Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A párom lánya 1. osztályos;men...

A párom lánya 1. osztályos;mennyire kell komolyan venni amiket ilyenkor állít?

Figyelt kérdés

Azt mondta a múltkor,hogy ha 8.osztályból kikerül,ide fog járni iskolába ahol mi lakunk,mert itt fog lakni.

El lehet ezt vajon hinni?Nem ez az első eset,hogy ilyesmit mond.

Az anyjával jól kijön,most van egy új élettársa,az annyira nem tetszik neki,de nagyon igyekezik a pasas.Egyébként erről a pasiról nem mond semmi rosszat sose,csak hogy sajnálja h nem az előző van.(az előző3 éves korától nevelte és apának szólította)Inkább ő volt az apja mint a vér szerinti.

A kislány szereti az apját,bár érzelmileg nincs annyira hozzánőve,mert 3volt mikor elváltak,és 2éves korától csak havi 1x találkoztak egy hosszú hétvégére.

Engem is szeret,elfogad teljesen,sőt...

Csak nekem ez nagyon furcsa én is elvált szülők gyereke vagyok,imádom az apámat,jól kijövünk,de sose fordult meg ilyesmi az eszembe.Sose hagytam volna ott anyut(ha gondoltam volna ilyet,akkor se mondtam volna ki,nehogy anyut megbántsam)

Szóval akkor költözni fog?

Szerintetek?


2009. márc. 19. 19:28
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Amit egy 6-7 éves gyerek mond, azt nem kell komolyan venni. Főleg nem, ha azt mondja meg, mit fog tenni 8 év múlva.

Ráadásul a gyerekek sokszor megérzik mit várnának el tőlük és ahhoz alakítják a viselkedésüket, a meséjüket.

Valószínüleg egészen mást mond otthon. Nem azért mert hazudik, hanem mert mesél. Szerintem ne gondolkozz ilyeneken.

2009. márc. 19. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az én férjemnek is van egy 9 éves kislánya az előző házasságából, s körülbelül ugyan ez a szitu mint nálatok.Ő is mindig ilyeneket mondott, meg különbeket is, de igazából talán azért, hogy kimutassa szeretetét felénk, s igazolást ad apjának, hogy minket is úgy szeret mint az édesanyját, csak a sors így hozta, hogy hozzánk csak alkalmanként jön.Nektek is valami ilyesmi üzenetet küldhet ezzel, hogy mivel benneteket is szeretlek most amíg kicsi vagyok anyuval élek, da aztán jövök hozzátok, hogy pótoljuk az elvesztegetett időket. Ne aggódj, nem hiszem, hogy akkor költözni fog, ha meg igen akkor pedig örülj neki, hogy ennyire szeret benneteket! :)
2009. márc. 19. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

No nem azért,nem rágom magam rajta,nagyon szeretem és nagyon aranyos kislány.Nem lenne semmi kifogásom ellene,ha velünk akarna élni.Főleg úgy nem,ha ő akarja és nem az apja vagy én...

Csak az ilyet jó tudni,és szeretném érteni mi játszódik le a kis buksijában.

Kicsit megnyugtattál,már azon törtem a fejem,h esetleg nem vmi pszichés problémáról lehet-e szó.

Köszike

2009. márc. 19. 19:44
 4/5 A kérdező kommentje:

Remélem igazatok van és tényleg csak arról van szó,hogy nagyon szeret minket,nem pedig arról,hogy esetleg rossz neki otthon csak nem meri megmondani.Szóval nyugodtabb vagyok,h nem valószínű h pszichés.

Tőlem költözhetne holnap is:)

Azt meg sztem tudja ő is hogy tudjuk,hogy szeret minket.

2009. márc. 19. 19:47
 5/5 anonim ***** válasza:
Egy ilyen idős gyerek szerintem elmondaná, ha lenne otthon valami gond, szerintem is csak a szeretetét akarja felétek kimutatni. Pont most van abban a korban, amikor nem szabad szidni előtte pl. a szomszéd bácsit, mert tuti vissza mondja, pedig azt hitted nem is hallja miről beszélgettek. A párom 7 éves unokaöccse hétvégén nálunk volt pár órát és 5 perc után el kezdte sorolni, hogy apa erről-arról a családtagról miket szokott mondani..., biztos kapott volna otthon, ha megtudják, hogy miket kotyog ki...:o)
2009. márc. 19. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!