertben, utcán... szerencsére nem megy gyorsan. Én is elsétálgatok mellette, ő jól kifárad... tiszta haszon. Hátha nálatok is beválik! üdv
2010. márc. 20. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!