Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukák, miket főztök egy...

Anyukák, miket főztök egy hónapba egy 2,5 évesre és egy 1 évesre +a férjetekre és magatokra 35000 forintból?

Figyelt kérdés

Segítsetek,hogy lehet ennyiből kijönni,hogy a gyerekek sem szenvedjenek hiányt.Reggeli, ebéd,uzsonna,vacsora.

Férjem is csak itthonról tud ételt vinni magának egész napra.Én itthon vagyok a kicsikkel.Már a kicsi is eszik mindent vele nincs is gond. De a nagy fiú nagyon rossz evő, csak azt eszi meg ami tetszik neki.Pl a főzelékeket nem eszi meg egyáltalán.


2011. júl. 7. 14:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
49%

Ez 4 emberre nagyon kevés pénz.

Hacsak a tejet-tejtermékeket, gyümölcsöt, zöldséget, húst számolom havonta, már több.

Nekünk 60 e ft épphogy elég. 4-en vagyunk mi is.

Ebből csak krumplistésztát, tésztás ételeket, rizst, krumplis dolgokat tudsz főzni szerintem.

2011. júl. 7. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
itt nézz körül, hátha... [link]
2011. júl. 7. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

szia!


az a baj hogyha tésztáztok és krumpliztok 1 év múlva mind gurulni fogtok úgy felhízlalod a családot!


Elmondom a mi heti menünket (hárman vagyunk 16 hónapos a fiam):


Borsóleves 7 liter -> fél vagy 1 kiló borsóból, grízgaluska 4 tojásból, 1 nagy zeller, 30 deka csirkemell (csontos mert akkor azt is belefőzőm és "erősebb íze lesz".) Ez durván 600 forint és 3 napig van (nálatok kettő) és olyan sűrű mint egy raguleves, hogy ezután nem kell más vagy ha mégis akkor egy adag

aranygaluska-> élesztő, liszt, tojás, tej, 20 deka dió, cukor, vaniliás puding tunkolni 600-800 forint (két napra van de ha nem csinálsz nagy adagot akkor megfelezed a tésztát fagyasztóba be és később előveszed!)...

Így már napi 400-500 forintért főztél és akkor sokat mondok


Következő főzés: töltött káposzta 1500 forint de kell a hús a kicsiknek sokszor igazából, vagy gúlyásleves nokedlivel és az is olyan hogy elég utána egy mély levegő de ha nem hát kitalálsz valamit de ezután is csak a tészta illik... Vagy paradicsomos húsgombóc stb... 2 napra 1500 forintért ki lehet hozni


Harmadik főzés: gyümölcsrizs vagy csak tejberizs, a válogatós picinek, magatoknak meg valami főzelék, spenót, sóska lencse sárgaborsó... akármi


Negyedik főzés: Hétvégére: Húsleves jó sűrűre sok zöldséggel és tésztával a főtt húst (én disznó combbol főzöm vagy karajból!) felszeletelem és meggyszósz vagy cseresznyeszósz főzők hozzá, vagy csak csontot veszek és a karajból vagy combból meg csinálok egy cigánypecsenyét és akkor azért a hétvégének megadjuk a módját!

2011. júl. 7. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
25%

1. vagyok.


Kedves 3.

"1 kiló borsóból, grízgaluska 4 tojásból, 1 nagy zeller, 30 deka csirkemell (csontos mert akkor azt is belefőzőm és "erősebb íze lesz".) Ez durván 600 forint "


nálunk:

1kg borsó 300ft

4 db tojás 120ft

30dkg csirkemell 300ft

1 zeller 100 ft

ez 800 ft

és akkor hol a reggeli szendvics, kenyér, pékáru

gyümölcs, zöldség a gyerekeknek?

édességről ne is beszéljünk, mert egy 2,5 éves néha azt is enne

NEM lehet havi 35 e ft-ból egy 4 tagú családnak kijönni, még mindig ezt mondom.

2011. júl. 7. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

jó oké elszámoltam! Nem figyeltem a tojást bocsi! 800 forint 2 napra!! napi 400 forintért kajáznak 4en!


Hogyne lehetne! Kicsit zsugorinak kell lenni!

