Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyit, engeded TV-t nézni a...

Mennyit, engeded TV-t nézni a gyerkőcödet? Miket nézhet? Ha sokat, akkor miért?

Figyelt kérdés
2011. júl. 12. 11:22
 1/9 anonim ***** válasza:

A nagyobb nem szeret tévézni, őt leültetni sem lehet. Pont olyan, mint én. Én is ritkán tévézem, gyerekkoromban kimondottan utáltam, nekem úgy könyörögtek mindig, gyere nézd meg, ez nagyon jó film. És a mai napig így van. Kínszenvedés.

A kicsi meg szereti. Ő nézi szerintem sokat, de nem érdekel, mert nem hiszek a tévé az ördögtől való című mendemondában, semmilyen szempontból. Minimaxos meséket nézheti, néha belefutunk nekem nem tetsző mesékbe is, azt hanyagoljuk, de magyar meséket nézhet. Most a Vili a veréb a nagy kedvenc. És akkor nézheti, amikor akarja.

2011. júl. 12. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nekem nincs gyerekem de a tesómnak igen. Nos ő úgy szokta ameddig főz takarít meg végzi a házi munkát akkor a gyerek tv-zhet ha végzett akkor lemennek az udvarra vagy ki a játszótérre mikor hogy. Van 2-3 mese csatorna azokat szokta nézni vagy valami egyszerű vígjátékot is szívesen megnéz. Ezt csak azért írtam le mert elég sokat járok át hozzájuk és van hogy én viszem el bölcsibe mert nem messze van onnan a munkahelyem.
2011. júl. 12. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
2 és fél éves lányom tévézhet, amikor akar, de igyekszem más programokat kitalálni neki. Bölcsis, így napközben nem jut tévéhez. Bölcsi után és hétvégén tévézhet, ha nincs más program, de általában van. Ha viszont nincs, akkor órákig is ül a tévé előtt és a Mickey egér játszóterét nézi (csak azt szereti).
2011. júl. 12. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem néz tv-t ahogy mi sem. Hordozható winchesteren van neki kb 50 mese, azokból szoktunk választani. Amikor kéri akkor nézhet, de ritka. Napi max 2 mesét szokott megnézni, de vannak olyan napok mikor egyet sem akar. Igyekszem mással lefoglalni.
2011. júl. 12. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szerintem tök minegy hogy tv-t néz, vagy meséket számítógépen, ugyanaz.
2011. júl. 12. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Míg főzök, csinálom amit kell akkor nézi. Általában minden reggel kéri a mesét (Jim-Jam) megy egész nap, vagy zene csatorna, vagy normális műsor. Annyit nézi amennyit akarja. 28 hós
2011. júl. 12. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
12.44 vagyok. DE az esetek 90%-ba játszik, nem nézi. Én nem szeretek kukán ülni, valaminek muszáj szólnia. Közben játszunk, beszélgetünk. Míg pici volt akkor is ment a TV, terhességem alatt is.
2011. júl. 12. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A kisfiam 3 éves, bölcsis. Mivel mindig mozgásban van, és egyfolytában csinál valamit, játszik, alkot, kevés ideje van tévét nézni. Ha kéri, bekapcsolom neki. Ilyenkor megnéz 2-3 epizódot egy-egy meséből, vagy egy hosszabb, egészestéset. Aztán lehet, két napig eszébe sem jut a tévé. Télen többször nézte a tévét, akkor kevesebbet tudtunk kint lenni.

Akkor kínálom fel neki én a mesét, ha nagyon meg kell csinálnom valamit, és ő mindenképpen velem akar lenni. Pl. palacsintasütés közben képtelen vagyok legógarázst építeni:).

Az esetek 90%-ában DVD-n néz valamilyen korának megfelelő mesét, vagy természetfilmet. Ez utóbbi általában a játéka mellett megy. Pl. szerete "cápásat" nézni, akkor beteszem neki az óceán állatvilágáról szóló DVD-t, nézi egy ideig, utána elkezd játszani, és közben az érdekesebb részekre odafigyel.

2011. júl. 12. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én sem tartom ördögtől valónak a TV-t, csak feleslegesnek, mikor annyi minden mást is lehet csinálni.


3 és 5 évesek a gyerekeim, a szerdát és a pénteket kineveztük DVD-napnak (mesecsatornát nem nézünk). Ekkor megnézhetnek 1 választott mesét (max. másfél óra). Egyik nap egyikük, másik nap másikuk választ.


A szabályokat következetesen betartatom, így ők sem panaszkodnak, tudják, hogy mikor lehet, a többi napon meg lefoglaljuk magunkat mással.

2011. júl. 12. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!