Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukák 1.5-2 éves babával,...

Anyukák 1.5-2 éves babával, hogyan oldjam meg hogy éjjel ha felkel magától visszaaludjon és ne úgy hogy hozzám bújik vagy a fülemet fogja, alvósállat és semmi anyahelyettesítő nem jött be, de így nem tudom külön tenni?

Figyelt kérdés
2011. aug. 4. 22:18
 1/7 anonim ***** válasza:
14%
hagyd kicsit nyafizni és vissza alszik pár nap hiszti és megszokja.....................1éves a fiam és állandóan felkel éjjel még cicizni de mivel nincs annyi tejci nem adok neki és alszik vissza rendesen kis nyafi és ennyi.de a homeopátiás chamomilla 15ch is nagyon jó.nyugtató hatású.
2011. aug. 4. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Kezd el különrakni, ha ez idegesit. Eleve külön ágyban aludjon el. De ne ugy, hogy fogod a kezét, mert ha felriad, arra fog emlékezni, hogy amikor elaludt, Te még ott voltál, most meg nem vagy sehol...persze hogy frászt kap! Tehat először meg kell tanitanod egyedül elaludni. Addig tovább fogja morzsolni a füled, de csak addig, mig bele nem unsz. Ebben te döntesz.
2011. aug. 5. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
nem tudom egyedül hagyni mivel egyből kijön,nem is értené hogy eddig velünk aludt most meg ott akarom hagyni egyik napról a másikra egyedül,továbbá amikor áttettem a kiságyba pedig ki volt véve a rács és úgy volt az ágyhoz húzva este ha felkelt egyből felállt és nem aludt vissza amíg át nem vettem magamhoz.ez a baj.
2011. aug. 8. 14:33
 4/7 anonim ***** válasza:
Hát ez nehéz ügy lesz ebben a korban,de csak következetességgel fogod tudni.El kell döntened hogy külön lesz és kész.El is mondhatod neki sokmindent megért már.Külön szobába tennéd?Akkor oda fektesd le legyél mellette,és ha megszokta akkor minél előbb próbálj kijönni tőle.Ha veletek egy szobába csak külön ágyban akkor fektesd le mese stb.Kicsit ringatom pl az enyémet aztán mondom neki hogy mostmár tente.Az én fiam is rázza a fejét.De olyan fáradt már este 8 kor....Ha nem birok vele kiveszem ujra kicsit ringatom,mondom hogy ez az utolsó.Ő is nehezen de megszokott egy plüss békát.Ugy szoktattam hozzá hogy báboztam neki,kukucsjáték,bohóckodás,1-2nap és elfogadta.Az enyém a hajamat tekergette,de mióta egyedül alszik el átszokott a sajátjára(2x kellett már levágni ugy becsombékolta)Csak azt tudom mondani ne hagyd megad és menni fog:)
2011. aug. 8. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Én nem erőltetném. A gyerekek akkor csinálnak meg valamit, ha megérnek rá. A lányom születésétől mellettem aludt, másfél évesen kérte a saját ágyát, azóta abban alszik. Éjjel még gyakran felébredt ezután is és kellettem én, kellett cici, stb. Aztán szépen magától elhagyta ezeket a dolgokat, most maximum szólok hozzá, hogy semmi baj, aludjon szépen, vagy megsímogatom és gond nélkül alszik tovább.
2011. aug. 8. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Teljes mértékben egyet értek azzal amit utolsó írt, én mindenben így tapasztalom,nem kellett semmit erőltetni, nem volt, napokig sír aztán jobb lesz, mert megérett és sírás nélkül csinálta. Ugyanez volt a cumival, júniusban sírt este, augusztusban egyszer kérdezte hova lett a cumi.


A másik meg, nem normális dolog, hogy éjjel felkel. MErt az ember úgy van programozva, hogy sötétben aludjon, megmondom őszintén én ezt a tanítsuk magától visszaaludni dolgot sem értem, mert ha nincs gondja az embernek, este lefekszik és reggel felkel, éjjel nincs hogy felébred és altatnia kell magát. Van, hogy a fiaim többször kelnek éjszaka, vizet kérnek-szól,viszem a vizet, és már alszik is tovább. Nem ébred fel igazán.

Lehet rosszat álmodik, megzavarja valami, és akkor szüksége van a biztonságra, rád. Ne rázd le. Pár hónap és átfogja aludni az éjszakát. Ha nem érzi magát biztonságban, szerintem sokáig fel fog kelni, mert félni fog elaludni. Rá kell áldozni az időt, ne féljen aludni és ne féljen az éjszakától.

2011. aug. 8. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
14.55-ös vagyok.Egyet értek abban hogy nem szabad erőltetni,én is csak próbálkoztam,igy volt ez a cumisüveggel,a cicivel.Egyszer csak magától elhagyta,de ha előtte nem mutatom neki nem tudja mi az.Én pl. nem tudtam volna elképzelni hogy az ágyban velem aludjon,sőt elég korán külön szobába tettem a két kisebbet,mert a naggyal én is így jártam,ugy gondoltam hogy jobb ha minél előbb megszokja,nincs is semmi gond.Ráéreztem én ugy érzem mikor minek van itt az ideje.Sírás nélkül megtanult egyedül elaludni,de nem hagytam sírni,nem ugy tanulta meg.Ha éjjel felébred mert pl. fogzik felveszem mondom neki anya itt van semmi baj,bekenem az ínyét,alszik tovább.Ha tudja szerintem hogy számíthat rád előbb-utóbb sikerül biztos vagyok benne.
2011. aug. 8. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!