Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek én csinálom...

Szerintetek én csinálom rosszul? Nagymama gond.

Figyelt kérdés

26 hónapos a fiam.

Folyton azzal jön anyám,hogy ne szóljak rá a gyerekre, meg hadjam mert nagyon be van szabályozva szegény.

Ő persze olyan dolgokat is ráhagy ami számomra már nem megengedett.És szerintem más anyukának sem.

Bekap a gyerek egy falat ételt majd fejen áll az étellel a szájába.

A mutató újával egy az egybe kiszúrja a szemét a fiam.

Olyan dolgokat enged meg neki amitől én rosszul vagyok.


2011. júl. 20. 21:02
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Te vagy az anyja, neked kell nevelni. Ezt tudasd édesanyáddal is. A nagyszülők azért vannak, hogy kényeztessenek. Mindig a te szavad legyen az erősebb, ne a mamáé.
2011. júl. 20. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
42%

Azon kívül, hogy bosszúság neked miért baj ez?


Szerintem legtöbb nagymama ilyen.

Anyám is ilyen. Van hogy akár 10x is rá kell szolnom anyámra.

2011. júl. 20. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én megértem hogy bosszant. Én azt szoktam mondani,Ő már felnevelt 3 gyereket, most én jövök.

Egyébként csak az ellen szólok, ami veszélyes, pl ez a szájában a kajával fejenállós dolog, ezt nem engedem én sem. Ha a szemét szúrkálja hagyom, bánom is én:)

2011. júl. 20. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Igen,minden nagymama ilyen,de ahogy előttem is írták,te vagy az anyja!

Az én anyósom is mondja,hogy had csinálja,én meg mondom hogy én vagyok vele egész nap,és csak én szívok...szóval nem,nem tetszett,de ez van.

Nyugodtan mond meg anyukádnak,hogy mit szabad,és mit nem!

2011. júl. 20. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Legközelebb, minkor rdszól a kedves mama, értelmesen el kell neki mondani, hogy a gyermek nevelése a ti felelősségetek, ennélfogva ti hozzátok meg az ezzel kapcsolatos döntéseket is. Ha tanácsra lesz szükségetek, kérni fogjátok. Ha neveletlen lesz a gyerek, senki se a nagymamát fogja hibáztatni, amiért rossz tanácsokat osztogatott.

Én hasonló helyzetben ezt mondtam az anósomnak: tetszik tudni, ilyenkor mindig eszembe jut, hogy mikor terhes voltam, milyen sokszor el tetszett mondani, hogy semmibe nem szól majd bele a gyermek nevelésével kapcsolatban. Nem mintha ettől leszokott volna a beleszólásról, de azóta már elengedem a fülem mellett: hadd mondja, kit érdekel?

2011. júl. 21. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Hát nekem anyukám a mai napig emlegeti, hogy egyik ismerősünk azt mondta anno mikor én olyan 5 éves lehettem, hogy ő terrorban tart engem, meg hogy ő majd ha lesz gyereke tuti nem fogja ennyire leszabályoznia gyereket. Ezen jól össze is vesztek. ma már 9 éves ennek az ismerősnek a lánya. Minden sz.rt megengedett neki mikor kicsi volt, most meg hiába próbálja nevelni már késő, pofátlan, elkényeztetett kis görcs lett belőle akivel senki nem bír, ha úgy adódik este 11kor visítva dobálja magát a földön a panellakásban a szomszédok legnagyobb örömére, vagy épp megrugdossa a 90 éves dédijét. Szóval időben kell elkezdeni és nem szabad ráhagyni, anyukáddal meg értesd meg, hogy a te gyereked és te neveled.
2011. júl. 26. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

valóban a te felelősséged. Azért egy dologra mindig figyelj:

a tiltásnál ezerszer hatékonyabb a meggyőzés. (NEM helyet veszélyes, zavar...) És sok (kortól függően kevésbé) veszélyes dolgot, bizony érdemes hagyni, hogy figyelmeztetés után is kipróbáljon. Tapasztalatot mindenki a saját bőrén szerez, és ez olykor a szülőt jobban megviseli, mint a gyereket. Erősnek kell lenni a gyerek érdekében.

2011. aug. 3. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!