Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Böliben otthagyni, illetve...

Böliben otthagyni, illetve onnan elhozni a gyereket mennyi időt vesz igénybe?

Figyelt kérdés
Gondolok itt arra, hogy reggel beteszitek a lábatokat az épületbe, majd nélküle kijössz - a kettő között mennyi idő telik el? Messze lévő munkahelyről lenne állásajánlatom, így tudnom kéne, a reggeli rohanást időben hogy tudom kalkulálni. 2,5 éves a kislány. Köszi.
2011. aug. 3. 13:38
 1/8 anonim ***** válasza:

Az elején nekem simán volt negyed óra-húsz perc, mire mindent levettünk, aztán a benti cuccot átvettük, gyere ide, ne menj el, még nincs rajtad a cipőd, gyere vissza, ez fordítva van, namégegyszer... :)


Aztán már egyre kevesebb, ahogy mindketten hozzászoktunk a dologhoz, rutinszerűen megy az egész.

2011. aug. 3. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 alaszka ***** válasza:
Ha már beszokott, akkor ez kb. 10 perc. Én úgy emlékszem, hogy az elején még mindig bénáztunk, az elején számolj többet, mert kell egy kis gyakorlat, mire megszokod mi hol van, hogyan öltöztesd, stb. Télen is több idő, mert akkor több ruhát kell róla levenni, de ha praktikusan öltözteted, az is gyorsan megvan. Persze ehhez az is kell, hogy a pici jól tűrje, mert ha nyafi van, akkor az meg tudja nehezíteni..
2011. aug. 3. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Évszakfüggő volt nálunk.

Meg persze az elején kicsit tovább búcsúzkodtunk. De utána annyi, hogy hidegebb időben teljes ruhacsere, cipőcsere, puszi, aztán én még elpakoltam a ruhákat, és irány kifelé, ez úgy 10 percet vett igénybe. Jó időben csak a cipőt cseréltük le, mert abban volt napközben is, amiben vittem - persze váltás cucc volt bent mindenből, ha leeszi vagy ilyesmi. Az akkor öt perc körül volt.

Néztem, hogy másoknak kicsit több, mert még ott mennek el pisilni, mi ezt letudtuk otthon, két percre laktunk a bölcsitől.

Akkor tartott kicsit tovább a dolog, ha egyszerre éppen nagyon sokan jöttek, és nem tudtunk hol öltözni, akkor meg kellett várni, mire mindenki elkészül, de ezt ki kellett tapasztalnom, hogy mondjuk pontban hétkor többen voltak, mintha hét előtt öt perccel mentem volna.

2011. aug. 3. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

5-10 perc. HA már beszokott, akkor nincs mit húzni az időt: beértek cipő (esetleg ruha) csere, puszilkodás és mehetsz.

Ha viszont még sírós az elválás (az elején előfordul) akkor is célszerű gyorsan lelépni, mert ha sokáig búcsúzodsz, akkor még nagyobb bömbi lesz belőle....

2011. aug. 3. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
szuper, 5-15 perc, köszi, mentek a pontok
2011. aug. 3. 13:59
 6/8 anonim ***** válasza:

Hááát, én azt mondom, hogy inkább szánj rá egy fél órát, hogy ne kelljen sürgetni a kicsit. Persze nem arra gondolok, hogy ő direkt húzza az időt, hanem hogy az ő tempójában tudjátok átöltöztetni.

Ha korábban végzel, legfeljebb iszol egy kávét valahol :)

2011. aug. 3. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia, nekem nem volt mese, első pillanattól gyorsan kellett otthagynom szegénykémet (beszokás után természetesen)

Rossz időben még nincs tapasztalatom, ill. téli, de én most úgy csinálom, hogy benti ruhában viszem be, ami cicanadrág meg rövid ujjas body. Erre ráhúzok pulcsit és farmert. A bölcsiben gyorsan lekapom róla a farmert, meg a pulcsit, cipőcsere aztán uzsgyi :) 5-10perc attól függően hogy mennyire van együttműködő kedvében.

Télre szintén ezt tervezem, hogy a benti rucira öltöztetek rá, így csak levenni kell majd, ráadni semmit.

Délután is a bentiben hozom el, ha csak haza megyünk. De minden nap viszek magammal váltóbodyt plusz pólót, tehát hazamenős szerkót. Ha nem kell, viszem vissza haza tisztán :)

2011. aug. 3. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Szia, kedves Utolsó, én is pont erre gondoltam ma, hogy milyen praktikus megoldás lenne, ha legginget adnék a gatya alá rosszabb időben, így egyúttal rajta is lenne a benti ruha, és kivitelkor a gondozó néninek is könnyebb lenne a dolga (illetve ő már magától is felveszi a nacit, ha úri kedve úgy tartja).

Más: és a korán kelést hogy viselik az eddig otthoni nyugihoz szokott pindurok? Tudom, mindent meg lehet szokni, de nehezen megy?

2011. aug. 4. 13:03

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!