Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kizúgott az úttestre kismotorr...

Kizúgott az úttestre kismotorral, még nem csinalt ilyet, de nagyon ramhozta a fraszt. Egyebkent is mintha raketaval lonek ki kismotorral. Mit csinaljak, hogy megalljon?

Figyelt kérdés

TUDJA hogy nem szabad, sose csinalt ilyet, nem tudom most miert, hogy engedjem kismotorra ezek utan? hogy ertessem meg vele? nalatok voltilyen?


ja, nemsoka 2,5 eves lesz


2011. aug. 3. 20:32
 1/8 anonim ***** válasza:
49%

hát, igen.. a kismotor bizony baromi veszélyes játék. sajnos egyre több anyuka viszi ezzel sétálni a gyereket. pedig nem erre való. ok, leviszitek a játszótérre, ami zárt, de hogy azzal menjen odáig...

egy 2,5-3 évesnek hiába mondasz el otthon rendszabályokat, mikorra kiértek az utcára el is felejti.. utolérni meg lehetetlen. én a kismotort és egyéb járműveket csak biztonságos helyen engedném használni.

2011. aug. 3. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

van a lakasban is kismotorja :) az a benti

masfel eves kora ota motorozik (lassan egy eve!!), nagyon koran kezdte, es mindig kihuzott, de sose csinalt ilyet.

most nincs motor, de ez sem megoldas :(

de pl boltbamenet meg ilyesmi nagy segitseg, h nem cipelteti magat

2011. aug. 3. 20:47
 3/8 anonim ***** válasza:

csakis szabályokkal,igaza van az elsőnek,egy forgalmas ut mellé nem való a kismotoros kisgyerek.ergó, fogom a motort és addig viszem amíg biztonságos helyre nem ér.ha nyávog vagy hisztizik érte,el lehet magyarázni,hogy bizony a múltkor is kimentél az útra ott meg autók járnak és nagyon megütik a fejed,igy csak ott motorozunk ahol anya engedi.

Vagy rá ülhet a motorra de melletted kell hogy ,menjen.az én fiam is 2,5 éves.nagyon szépen megérti hogy vannak szabályok,és be is tartja,persze mivel gyerek sosem lankad a figyelmem.

2011. aug. 3. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
hat epp ez az! eddig nagyon szepen betartotta, nem tudom mi utott bele
2011. aug. 3. 21:56
 5/8 anonim válasza:

Mintha én írtam volna ezt a kérdést! A napokban ugyanez történt nálunk is. Soha nem csinált még ilyet, nagyon megijedtem. Annyi különbséggel, hogy én a 4,5 hónapos Kicsit is tolom babakocsival.


Nálunk most néhány napig nincs motorozás büntetésből. Amikor kéri, hogy motorozni szeretene, elmondom, hogy milyen butaságot csinált, és csak akkor motorozhat újra, ha megígéri, hogy nem csinál többet ilyet. Azóta többször ismét megbeszéltük, hogy milyen szabályok vannak, ill. milyen következményei lehettek volna, ha jön egy autó.


Könnyű azt mondnai, hogy csak a játszótéren motorozzan, de nálunk erre alkalmatlan a játszi, kavicsos, hepe-hupás.


Azt hiszem, holnap újra elővesszük a járgányt, mert annyira szereti, nagyon sajnálom, úgy kéri.

Remélem, többet nem fordul elő!

2011. aug. 3. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Belépett abba a korba, amikro sokkal "érdekesebb" számára felrúgni a szabályokat,mint betartani.

Én azt tenném,hogy amikro következőnek megyünk, fognám a kezét és úgy mennék el biztonságos motorozó helyre, és vinnám a motort de nem ülhetne rá. Elmondanám,hoyg ez most azért van mert.... (és a sztori: kimentél tegnap/múltkor az úttestre tudod anya már mondta hogy az nagyon nagyon veszélyes mert jöhetnek az autók és elütnek és kórházba kerülhetsz, stb..)

2011. aug. 3. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nálam az vált be, hogy elvettem a motort egy időre (2-3 nap), és mondtam neki, hogy miért nincs motor, és kizárólag akkor kapja vissza, ha soha többet nem csinál ilyet. Elmagyaráztam, hogy miért veszélyes az, amit csinált. Kb. 3-4 alkalommal megcsinálta, MINDIG UGYANAZ volt a következménye. Azóta nem csinál ilyeneket.
2011. aug. 4. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem mar ugyan nagyobb a kislanyom, es ovaos gyerek, de mult heten majdnem elutotte egy auto. Egy olyan utcan mentunk falun, ahol mar az uttest elkeszult, de meg csak egy haz epult fel. A lanyom ment az ut szelen - jarda nincs. Kiabaltam, hogy auto, ugyanis mar elottem ment a motorral, de nem hallotta, es az utca vegen megfordult, az auto ele. Az volt a szerencsem, hogy meg messzebb volt egy kicsit az auto, es a gyerekek miatt lassan ment. Azota csak az udvaron hasznalhatja, mert egyszeruen akkora zaja van a motornak, hogy egyaltalan nem hallja, hogy orditottam neki.
2011. aug. 4. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!