Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Min lehet spórolni időben, ha...

Min lehet spórolni időben, ha itt lesz a kistesó?

Figyelt kérdés

Vagyis kb. 2 hónap múlva....nekem nincs semmi segítségem, anyósom itt lesz 1-2 hetet az elején, de ennyi. Gondolom, megfőzök előre dolgokat, és mennek a fagyóba, de ez is csak ideiglenes. Azonkívül én bevásárlok, én főzök, takarítok, vasalok...a férjem nem tesz keresztbe egy fűszálat se itthon, viszont nagyon tudja kritizálni, amit én csinálok....nem a legjobb a kapcsolatunk nyilván. Azt ne is írjátok, hogy namajd kénytelen lesz segíteni, mert nem fog, már előre kijelentette, hogy neki nem lesz ideje SEMMIBEN segíteni, sőt adjam a 2,5 éves kislányomat szeptembertől egy ausztriai oviba (mert az itteni oviba nem vették fel helyhiány miatt, amúgy is csak januártól mehetne, mert dec. végén tölti a hármat), mert nem fogom bírni....amúgy is ezen rágódom már jó ideje, mi lesz, hogy lesz, az új napirend mire alakul ki, tesóféltékenység stb, már hónapok óta nem alszom éjjel, erre még ezzel jól belém teszi pluszban az ideget.

Szóval hogyan intázhetném úgy a napi dolgokat, hogy ne purcanjak ki és még a nagyobb gyermekemre is legyen időm?....


2011. jún. 19. 12:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom, ha a férjednek nincs ideje segíteni, akkor legalább pénze van, hiszen annyit dolgozik :)

Így meg tudja fizetni, hogy úgy hordjátok/rendeljétek a kaját, hogy főzni ne kelljen, és hetente 1-2 alkalommal tud takarítónőt fizetni, aki rendben tartja a házat és kivasal.

Ha ezt nem tudja megfizetni, akkor kénytelen lesz segíteni :)


Ovikérdés: nem adnám pont akkor oviba a nagyot, mint amikor a kicsi születik, mert még ráerősíthet a testvérféltékenységre. Tehát kb.fél évvel előtte vagy utána kezdje a nagy az ovit, minthogy a kicsi születik.

Egyébként ne aggódj annyira, ha nem lesz minden tökéletes az elején, majd megszokja a férjed, hogy néha sajátmagának kell gondoskodnia önmagáról.

2011. jún. 19. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

igen ,ki tudná fizetni, viszont én nem szeretbék hozatott kaját adni a kislányomnak. én abban bízok, amit itthon én főzök és tudom, mit rakok bbele. a takarítást is ki tudná fizetni, csak akkor meg azt éreztetné velem, hogy egy kalap szar vagyok (sokszor most is ezt éreztetni...).


sztem is kegyetlenség lenne az ovi pont akkor mikor megszületik a kicsi, de a férjem szerint ez is csak egy én-féle túlparázás, meg magamhoz akarom láncolni...ilyen abszolút materialista típus.


el tudja ő látni magát, ezzel nicns gond, csak akkor már görbül a szája, és ha nincs minden kész tiptop ahogy ő elképzeli, akkor hetekig "büntiben " vagyok. már engem nem is érdekel, csak a kislnyom miatt aki elég érzékeny gyerek, ez az itthoni légkör tiszta gáz. meg hát a kisbaba miatt is, ő is ebbe a feszkóba születik majd....azért kérdezem, hogy valami gyakorlati praktika akármi.....hogy ne omoljon a fejemre az egész.

2011. jún. 19. 13:28
 3/12 anonim ***** válasza:

Szerintem fogsz kapni egy pár "minek kellett még egy gyerek ilyen kapcsolatba megjegyzést".


Igaz, hogy nekem még csak 1 fiam van, ő is csak 20 hónapos, de vele nagyon sok mindent meg lehet csinálni.


Spórolás, ahogy én elképzelem (és pár dolgot így is csinálok):

- este bepakolok a mosógépbe, reggel már csak el kell indítani. Teregetni segít a fiam, meg utána a száraz ruhákat is segít leszedni, elpakolni.

- főzés. Gyors és finom kajcsik. Tésztafélék, főzelékek, "dobálós-összerakós" dolgok. Mindent rögtön elmosok, ha már nem használom, így nem gyűlik a mosatlan edény.

- takarítás délben, ha alszik a gyerek (nyilván kettővel ezt nehezebb összehozni, de biztos lesz olyan, hogy egyszerre alszanak). Vagy besegít a nagyobb, pl. tartja a lapátot.

