Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy lehet egy kétéves kisgyer...

Hogy lehet egy kétéves kisgyereket sírva, magadról erőszakkal lekaparva otthagyni a bölcsödében?

Figyelt kérdés
2010. szept. 9. 07:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
51%

Ezt láttad, vagy veled történik???


Sajnos a beszoktatást, a védőoltások beadása után érdemes elkezdeni.

Egy-egy foglalkozásra be lehet adni magánbölcsibe, ahol 2-3 ezer ft pár óra, persze a rendszerességen van a hangsúly, és hogy olyan helyre kerüljön, ahol nem érzi rosszul magát.


Egy munkába rohanó anyuka nem tudja egyik napról a másikra megoldani a beszoktatást. Nem tudom mi lehet most a megoldás már. Magánbölcsi talán, ahol más a hozzáállás. Egy másik szeretett személy, pl. nagyszülő is megoldahatja a beszoktatást, hogy ül a kisszéken a bölcsiben pár órát, aztán szól a gyereknek, hogy jön vissza egy óra múlva. De az a lényeg, hogy nem szabad drasztikusan magára hagyni a gyereket, mert szorongó felnőtt lesz belőle, aki akár utálja az emberek közösségét.

2010. szept. 9. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Sajnos velem történik. Más megoldásom nincs, ráadásul ez magánbölcsi, de az ovonéni kérése ez a drasztikus beszoktatási mód. Minden szülő így csinálja így rá vagyunk kényszerítve mi is erre a megoldásra. Reggeltől du-ig van ott a gyerek. Sajnos meló van, más segítségünk nincs, a bölcsi nemrég lett kész, így a nyár folyamán nem lehetett bejárni szoktatás céljából. Pont ettől félek, hogy mekkora törést jelent ez majd a gyerekemnek, és a többi kicsinek is.

Köszönöm válaszodat.

2010. szept. 9. 08:10
 3/14 anonim ***** válasza:

Szerintem nagyon nagy a törés, én ezért nem fizetnék semmit.

Biztos, hogy vannak olyan bölcsik, ahol csak 2-4 órát kell kifizetni és utána érte lehet menni. Én ilyen helyre fogom vinni, de még a lányom csak 7 hónapos.

Esetleg átmenetileg, lehetnek még ennél is magánabb bölcsibe vinni, a bölcsi iskolaérettség szempontjából nem számít. Az egyik rokonom a gyerekét egy nyugdíjas nőnél hagyta évekig, aki 4 kisgyerekre vigyázott. Hétvégén kezdték a beszoktatást. Utána az óvodával talán kevesebb lenne a gond. Ez a nyugdíjas már ilyesmivel nem foglalkozik, de nagy a kínálat.

Esetleg havi fizetésért nevelőnő, aki otthon van vele? Bár arra az egész fizetésed szinte el kellene költeni.

2010. szept. 9. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Úgy, hogy tudod, hogy a hiszti csak NEKED szól, amint kitetted a lábadat, 2 perc múlva semmi baja és amig érte nem mész, addig szépen játszk, jól érzi magát.

Ha viszont ezt a csimpaszkodok anyába dolgot nem teszed meg, akkor még egy óra múlva is üvöltve kapaszkodik beléd.


Szerinted melyik a jobb?


Amikor bölcsibe járt a gyerek, nálunk nem volt semmig ond, de volt ott egy ilyen kislány. Apa vitte, gyerek már sirt, mikor jött be és üvöltött és apába csimpaszkodott, mikor apa el akart menni. IGy apa maradt, vigasztalta (teljesen hiába, az üvöltéstől semmit se lhetett hallani), nem tudott indulni, amig ki nem jött egy bölcsisnéni és el nem vette a gyereket (szó szerint, amit te is irsz). Addig apának nem volt szive lerázni magáról a gyereket persze.

Elment apa és a gyereknek 3 perc múlva semmi baja nem volt, mosolygott, velem cseverészett, stb.

És minden reggel ez ment.

Ha az ottani személyzet nem fejti le a gyereket apáról, akkor apa még ma is ott állna.

Vannak ilyen gyerekek és én nem tudok jobb megoldást, sőt szerintem ilyen esetben, ha tudod, hogy ez lesz a műsor, akkor jobb minél hamarabb lefejteni a gyereket és elmenni, mielőtt túlságosan beleéli magát az üvöltös cirkuszba.

2010. szept. 9. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Szerintem ez nem üvöltős műsor, sajnos a gyerek tényleg rosszul is érezheti magát abban a közegben, aminek sok oka lehet, akár a többi gyerek vagy a nevelők viselkedése.


