Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ma hallottam a tv-ben, h 14...

Ma hallottam a tv-ben, h 14 éves kortól kellene azt az ételt kapni a a gyereknek, amit a felnőttek esznek. Mit szóltok ehhez?

Figyelt kérdés
Én nem tudok napirendre térni felette..... Mi jön még?
2011. aug. 4. 13:09
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
49%

Én ezt egy kicsit túlzásnak tartom, hogy 14 éves korig nem eheti a felnőtt kaját a gyerek. Mint ahogy szerintem az is túlzás, hogy 2-3 éves koráig szopjon a gyerek.

Nekem 2 gyerekem van 3,5 és 1,5 évesek. Még mindkettőnek külön főzök, nem a mi kajánkból adok nekik. Bébiételt a kicsi még soha nem vett, a nagy is csak akkor 1 hétig, amikor elmentünk vele Olaszo-ba síelni. Mindkét gyerekemnek az óvodáig külön fogok főzni. A nagy egyébként szeptemberben kezdi az ovit.

2011. aug. 4. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
én is túlzásnak tartom, de szerintem itt arról van szó, hogy a gyerekeknek sokkal kevesebb zsiradékkal és sóval, fűszerrel kellene csinálni az ételeket mint nekünk
2011. aug. 4. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
bocsi, azt akartam írni, hogy még soha nem evett (a vett helyett)
2011. aug. 4. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Az rtl-en volt a Reggeliben valami meghívott orvosszakértő, az mondta. Nem tudtam folyamatosan figyelemmel kísérni a riportot, csak fél füllel hallgattam, de a vesekőről volt alapvetően szó. Aztán a túlsózásról, túlfűszerezésről (ami való igaz általánosságban probléma a készételeknél, de a magyar családok nagyrészénél is) TISZTELET A KIVÉTELNEK!!! De ez a mondat ütött!

Van egy 20 hós kisfiam, neki kb 1 éves kora óta nem főzök külön, hanem a mi ételeinket főzöm azóta fűszertelenebbre, sótlanabbra. Készkajákat nem nagyon szoktunk venni, csipszet, mekiskajákat mi magunk szülők se eszünk, de a kekeszeket, ropikat nem lehet kikerülni azért. Én is azon a véleményen vagyok, hogy a szülő ízlése alakítja a gyerek étkezési kultúráját, és minden alapja a mérték!

2011. aug. 4. 15:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!