Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 éves gyereketeket otthon...

3 éves gyereketeket otthon hagynátok 13 éves nagyobbik gyerekkel?

Figyelt kérdés
Mindkettő lány
2011. jún. 17. 16:41
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:

Mennyi időre?

Én csak akkor , ha a kicsi alszik és csak fél órára , még elszaladok a boltba.

2011. jún. 17. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%

Órákra biztosan nem. Bár nálunk a nagy 11, a kicsi 2 és fél, de még egyelőre csak negyed órát hagytam max. vele.

Teregetés, fürdés vagy kisebb elfoglaltság alatt figyelt rá, de többre nem bíznám rá, tehát egy órára már nem.

2011. jún. 17. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:
Délelött 3 órát voltak itthon magukra délután kettőt.Ebédere jött nagyi,de ebéd után elmentek,és a nagy fektette le a kicsit.Én nagyon megbízok benne,nagyszülökkel hagyva sem vagyok ilyen nyugodt.Csak kiváncsi voltam,más hogy gondolja ezt a dolgot.
2011. jún. 17. 16:53
 4/26 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha értett rá a nagy, és nem "ördögfióka" a kicsi, akkor igen. Nálam a nagylány 10 éves, a kicsi 6 hetes, de rábízom, hogy fogja, figyeljen rá, amíg kimegyek, tergetek, stb. Sőt tisztába is teszi. De szerintem 3 év múlva kis időre én rá merem majd bízni.
2011. jún. 17. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
82%
Ha a nagyobb beleegyezik, és a dolog nem mindennapos, és a nagyobb van annyira megbízható, hogy rábízhasd a kicsit, és nem a világ végére mész, én rábíznám.
2011. jún. 17. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
64%
Mi a barátnőmmel 12 évesen vigyáztunk a hugára, etettük, pelenkáztuk úgy, hogy volt még egy lista is az elvégzendő feladatokkal. (felmosás, mosogatás, locsolás) A mai világban, mikor bármikor hívhat akár téged, akár a nagyszülőket segítségért és nem túl hebehurgya, hanem felelősségteljes, bízz benne nyugodta! 34N
2011. jún. 17. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%

Nem!!És nem azért, mert nem bízok a nagyban, hanem azért mert ez nem az ő feladata!Ha sokszor kell így vigyáznia rá, akkor előbb-utóbb nyűgnek fogja érzeni, ami nagyon nem tesz jót a testvéri kapcsolatnak!

Arról nem beszélve, hogy hirtelen helyzetben egy 13 éves még nem tud rutinosan cselekedni.Nem akarom az ördögöt a falra festeni, de mi van ha a kicsi bevesz valamit a szájába, vagy beveri a fejét, vagy akármi??(tényleg nem akarok durvákat írni, mert nem kívánom, hogy bármi ilyen történjen)Egy 13 éves még nem tudja mit csináljon...

2011. jún. 17. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
76%
Igen, de nem rendszeresen. Az enyém pont 13 éves volt, mikor a húga született. Hosszú időre nem hagytam őket egyedül, de elszaladtam a boltba, postára, piacra... A lányom nagyon megbízható, ügyes lány. Soha nem kellett félnem amiatt, hogy baj történne. Különben nem gondolom, hogy te ne mérted volna fel az eshetőségeket... Ha megbízol a nagyban, akkor tudtad, mit vállalsz. Én úgy gondolom, hogy az egy gyerekes anyukák az ilyenben sokkal rugalmatlanabbak, mint azok, ahol több gyerek van, netán nagyobb korkülönbséggel. Egy 3 éves már nem annyira pici, hogy ne tudná, nem veszünk minden vackot a szánkba... elesni meg bármikor eshet... ez legtöbbször nem tragédia :)
2011. jún. 17. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
41%
Nem hagynám magukra - evvel nagyrészt az utolsó előtti beíróhoz csatlakozom, ő leírta már az okát. Azonban ha csak percekről van szó (mint elhangzott: 10 percre "leugrani" a boltba, patikába stb) az esetben esetleg rábíznám a 13 éves lányra, ha ő megbízható az életkorához képest, de szigorúan olyan körülmények között ,hogy egy megbízható szomszéd tud erről, és minden esetben, amikor "leugranék" valahova 10 percre, ekkor is jelzem a megbízható nagykorú szomszédnak, plusz bekapcsolt mobilteló a nagylánynak - bármi baj van, azonnal jelezze! Nagyon nagy felelősség egy 7 év alatti gyermek!! Pláne egy 3 év körüli, vagy alatti, aki még nagy eséllyel a dackorszakban van, váratlan érzelmi kitörései lehetnek és a veszélyhelyzetekre nézve sincs még kialakult ismerete, a 13 éves pedig nem feltétlen képes gyorsan, rutinosan cselekedni vészhelyzetben; ez még egy felnőttnek se mindig sikerül, ne adja a jó ég, de nekem is, bárkinek szintén adódhat esetleg RITKÁN nehézsége vészhelyzetben, aki felnőtt ember, hát még egy 13 évesnek...
2011. jún. 17. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
63%
ha bízol a nagyban, akkor simán. 13 évvel fiatalabb az öcsém, nagyon ügyesen elláttam újszülött kora óta. Egy 3 évessel sincs több baj, mint egy újszülöttel. Ráadásul anyunak sok dolga volt, mindíg mindenhova csak úgy mehettem, ha vittem a kicsit is. Nem éreztem nyűgnek.
2011. jún. 17. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!