Párommal a havi bevételünk 300 ezer... élhetnénk nagy lábon de akkor nem lenne sose pénzünk 1 millió 1 ért vettünk autót... a felét kp kifizettük úgy hogy megspóroltam! laptopot 10 havi hitelre vettük 30 ezres beülővel most telne le aug.ban és januárban adtam fel az utolsó (tizedik) csekket! havi kiadásunk számlákra 80-100 ezer... 200 maradna herdálni de akkor sok minden nem így alakulna!


Most komolyan 200 forintért mondod hogy nem lehet megélni? Meg lehet!!! Én is lehet mindent elköltenék ha terhesen nem jártunk volna úgy hogy becsődölt a máv biztosító párom összetört valakit kikellett fizetni 3(!!!) hónap alatt 500 ezret hogy ne menjen bíróságra! Zsíros kenyeret ettünk elsejétől elsejéig vagy(!) annyi se volt hogy kenyeret vegyünk mert a számla nem maradhat el! Az az első! Én is másképp látnám biztos ha ez nem alakult volna annó így nekünk!


Ha nem spórolsz (60 ból lehet!) sose lesz anyagi biztonságod! Te tudod de nekem ne mondja azt valaki hogy 35 nem elég! Sága sonka 400 forint 1 kiló kenyér 250 szeletelve! A felét lefagyaztom és 2-3 napi reggelizünk belőle! a másik felét bundáskenyérnek használom el!


NEM DOBOK KI SEMMIT!!! Kaja nem kerülhet a kukába! Ha tudom hogy sok akkor fagyasztok le belőle és jövőhéten előveszem! Barátnőm csak ezt az 1 mondatomat fogadta meg és 20 ezret spórolt múlthónapban! 60-70 et költött kajára hónap végén meg kopp volt, most írja a kiadásait és használja a fagyasztót!...

Azt a 35 kell elosztani 4 hétre ami van! Tudom a napi limitemet! Ennyi! Nem főzök mindennap csak 2-3 naponta...

2011. júl. 7. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Mi is 4-en vagyunk és mi is kb 35000 Ft-ból jövünk ki egy hónapban, be lehet osztani, ha nagyon akarjuk!!!

Nekem egy 3 éves Nagylányom és egy 1 éves Kisfiam van.

Mindig van itthon gyümölcs és édesség is.

Mindennap eszünk húst, főzeléket.

Általában leves plusz második szokott lenni az ebéd, reggeli és a vacsora hideg (felvágott, kenyér, vaj és sajt, zöldség).

Ügyesen kell gazdálkodni, mint ahogy a 3. válaszoló írta!

Üdvözlettel Két gyermekes Anyuka.

2011. júl. 7. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
ja és 23 éves vagyok!
2011. júl. 7. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

ja és ahogy még én spórolok! a 200 forintosokat megtartom, sose költöm el... Jött mrá belőle össze 90 ezer is... Az ment az átírásra! Ha valakinek nincs annyi hogy 200 forintosokat rakjon el, tegye el a 10-20-50 vagy 100 forintosokat! Megtanít az élet gazdálkodni ha egyszer sza.rba kerülsz!


van édesség túrórudi joghurt stb. nálunk is, süti is van, csak akkor kiadós leves van előtte és nem első leves második pl: pöri vagy rizses hús és süti...

Gúlyásleves és süti, bableves akármi... Sűrű legyen és akkor már egytálétel... Párom sem volt leveses, de most kénytelen! Húst enne hússal az is ha lehetne de nem lehet mert mi van ha jön egy komolyabb betegség eltöri a lábát és a fizetés 70% át kapja csak? Felkopna az állunk sajnos... Nem neked esni akartam nem is úgy szánom, csak nem értem hogy miért mondja valaki hogy nem lehet amikor lehet?

2011. júl. 7. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
de, mégis értem! Mert nem próbálja eléggé!
2011. júl. 7. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy igazatok van.

Mert nálunk még ennyire nincs spórolás, csak az összeg lepett meg.

Nálunk van mindig sajt, sokszor 100%-os gyümölcslé, sokszor túró rudi, és ehhez hasonlók is.

De nekem akkor is nagyon kevésnek tűnik a havi 35 e ft/4fő.

És igen, a macskánkat is kifelejtettem.

De akinél van édesség, túró rudi és ehhez hasonlók, ott biztos, hogy nem elég ennyi pénz.

2011. júl. 7. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!