Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Elszoktad "erőszakkal" altatni...

Elszoktad "erőszakkal" altatni 2-2,5 éves gyermeked?

Figyelt kérdés
Kisfiam ma nem aludt semmit se nappal, így már 6-kor nagyon fáradt volt/hisztis/nyűgös. Megvacsizott, megfürdettem és megbeszéltem vele, hogy alszunk. Mondta, hogy igen mert álmos. De közbe ki akart jönni, pedig a szeme majd le ragadt. Amit vidd be aludni magával autót elvettem tőle, mert játszott vele. Ő olyan, ha túlpörgeti magát még nehezebben alszik el. Kicsit nyekergett, de végül megértette, hogy neki is jobb ha elalszik mert nagyon fáradt, és kipiheni magát. Olyan kis lükék, pedig mi jót akarunk nekik:-) Amint belátta 20-30 perc után, már aludt is:-)
2011. jún. 3. 19:10
 1/8 anonim ***** válasza:
Hogyne, természetesen. A kicsiket még sokszor altatni kell.
2011. jún. 3. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Igen. Nálunk fix alvási idő van, amit nem vagyok hajlandó tolni, mert ha minden gyerek akkor feküdne amikor éppen kedve tartja, akkor 7-től éjfélig altatnék (négyen vannak), ezt viszont nem engedem, a férjemmel is szeretnék lenni. Úgyhogy fix időpontban alvás van.
2011. jún. 3. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 kisnita ***** válasza:

Nálunk is előfordul ilyesmi néha, hogy nem tud elaludni pedig már fáradt. Nekem napközben már nem alszik a fiam illetve nagyon ritkán, de akkor is csak fél órát. Így mind a kettőnknek jobb hogy napközben nem alszik mert estére elfárad és hamarabb ágyba tudom dugni. Mikor még aludt napközben is sokszor volt olyan, hogy még este 11-kor meg éjfélkor is pörgött én meg már hulla voltam. :S

Tegnap nehezen aludt el, majd egy óráig tartott mire kidőlt. Ilyenkor már nagyon nyűgös és akármivel próbálkozom semmi nem jó neki, de egy idő után úgy is megunja és kidől. 22 hónapos kisfiú és egy éves kora óta nem alszik napközben. Este 7 fél 8 körül elalszik és reggel 7-8 közt ébred. Ha nincs semmi baj, nem taknyos, nem beteg, nem fogzik akkor egész éjjel alszik. Ha már fél 6-6 körül látom, hogy ásítozik akkor előbb fürdetem egy fél órával és ha jól fogom ki akkor már fürdés után egyből el is alszik, de amikor olyan kedve van akkor elalvás előtt nyüglődik még egy sort. Ilyenkor nem engedem neki, hogy kikeljen az ágyból vagy szaladozzon a szobában, ha kér inni akkor adok neki, de játszani meg szórakozni nem hagyom.

2011. jún. 3. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Kedves 2. Nálunk is este 8-8.30 között mindég alvás van, mert bölcsis, és reggel kelni kell. De hétvégén is megy aludni általában ebben az időpontban mert megszokta. De a hétvégén nem szoktam vele betartatni, te?
2011. jún. 3. 19:49
 5/8 anonim ***** válasza:
2. vagyok. A kicsi (1,5) hétvégén is akkor alszik, mikor hétköznap, a nagyok (ovisok) kicsit tovább fent lehetnek, de nem túlzottan, de valóban nem vagyok annyira szigorú hétvégén.
2011. jún. 3. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

igen, mert ha a fáradtságtól az összeesés szélén állna sem menne lefeküdni.

kell egy kis rásegítés

2011. jún. 3. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem 26 hónapos a lányom. Már 3 napja nem alszik el délben, holnap nem is érdekel, próbáltam én erőszakos lenni ma is de csak kiakasztott. Így ma 18 óra után fürdés, kakaó és bevágta a szunyát. Azzal nem tudsz mit csinálni ha nyüglődik elalvás előtt, nagyon elfárad, majd megszokja és akkor elhagyja. Nálunk nem csak az alvásnál fontosabb a játék :) hanem az evésnél is, meg úgy cakli pakli mindennél :))
2011. jún. 3. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én ma 1 órán át altattam a 2 éves kisfiamat. Láttam,hogy nagyon fáradt és álmos de nem akart aludni.

Már úgy voltam vele hogy jólvan akkor ma lesz az első nap hogy nem alszik és mire felakartam kelni az ágyából már láttam hogy édesen aludt :)

2011. jún. 4. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!