Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csináljak a gyerekkel?

Mit csináljak a gyerekkel?

Figyelt kérdés
Állandóan szaladgál a lakásban, akkor is, ha kiviszem de., du. A játszótéren leül a homokba mint a tök, ha sétálunk, csak 2-3 órát tudunk, mert a kicsi meg nem bírja a babakocsit.
2011. júl. 6. 19:03
 1/6 anonim ***** válasza:

Tökéletes megoldás szerintem nincs, de próbálhatod többet mozgatni a játszótéren, úgy hogy elcsalod fogócskázni, labdázni, bújócskázni, célba dobni, ugróiskolázni meg amit még ki tudsz találni.

A másik, hogy otthon teremtesz lehetőséget mozgásra. Szobai trambulin, bordásfal, különböző billegő eszközök, amikbe bele lehet ülni, gördeszka (térdelve vagy hasalva használja!)Nézz körül egy fejlesztő játékokat forgalmazó bolt netes oldalán "mozgásfejlesztés " címszó alatt.

Harmadrészt keress neki otthoni, kicsit nyugalmasabb, de csábító tevékenységeket. Van erkélyetek? Ha bármilyen kicsi is, tegyél ki egy láda homokot!

Persze gondolom főleg akkor rohangál, mikor nem tudnál leülni vele tevékenykedni, mert más dolgod van...

Én annó megpróbáltam elhárítani a balesetveszélyt, kicsit félretoltam a bútorokat, a leugrálós játékhoz meg párnákat tettünk a földre, hogy akkorát mégse szóljon.

2011. júl. 6. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Életkort és lehetőleg a gyerek nemét mindig tüntesd fel, kérlek, amikor kérdezel, mert kisgyermekkorban sokat számít olykor fél év is.

Sejtésem szerint még nincs 3, ez esetben (meg az esetben is, ha legfeljebb 10 évesen mozog rengeteget) örülj neki, hogy szaladgál és hogy sokat. ;) De tényleg. A pici gyermek feje közel felnőttméretű, és ezt egy, a felnőtténél jóval kisebb testben futó -azaz rövidebb és kisebb erejű- vérkeringésnek kell ellátnia friss, vérdús oxigénnel. Ez az egyik fő oka, hogy rengeteget mozognak, futkároznak a kisgyermekek. Ráadásul a mozgás az egyik LEGalapvetőbb tényező MINDEN FAJTA fejlődésre nézve, mivel transzfer hatású, azaz áttevődik jótékonyan az érzelmi-, és értelmi fejlődésre (téri viszonyokkal ismerkedik, fejlődik a manipulációs- és egyensúlyi érzéke (vesztibuláris rendszer), stb), tehát nem csupán a testi-motorikus fejlődésre hat kedvezően a mozgás mint olyan.

2011. júl. 6. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
2,5 éves, és mindenfajta szobai ugrálás, zajongás kizárva, panelban lakunk. A fogócskázás nehéz, mert ugye van egy kistesó, aki 1 éves, őt nem hagyhatom ott, hogy mi most elmegyünk fogócskázni.
2011. júl. 6. 21:03
 4/6 anonim ***** válasza:

Lehet össze kéne hozni a fiammal. :)

Ő 3 éves, és detto ugyanez. Otthon mint a bolond rohangál, a játszótéren, meg 2-3 játékra ráül/felmászik, és többnyire ücsörög, nézi a többieket, meg szöszmötöl kicsit a homokban.

2011. júl. 6. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Igen, ez a baj, hogy nem bír soha elfáradni. Úgyhogy minden nap van játszótér és séta is, több óra, de csak én fáradok el.
2011. júl. 7. 06:31
 6/6 anonim ***** válasza:

0706 20:28 vagyok.

Az, hogy a homokozóban kivételesen nyugodt ("ül, mint a tök", ahogyan fogalmaztad) utalhat arra, hogy ott végre tágas térben van. Gondolj bele abba, amit múltkor írtam, kérlek, és ezek alapján milyen lehet neki egy panelban akár csak 1-2 órácskát kibírni 2 és fél évesen. ;) Persze, hogy ahol tágas a tér, nagyobb eséllyel fordul elő, hogy nyugodtabb, persze ott sem mindig, és nem is lenne jó jel, ha mindig nyugis lenne bárhol, vagy akár kint, egy 6 év alatti gyermek.


A leírásod szerint mindent (minden alapvetőt biztosan) megteszel, megtettél a gyermeked mozgásigénye kielégítésére nézve, a lehetőségeitek szerint. Akkor tul.képp. mire keresed a választ? :)

2011. júl. 7. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!