Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 éves gyereketeket otthon...

3 éves gyereketeket otthon hagynátok 13 éves nagyobbik gyerekkel?

Figyelt kérdés
Mindkettő lány
2011. jún. 17. 16:41
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:
Csak kíváncsiság.Akik elleneztétek hány és milyen korú gyereketek van?
2011. jún. 17. 21:45
 12/26 anonim ***** válasza:
48%
Ha amúgy is sokat vannak együtt és a nagylány máskor is szokott segíteni a kicsi ellátásában, és persze megbízható, akkor nyugodtan hagyd rá a kishúgát.
2011. jún. 18. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:

A kérdező új kérdésére:


Gyermekek-foglalkoztatásban és gyermekcsoportok terén van tapasztalatom, 1-10 év köztiekről, többnyire egészségesekről, átlagosakról, kisebb részt enyhe fogyatékkal (magatartászavar, figyelemzavar, nagyothallás) élőkről; sajnos még nincs saját. Óvodapedagógus diplomával rendelkezem.

2011. jún. 18. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
65%
Igen,hagyom a kicsit 2 éves-a nővérével-14 éves,aki nagyon megbízható,mindenre figyel a kicsivel kapcsolatosan.Pszichológus vagyok.
2011. jún. 18. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
65%

Néha pár órára amig boltbamész lehet de túl gyakran nem tanácsos bármi megeshet.

Fözöcskéznek és a kicsi magára rántja a forró ételt, játszik a késsel, kis gyerköcöket nehéz kontrolálni legyen bármenyire megbizható a nagy távolról se biztos hogy kezelni tudja a kicsit.

2011. jún. 18. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
79%
Nem igazán hagynám magukra, még akkor sem, ha a nagy nagyon megbízható. Sose lehet tudni, becsenget valaki, kinyitja az ajtót, akármi történhet. Hiába bízok meg a nagy gyerekben, a világban nem bízom.
2011. jún. 22. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
74%

Nem hagynám és nem is hagyom 4 gyerekem van.Bármi történhet és egy 13 éves nem biztos tudja mit kellene csinálni épp abban a helyzetben.

A törvényi szabályozás szerint 12 év alatti gyermeket a szülő nem hagyhat felügyelet nélkül(bár nálatok nem így van).

Ezt annak az ügynek a kapcsán tudom ahol az anyuka egyedül hagyta a 4 éves kislányát és hiszem tűz ütött ki a lakásba a kislány meghalt.

Bármilyen ügyes megbízható a lányod még gyerek és ha történik valami soha nem bocsájtod meg magadnak és a lányod sem tudja megbocsátani magának.

2011. jún. 22. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
100%

Én 11 évesen vigyáztam a 3 éves öcséimre(ikrek), sokszor több órát, és rosszak voltak ketten együtt. Mindig tehernek éreztem. Nagyon sok időnek el kellett telnie, hogy más legyen a viszonyunk egymással. Mostmár egész jól megvagyunk. :)

19/L

2011. jún. 23. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:

Az a 13 éves lány érettségétől függ.

Én 15 voltam, ami nem sokkal több, amikor megszületett a fiam (természetesen nem tervezett gyerek), és én vigyáztam rá éjjel-nappal, mégsem történt soha semmi baj, még csak beteg se nagyon volt eddig.

De ha a testvére lett volna 13 éves, akkor a lehető legkevesebbet kérném, hogy vigyázzon rá, és nem a bizalom hiánya miatt, hanem hogy ne érezze nyűgnek.

Egy gyerek MINDIG a szülők felelőssége, nem a testvéré, vagy a nagyszülőé. Aki gyereket vállal, annak fel kell készülnie rá, hogy akkor sem passzolhatja le, ha úgy könnyebb.

5-6 órára, ahogyan Te írtad, biztos, hogy nem hagynám rá a kisebbet, hacsak nem extrém ritka és másképp megoldhatatlan, váratlan helyzet állt elő, vagy nem kifejezetten a nagy "küld el".

20/N

2011. jún. 23. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
Ha megbízható, egy 13 éves lány bőven tud vigyázni egy 3 évesre...De nyilván gyerekfüggő
2011. jún. 23. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!