Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikor vinnéd először pelus...

Mikor vinnéd először pelus nélkül hosszabb távra a nem beszélő, biliző gyerkőcödet?

Figyelt kérdés
2011. júl. 13. 23:30
 1/4 A kérdező kommentje:
Kisfiam 21 hónapos, bő 1 hónapja bilizik, de nem beszél, nem jelez. Csak egyszerűen csupaszon van itthon, és ha kell neki pisilni-kakilni ráül a bilire. 2 napja délben is pelus nélkül alszik. 2 reggel úgy jártuk meg a boltot (kb. 1,5 óra oda-vissza), hogy a pelus száraz volt, mikor hazajöttünk. Tegnap voltunk nagymamámnál, hazafele már nem tudtam ráadni a pelust, tépte le magáról, csóválta a fejét, hogy nem kell a pelus, nem pisilt be (kb. fél-3/4 óra volt az út hazafelé). Mikor merjem vinni pelus nélkül már a boltba is, vagy a játszóra? Mit csináljak, ha leviszem, és pl. bepisil a boltban?
2011. júl. 14. 11:19
 2/4 anonim ***** válasza:

Amíg nem jelzett, én bepelenkáztam, de az én kisfiam nem tiltakozott. Ha nem kér pelust, "beszéld meg" vele, hogy most nem szabad pisilni, és próbálkozzatok. Legyen nálad egy zacskó a pisis ruhának, és egy váltás gatya szükség esetére. Esetleg egy pelenka, hogy egy úton csak egy baleset fordulhasson elő.

Ha boltban, vagy ilyen helyen történik baj, szólj az ott dolgozóknak, kérj elnézést, és kész. Rosszul is lehet valaki, hányni kezd, vagy vérezni az orra, azt is feltakarítják. Előfordul az ilyesmi.

2011. júl. 14. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nálunk is hamarabb volt szobatiszta mint hogy beszélt volna, igaz, ez télen volt, ezért én nem kockáztattam a bepisilést. Viszont ilyen jó időben úgy kétóránként megpisiltetném a bokorban, akkor nem lehet baj. A lányom imád bokorba pisilni. Akkor is, ha nem is kell neki igazán. Amúgy is egy garnitúra váltás ruha, és minden ellen be vagy biztosítva.
2011. júl. 14. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Amíg nem szól, hogy kell pisilni vagy kakilni, nem vinném sehova pelus nélkül, csak az udvaron lehetne úgy.
2011. júl. 14. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!