Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Létezik anyás kislány? Vagy...

Létezik anyás kislány? Vagy minden kislány az apjához húz jobban?

Figyelt kérdés
Van egy lányom már, aki apás. Van egy fiam is, aki anyás. Akit most várok, ő kislány lesz. Remélhetem, hogy anyához bújós lesz, vagy felejtsem el, mert úgyis az apja lesz a mindene?
2011. júl. 4. 16:37
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
A gyerekeknél általában váltakoznak az anyás-apás korszakok,a pszichés fejlődéshez tartozik
2011. júl. 4. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Nagylányom addig anyás volt, amíg el nem kezdtem dolgozni. Addig csak én tudtam megvígasztalni, csak velem aludt, éjjel csak én kellettem. Mióta dolgozom és csak fürdetésre érek haza lett apás.

Szóval van anyás lány is.

2011. júl. 4. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Enyém is anyás,de nagyon.Az igaz ,hogy még szoptatom,annak ellenére,hogy 3 gyertyát elfújt a tortáján.
2011. júl. 4. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Én nagyon anyás voltam, anyám volt a mindenem, mikor kicsi voltam, pedig apukám is nagyon szeretett, csak akkoriban Ő sokat dolgozott külföldön, anya volt velem otthon. Később viszont már apa felé kezdtem húzni. (Mikor anya elkezdett dolgozni és alig láttam.) 20L
2011. júl. 4. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
az enyém az, és akkor még finom vltam. hiperanyás, mindig is az volt. 2,5 éves.
2011. júl. 4. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Mivel az anya méhében fejlődik minden magzat, az anya mindenképp kiemelt számukra érzelmileg AZ ELSŐ ÉVEKBEN, nemüktől függetlenül; az apa iránti rajongás pedig egyénenként változó a 3. életévig. (Persze mindkét nemű szülő rendkívül fontos szerepű, vagy szerepű lenne a fogantatástól kb. 8-10 éves korig.)

Általában kb. 3 és fél - 5 és fél éves kor között azonban szinte mindig az ellentétes nemű szülőhöz vonzódnak jobban (ödipális komplexus), de mindkét szülő JELENTŐS érzelmi biztonságot jelent a 7.,8. életévig.

(Egyébként mindez, melyekről az egész beírásomban szóltam, nevelőszülők esetén is fennáll, bár ha rosszindulattal állnak a gyermekhez, az már bonyolítja a "képet".)

2011. júl. 4. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
(Előző vagyok, a félreértés elkerülése végett hozzáteszem, hogy bár nevelőszülők is átlagban hasonlót tapasztalnak, még sincs önellentmondás abban, hogy mivel anyaméhben fejlődik minden magzat, ezért az első években az anya mindenképp rendkívüli érzelmi bázis a csöppségek számára, ugyanis az érzelmi kötődés szempontjából a jelenlét, a nevelés döntőbb tényező , mint a biológia. Azért van köze valamilyen szinten mégis a biológiának nevelőszülők esetén is, mert a magzatot egy nő, egy anya hordta ki, de hogy melyik anya, az ebből a szempontból tehát másodlagos; az anyaméhben való fejlődés női, feminim környezet, ezt is érzi tudat alatt a csecsemő és a kisgyermek, és nem véletlen, hogy már a méhben szopja az ujját olykor a magzat, holott "még nem látott cicit".)
2011. júl. 4. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim válasza:

Az én kislányom inkább anyás. (20 hó)


Utolsó hozzászóló (20.00) megkérdezhetem hogy férfi vagy nő vagy és hány éves? Köszönöm előre is.

2011. júl. 5. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a tapasztalatokat!!!
2011. júl. 5. 09:33
 10/17 anonim ***** válasza:
Az én kislányom 4 éves , és nagyon anyás.
2011. júl. 5. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!