Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hány óránként lehet adni a...

Hány óránként lehet adni a Nurofent láz esetén?

Figyelt kérdés
A 10 éves fiam már 3 napja lázas.Tegnap voltunk ügyeleten,azt mondta az ügyeletes hogy csak Nurofent kapjon.Ma voltunk gyerekorvosnál is,kapott antibiotikumot is.A hétvégén 6 óráig birta a Nurofennel láz nélkül,most még nincs egészen 5 órája hogy adtam neki és most is 38,8 fokos a láza.De adtam neki egy adagot,remélem nem lesz baj.
2009. márc. 30. 16:53
 1/3 anonim ***** válasza:

Talán rá van írva a dobozára egy táblázatban hogy milyen idős gyereknek mennyit és hogy hányszor max, és hány napig max. Ha addig nem javul, meg kell mutatni orvosnak. Ez van rajta úgy emlékszem. ha jól számolom most adsz neki másodszor, akkor nem lesz semmi baj. Van aki három óránta szokott adni lázcsillapítót kisebb gyereknek felválrtva kúp, Nurofen, ha nem lázas még akkor is egy napig legalább. Én csak akkor szoktam ha lázas. Hagyom kicsit a szervezete hagy győzze le. Szerintem még várj egy két napot, hátha hat az antibiotikum. Elvileg 5 napig minimum kell szedni az antibiotikumot hogy hasson. Úgyhogy remélem helyrejön a fiad!

Majd írd meg mi volt!

2009. márc. 30. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az én kislányom hét éves egy hónapja volt influenzás,én is adtam neki öt óránként de csak egyszer nem lett baj.Egyébként a 38 fokos láz nem annyira dúrva,nekünk 40 fok volt én azért adtam neki sürűbben.Én úgy tudom hogy nurofent7-8 óránként lehet adni max.négyszer.Én adtam neki egy ötödik adagot is utánna meg hűtőfűrdőztünk mert már hatodik adagot nyilván nem mertem neki adni.Nyugi nem lessz baja,szerintem ha ennél nem megy neki feljebb akkor már nem kell lázcsillapíto.Gyógyúljatok meg hamar.
2009. márc. 30. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Hétfön este hűtöfürdöztünk,meg adtam neki cataflamot is.Tegnap délután láztalan volt,estére 38 fokos volt és most reggel is.De most szépen levitte a lázcsillapitó.Remélem holnapra teljesen láztalan lesz.
2009. ápr. 1. 12:23

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!