- a kicsi körüli teendőkbe is befoghatod a nagyot, adja oda a pelust, a feje alól segítsen kivenni a textilpelust, és újat betenni, adja oda a cumiját (már ha lesz neki), a fáj a pici hasa, simogassa neki (ha begyógyult a köldöke), fürdésnél "dolgozzon" a kezed alá... Ezzel elkerülhető a testvérféltékenység, vagy minimálisra csökkenthető, ha érzi, hogy nem fontosabb az új jövevény, mert ő igazi "nagytesós" dolgokat csinál, és az is van olyan fontos.

2011. jún. 19. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

nálunk is segít a nagy. ezzel nicns gond, és gyors kajákat csinálok. dehát így is annyi a dolog, hogy egész nap pörgök mint a búgócsiga. ha már csak azt veszem, hogy a kicsit szoptatni fogom, az elején az is sok időt elvesz...ráadásul a nagy nálunk már most féltékeny, csomó dologban visszafejlődött...nem vagyok biztos benne, hogy nem fetrengős hisztikkel fog telni az első pár hetünk, hónapunk....akkor még azt veszem hogy jön megint az éjjeli nemalvás, ami az elsővel 21 hónapig tartott, tehát energiailag sem leszek feltétlenül a topon..

igen, ez jogos hogy minek kellett. én úgy voltam vele, hogy a tesó, az jó. a férjem sokáig elzárkózott előle, mondván, hogy "nekem egy is sok", mármint nekem, az inkompetens anyának. hozzáteszem, hogy a kislányom nagyon nehéz baba volt az elején, olyan tipikus kétemberes, amit ő sosem volt hajlandó belátni. de aztán hirtelen meggondolta magát, én nem tudom miért. nem győzködtem , mert láttam nincs értelme, csak szomorú voltam. szóval meggondolta magát, és terhes lettem megint, azt gondoltam, talán a mentalitása is megváltozott valamelyest ebben, de hát már látom hogy nem. a baba már megvan, ezen kár már lamentálni, hogy minek kellett. kellett, nem kellett, most valahogy boldogulnom kell.

2011. jún. 19. 13:48
 5/12 anonim válasza:

Kedves Kérdező! Teljes mértékben együttérzek Veled. Annyi különbséggel, hogy az én kisebbik gyermekem 3 hónapos, a nagy ugyanannyi idős, mint a Te kislányod. Jól érzed, hogy nem lesz könnyű, különösen, ha nem segít a férjed :-(( Nálunk is hasonló a helyzet, sokszor feszült a légkör, de az én férjem néha segít, és imádja gyerekeket. Ráadásul a nagyfiam a kicsi születése óta nehezen kezelhető, hisztis, próbálja felhívni magára a figyelmet, annak ellenére, hogy Vele is sokat foglakozunk.


Az előttem írók több jó tanácsot írtak:

-legalább az elején, amíg a szoptatások egymást érik, próbálj ebédet rendelni, onnan, amit megbízható helynek tartasz

- ha mégis főzni szeretnél, amit tudsz, készülj elő este

- én is este pakolok a mosógépbe, reggel mosok

- csendesebb házimunka (vasalás, portörlés, fürdő-wc takarítás), ha a gyerkek alszanak


Illetve amit még javasolnék: ne akard, hogy minden olyan jól menjen már rögtön amint hazamentek a korházból, mint amikor még hárman voltatok! Ne akarj egyszerre jó anya és szuper háziasszony lenni, nem fog menni. Tudomásul kell venni, hogy egyszerre nem lehet minden területen maximálisat nyújtani. Ha eltelik pár hónap, jobban összeszoktok, kialakul a Kicsi napirendej, ügyesebben be fogod tudni osztani az idődet!

Amíg éjszaka nem tudsz rendesen aludni, és nem épültél fel teljesen, addig a férjed se várja el, hogy minden tip-top legyen!

Ha már nem tud/akar segíteni a férjed, akkor foglalkozzon a gyerekekkel vagy menjen velük sétálni, amíg Te végzed a házimunkát!


Kitartás! Tudom nem vigasz, de vannak sorstársaid!!!


Könnyű szülést és boldog babázást kívánok!

