Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy viseled, ha gyereked-gyer...

Hogy viseled, ha gyereked-gyerekeid betegek?

Figyelt kérdés

Amúgy is nagyon fáradt vagyok a 12 óra munka+ 2 kisgyerek+ háztartás és alvászavaros lányom mellett, de most lázas mindkettő, vagyis hol egyik, hol másik. A nagynak most épp 39,6 fokos láza van, reggel hányt...

Nagyon nyomott vagyok, mindjárt elalszok és aggódok, hogy mi a baj, mert a doki semmit nem talált, csak lázas...

Hogy lehet ezt átvészelni, vagy kilábalni belőle?


2011. jún. 20. 16:51
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is két kisgyerekem van, a nagyobbik ovis, hordja haza a vírusokat, ami általában a kicsit is ledönti a lábáról. Eleinte nehezen viseltem még egy "sima" torokgyulladást is, ma már ezeket a vírusos infekciókat a kisgyermekkor velejárójaként kezelem, így kicsit könnyebben veszem az akadályokat, legalábbis lelkileg nem gyötör meg úgy mint régebben:)

Próbálj Te is arra gondolni, hogy így alakul ki a megfelelő immunrendszerük a gyerekeknek, hogy aztán egészséges, erős felnőtté váljanak:)

2011. jún. 20. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az enyémnek most épp gennyes a mandulája :S Pedig azt hittem, csak egy sima kis megfázás, de azért elvittem orvoshoz, hogy írjon fel ilyen gyógyszeres orrcseppet, erre kiderült, hogy ez van. Engem mondjuk nem is az "zavar", hogy beteg, de hogy milyen drága a nyavalyás gyógyszer... Egy hülye szirupra otthagytam majdnem hatezret a gyógyszertárban. El sem merem képzelni, mibe kerülne, ha nem lenne támogatott.

Ezt leszámítva egész jól viselem, ha beteg. Ellenkezés nélkül bevesz minden gyógyszert, most már az orrcseppentést is vita meg alkudozás nélkül tűri, még kicsit nyugisabb is, mint amikor nem beteg. A gondok akkor kezdődnek, amikor szerinte már teljesen meggyógyult, szerintem meg még nem teljesen, és olyankor állítása szerint "halálosan unatkozik".

2011. jún. 20. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Én általában velük együtt vagyok beteg,mert olyan vírust hoznak haza az oviból,bölcsiből,amitől én jobban kifekszek.

Most is az egész családnak folyik az orra,köhögünk,de csak nekem volt múlt héten egyik éjjel 39 fokos lázam,másnap én is mentem 12 órás munkába.

Általában,ha a gyerekeim kórházba kerülnek,akkor én valahogy lemerülök.

A nagyobbik 2x volt a fertőző osztályon,1x kivették az orrmanduláját,mind a 3 alkalommal olyan beteg voltam,hogy fel sem bírtam kelni:(!

Én az 1000 mg c vitaminra esküszöm.

Egyébként nagyon nehéz a 12 órás munka mellett a gyereknevelés,főleg a nyári szünetben.Én is még a héten itthon vagyok( a picinek pénteken veszik ki az orrmanduláját)utána megyek dolgozni,én éjszakára is járok,így még nehezebb,mert ha hazajövök reggel,akkor ők már fent vannak és kezdődik a nap.Így meg még nehezebb,hogy a picire 2 hétig folyton figyeli kell majd,hogy ne ugráljon,és 2 hétig nem mehetünk sehova:(,szegények meg fognak itthon zavarodni:(!


Jobbulást,sok sikert nektek is!

2011. jún. 21. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Engem az állandó harc merít ki, hogy hányás után nem iszunk meg egy litert egyszerre, két korty után ki kell tépni a poharat a kezéből, majd 5 perc vita, hogy nem iszunk, majd később, aztán minden előről.

Aztán mikor látom, hogy 40 fokos láza van, és remeg, és hulla fehér, és a szemét sem tudja kinyitni és 3 takaró alatt fázik, és sír... a szívem szakad meg. Aztán lesni, hogy mikor fog hányni vajon, és hova- hányás fóbiám van.((- na meg jön az éjjel, mikor ki tudja mi lesz, vajon hányni fog? lavórral alszunk... lázas lesz? naná- lázcsillapítás és újbóli másfél óra harc az ivás-nem ivás témában... nagyon ki vagyok merülve, de már legalább segít a párom is, most már ketten vagyunk kimerülve...

Eljutottam 3 év alatt arra a pontra, hogy nagyon szeretnék egy éjjelt végigaludni, és nem arra feküdni, hogy vajon mikor melyik sír fel...

Amellett, hogy persze sajnálom, hogy beteg, és sajnálom, hogy nem tudok segíteni, kicsit sajnálom magam is, mert fáradt, ingerült és ideges vagyok, főleg mikor "semmi baja", mégis egy hétig 40 fokos láza van...

Köszi az együttérzést, és tartsunk ki együtt!!

2011. jún. 21. 09:39

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!