Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Egy 6 éves gyerek gondolhatja...

Egy 6 éves gyerek gondolhatja komolyan ha ilyet mond?

Figyelt kérdés

Unokahugom sokat van velem és családommal szinte állandóan rajtunk lóg, szülei jó emberek de nagyon elfoglaltak.

Már többször mondogatta hogy azt kívánja bárcsak mi lennénk a szülei.. Azon gondolkodtam komolyan gondolja-e? Mert akkor eléggé sérült lehet nem? Vagy a gyerekek mondanak ilyeneket összevissza?


2011. szept. 1. 18:55
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem így gondolja, ha ilyet mond.

Valószínűleg, mert a szülei nagyon elfoglaltak és nem az igényeinek megfelelően foglalkoznak vele. Ti talán többet törődtök Vele mint a szülei.

Ez valóban szomorú..

2011. szept. 1. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ilyen korban a gyermekek mondanak dolgokat, ennyi...


Fiam is 6 éves :)

2011. szept. 1. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem is mondott már ilyet az unokaöcsém, ennek egy oka van, nálunk "mindent" lehet (nem nevelem más gyerekét, meg nyilván én aki nem vagyok vele éjjel-nappal tovább bírom türelemmel), otthon meg szabályok vannak. Nem feltétlenül sérült.
2011. szept. 1. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem nem véletlenül mondta ezt. Egy gyerek ahhoz ragaszkodik jobban, aki törődik vele. Akkor is ha nem a szüleiről van szó. Én nagyon nem értem, hogy minek vállal gyereket az, aki nem szán rá időt.
2011. szept. 2. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez annak a jele lehet, hogy hiányolja a szüleit, több időt szeretne velük tölteni. Ez semmiképp nem jelenti azt, hogy sérült, HA a szülők nem elhanyagolják, hanem egyszerűen sokat dolgoznak, többek közt azért, hogy a gyereknek megadjanak mindent. Persze ebbe bele kéne tartoznia a vele töltött időnek is, de sajnos ez nem mindig megy.

A szülők nem tudnak több szabadidőt szakítani maguknak? Gondolom, közeli rokonok vagytok, finoman, de nem vádlón azért beszélhetsz velük, hogy ilyet mondott a kislány, tényleg nem ellenségesen, csak hogy tudják, hogy kialakult a gyerekben ez a hiányérzet. Lehet, hogy nem is tudják, hogy ez ilyen hatással van rá.

És nem kell elítélni a szülőket, bárki kerülhet olyan helyzetbe, hogy akár a puszta megélhetés miatt sokat kell dolgoznia.

2011. szept. 2. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!