2011. jún. 19. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
14:03-as vagyok: Ami kimaradt: szerezz be egy jó homeopátiás nyugtatót :-)
2011. jún. 19. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
értem én az össze tanácsot, és köszönöm is. a gond az, hogy nem én vagyok, aki tökéletes akar lenni, hanem a férjem várja el tőlem. neki ugyan az nem érv, hogy egész nap szoptatok, vagy hulla vagyok az éjjeli nem alvás miatt. amikor a kislányom még baba volt, és jött ezzel az ez miért nincs meg meg az miért így van dumával akkor leírtam neki 3 napunkat, percre pontosan, amiből láthatta, hogy nem elcseszem az időt, hamem egész nap le se ülök. mi volt a reakció: látja, hogy kevés az időm. osszam be jobban, foglalkozzak kevesebbet a babával....szerintetek ez milyen?.......mit várhatok tőle? semmit, egész konkrétan. aztán volt olyan is, hogy jó, akkor nem vasalok neki, nem mosogatok utána.....kivasalt magának, a mosatlant otthagyta, napok múlva már muszáj vlt elmosogatnom, mert kezdett rohadni az egész....és közben ment a lelki terror, a beszólogatás....és ha az embert idegelik, szántszándékkal, igaztalanul, akkor azért egy idő után sok lesz neki, főleg ha még egyéb feszkóforrások is vannak a z életében, mondjuk 2 kicsi gyerek. és nem akarom hogy a gyerekeken csattanjon az egész.
2011. jún. 19. 14:14
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj,de ha a férjem velem ilyen lenne nemhogy nem szültem volna neki még egy gyereket,de úgy ott hagytam már volna mint a pinty.Ne haragudj az offért,de ez a válaszokat végigolvasva úgy kikívánkozott belőlem,hogy nem lehetett nem leírni.Mert ez már ne haragudj lelki terror neked sem jó nemcsak a gyerekeknek.Kicsit legyél erősebb és mond meg neki a magadét,ne hagyd hogy teljesen lealázzon!!!!

Hogy a kérdésedre is válaszoljak,az nagyon jó ha bevonod a nagyobbat amibe csak lehet ők már nagyon szeretnek segíteni,oviba semmiképp ne add.

főzésnél én tudok ajánlani(ha már van pénze a párodnak)egy Varázsfazék nevű szerkezetet.fele annyi idő,energia,csak beleraksz mindent és otthagyod,van benne keverőlapát minden hagyományos ételt is el lehet vele készíteni,mi 18ezerért vettük és nekem nagyon bevált,reggeli közben beleteszem a hozzávalókat,térülünk,fordulunk és mire megyünk délelőtt a játszóra már kész is az ebéd,közben lehet felsöpörni,vagy mást csinálni.remélem nem haragszol a szókimondásért és azért segíteni is tudtam.

2011. jún. 19. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
100%

Sajnállak és tapasztalatból tudom, hogy mit érzel ilyenkor :-(( Nehéz ebben az esetben tanácsot adni!

Ráadásul én nem "tűröm" az igazságtalanságot, rögtön visszaválaszolok, és kész a veszekedés :-((

Anyukám azt szokta mondani,ha a férjem nem változik, akkor változzak én, vagy változtassam meg a dolgokhoz való hozzáállásomat. Vagyis ne halljam meg a kritikát, mosolyogjak rajta. Próbáltam többször, de sajnos, előbb lesz 200 a vérnyomásom, minthogy mosolyogni tudnék :-O

2011. jún. 19. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Szia! Igazán nem értelek. Segítséget kérsz, hogy hogyan csináld, de semmi sem jó, amit megoldásként próbálnak tanácsolni neked. A férjed nem egy gyöngyszem az igaz, (csak zárójelben megjegyzem, hogy nem értem, miért vállaltatok akkor második babát, ha így álltok hozzá), de a leírásod alapján legalább nem árul zsákbamacskát. Most voltaképpen, miben várod a segítségünket? Tanácsot szeretnél, hogy hogyan neveld a két gyerekedet vagy csak ki szeretnéd panaszkodni magad?

Nekem 3 gyermekem van (semmi segítségem), a legidősebb jövőhónapban lesz három éves, a legkisebb 3 hónapos lesz. Nem vagyok minta anya, a lakás is lehetne sokszor tisztább, van, hogy a vasalatlan gyűlik a szekrényben, de egyszer minden a helyére kerül, stb... Ennek ellenére két naponta főzök, a kicsi anyatejes, igaz van mosogatógépen, de a legtöbb edényt elmosogatom, minden nap kitakarítok, én intézem a bevásárlásokat, bizony sok esetben három gyerekkel. A két nagyobb bölcsis délelőttönként, ilyenkor szoktam a házimunkát megcsinálni. Most éppen 5 hetes nyári szünetüket töltik. Három gyerek mellett sosem lesz minden tip- top, de a férjem ezt nem is várja el tőlem, örül, hogy így sikerül megoldanom. A ovi tényleg nem hülyeség a nagyobb számára, szerintem ő is élvezné, hiszen jobb ott játszani, mint azt figyelni, hogy anya szoptat, takarít, főz. Csak akkor a fent maradó idő tényleg csak az övé legyen. Én mindig úgy csináltam, hogy a kicsi illeszkedjen bele, a nagyobb(ak) napirendjébe, persze igény szerint szoptattam, de az sem egész nap tart. Nálunk a középső gyereket viselte "csak" egy picit meg a harmadik születése, de ő sem testvér féltékeny volt, hanem inkább azt viselte nehezen, hogy kórházban voltam, és hirtelen mással kellett lennie. Ha konkrétan megmondod, hogy mire vagy kíváncsi szívesen leírom, hogy nálunk hogyan zajlik.

2011. jún. 19. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!