Érdemes lenne még kisebb közösséggel próbálkozni, 4-5 gyerekre vigyázó nyugdíjassal pl. Ha ott is üvölt, akkor is még lehet hiba a nyugdíjasban.


A gyerekek szeretik a gyerekek társaságát, ha sírnak, akkor az több mint az egyedülléttől való félelem, nem szabad a visszajelzéseit teljesen figyelmen kívül hagyni.


A később mosolygó gyerek is lehet csak nagy színész, már most maszkot húz magára, de az még nem jelenti azt, hogy jól is érzi magát.

A cél, hogy jó legyen a közérzete, ha egyszer már 2 éves koráig is az volt a fő cél, akkor mi változik?

2010. szept. 9. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
48%

A legtöbb bölcsi nagyon silányan felszerelt, nem túl jók a programok.

Egy okosabb kisgyereknek dögunalom is lehet a napja, ha nincs elég játék, ezt sem szabad elfelejteni.


Találtam olyan óvodát, ahol szinte egész nap a pakolászás és az evés jegyében zajlik. Akkor otthon már sokkal érdekesebb minden, ha belegondolok, van számítógép, tv, filmek. Az a helyzet, hogy sokszor a nevelők, nem tudják lekötni a gyerekek figyelmét eléggé, főleg, ha túl nagy a közösség.

2010. szept. 9. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Sokat olvasom a beszoktatásról a válaszokat és azért megdöbbenek egy kicsit,hogy miért ugyanaz az elvárás mindegyik kisgyerekkel szemben.Vannak érzékenyebb lelkűek és keményebbek is,de szerintem óvatosabban kellene ezt a dolgot kezelni.Nálunk is így van a beszoktatás,hogy 1 nap lehet ott az anyuka,utána már ott kell hagyni.lehet,hogy ez egy jó pedagógiai gyakorlat,de nem minden gyerek egyforma.Mi majd jövőre kezdünk az oviban,de már most féltem szegényt,remélem,hogy könnyebben beilleszkedik,de az alig 2 éves piciktől is is elvárják,hogy anya nélkül rögtön ellegyen az fura.Én annyira sajnálom őket.De tudom,hogy muszáj,és sok erőt kívánok Nektek átvészelni ezt az időszakot!2 éves kisfiú anyukája.
2010. szept. 9. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Sajnos én is átélem ezt,mint például ma is!!!Ma volt a 4.napja a kisfiamnak 2,5 éves lesz.Tegnap nem volt gond nem sírt eljöhettem ma meg szegénykém úgy sírt kapaszkodott belém,h a szívem szakadt meg érte!!Sőt nálunk nyelvi probléma is van mert kint lakunk Németországban így hiába is mond neki az óvónéni valamit nem érti még.

De ez tényleg igaz amíg ott vagy addig van a gond azután nincs semmi baj.Nekem is ezt mondta az óvónéni,hogy jól elvan.Remélem hamar beszokik és mindennap könnyebb lesz otthagyni.

2010. szept. 9. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

egyáltalán nem bizots hogy hiszti! vannak gyerekek akik lassabban válnak le az anyáról. én pl nem adnám be még a kislányomat, mert még nem érte el azt a szintet, hogy ezt lelki törés nélkül megtehetném. 20 hónapos. sajnos nálunk nincsneke közel rokonok, így az eddigi életét nagrészt velem töltötte, persze ott az apja is, de vele jóval kevesebb időt tölt, mivel ő dolgozni jár. a nagymamáját 2-3 havonta látja 1-2 napra, a többi rokont csak nagy ünnepekkor. nálunk ez is belejátszik, hogy erős szeparációs szorongás alakult ki néla, már 4 hósan, és csak lassan múlik. de ő alapból is ilyen típus. a férjem célozgatott, hogy adjuk be, én meg közöltem vele, hogy NEM. szerencsére, hála az istennek, nem szorulunk rá, hogy dolgozzam én is, mert nem tudom, m i lenne!

én ezt egyáltalán nem tartom jó módszernek, ezzel nagyon sokat lehet ártani a kisgyereknek!

2010. szept. 9. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Kedves 81 %-!


erős szeparációs szorongás alakult ki néla, már 4 hósan


Ezt írtad, de csak figyelmeztetni szeretnélek, hogy legalább valamiféle közösségbe magaddal együtt kezd el behordani, mert az iskolára is éretlen lesz így.

Ott is előjön majd, hogy nem akar ott maradni.


Vannak családi napközik, játszóházak, valamit kellene kezdenetek, mert így az lesz a vége, hogy még 7 évesen sem tudja majd elkezdeni az iskolát.

2010. szept. 9. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!