Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Most komolyan, miért teszi...

Most komolyan, miért teszi ezt a szülő?

Figyelt kérdés
9 éves kisfiú rokonom olyan szinten el van kényeztetve, hogy az borzasztó. Évekkel ezelőtt még örült mindennek, mostmár csak arról szólnak az ünnepek, hogy követel, begyűjti a csomagokat, amiket ki sem bont, ha nem tetszik neki valami, akkor rávágja, hogy "ez minek?", és semmit sem köszön meg. Ezen felül a szülők ezt nem veszik észre(vagy csak nem akarják) és tolják a gyereket a drágábbnál drágább ajándékokkal. Tényleg ez a helyes? Nekem még nincs gyerekem, de én biztosan nem így fogom csinálni!!!
2011. szept. 2. 11:39
 1/9 anonim ***** válasza:

Sajnos ismerős...

Mikulásra unokaöcsém óriási csomagot kapott tőlem (kb. 8 éves lehetett akkor), tele minden jóval (csoki, gyümölcs, édesség, mogyoró). Kibontotta, átnézte, majd közölte, hogy "Na, még pénzt sem hozott!".

Akkor engem ez olyan sz@rul érintett, hogy onnantól kezdve mindenre vagy pénzt kapott, vagy amikor pl. kapott számítógépet, akkor vettem hozzá játékot.

Még kicsi a lányom, de mi már most mondtuk, hogy pl. mikulásra, húsvétra nem kell pénzt adni neki. Meg más ünnepre sem! Kérdezzék meg, mire van szükség, és majd én megmondom!

Anyósom is mindig felhív, mielőtt venne valamit, nehogy hülyeséget vegyen.

Szomorú, hogy ennyire anyagias már egy kicsi gyerek is. :(

2011. szept. 2. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
9%
majd ha lesz gyereked akkor úgy csinálod ahogy akarod, a másikat meg ne szóld le,azért mert neked az nem tetszik
2011. szept. 2. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Kedves második, nagyooooon nem értek veled egyet! :)
2011. szept. 2. 11:49
 4/9 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy a szülő sem rosszból teszi, csak sajnos a végeredménye az lesz, hogy a gyerek már nem tud semmit sem értékelni.

Unokatestvérem kisfia is hasonlóképp van ezzel, mindegy mit kap, nem köszöni meg és csak fejeket vág hozzá. Ezzel még talán nem is lenne baj, viszont a szülei nem szólnak rá, nem mondják neki, hogy kérlek köszönd meg, és azért ne vágj ilyen csúnya arcot. Csak ráhagyják és néha még hozzá is teszik, hogy az ő ajándékuk sokkal jobb volt, ezért nem tetszik neki más ajándéka...

Úgyhogy a szülőkön sok múlna, de ha nem tesznek semmit az furcsa.

2011. szept. 2. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nálunk is van ilyen ismerős. A gyerekek állandóan kapnak ajándékot, örülnek 2 percig aztán eldobják. Anyuka meg veszi a sok sz@rt. Sőt, ha az egyiknek szülinapja a többi is kap ajándékot. Most ott tartunk, hogy ha mennek valahova a gyerekek közlik, hogy játék nélkül nem is jönnek haza.

Nekem is van gyermekem, játékot ritkán kap. Hamarabb veszek neki mesekönyvet, mint bármi mást.

2011. szept. 2. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 krisztivan ***** válasza:
Nekem egyszer vágott arcot az egyik rokon kislány.Következőre nem kapott semmit.Hú de nagyon meg volt lepődve.Aztán elmagyaráztam neki hogy én bizony nem akarom hogy Ő csalódjon ezért inkább nem hoztam semmit hizsen előzőleg sem örült neki.Anyuka teljesen megértette a dolog tanulságát és mellettem volt.Kislány is megértette.De ehhez kellett a szülő hozzáállása is.
2011. szept. 2. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A szülők a gyerekkel tolnak ki... Sajnos nehéz elfogulatlanul látni a saját csemetéket, van akinek sikerül, van akinek kevésbé.
2011. szept. 2. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
24%

szerintem nem kell beleszólni


mindenki a saját gyerekét úgy neveli ahogy jó neki vagy nem ?????

2011. szept. 2. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Persze, csak ebből a gyerekből egy elkényeztetett, akaratos, elviselhetetlen kis pondró lesz. Környezrtemben van 1-2 ilyen gyerek.

Akkora arcuk van kiskölyök létükre... Meg ha nem kapják meg amit akarnak, elkezdenek csapkodni, törni-zúzni. Nincsenek tekintettel másokra, önzőek és rettentően irritálóak. Nem vagyok a testi fenyítés híve, de ezeknek jónéhány atyai pofon megérett már.

2011. szept. 18. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!