Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy viseled, hogy a gyerek...

Hogy viseled, hogy a gyerek minden házi munkánál ott van?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy most kellene megalapoznom, hogy segítőkész legyen, de engem halálra bír idegesíteni, ha ott van a gyerek a konyhában, amikor főzök. Megengedem, hogy amit csak kavarni lehet azt ő csinálja, de nekem igazából láb alatt van, a széken nem bír megülni 5 percnél tovább én meg nem egyszer rálépek szegényre így, illetve több platnin fő mindeféle, egyet kavarni, egyet habarni, egyet felönteni stb. kell, zavar a locsogás a háttérben és mindent elrontok.

Idegbeteg vagyok? Rosszul állok hozzá? Nem akarok suttyomban, éjjel főzni, de zavar a gyerek a konyhában :-( Ti hogy oldjátok meg?


2011. máj. 30. 14:44
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Akkor főzz egyszerűbb, gyorsaban elkészíthető kajákat (pld. pörkölt, lecsó, sajtos-tejfölös tészta, főzelék), szóval ne ilyen odaégetős pepecselőseket, olyat csak akkor, ha apa is otthon van.
2011. máj. 30. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Azért kaja miatt nem éri meg elkenődni! :)


Próbálkozz tényleg az éjjel főzéssel, mikor a gyerekek lefekszenek, én is a Barátok közt alatt szoktam megfőzni. :)


És ne bonyolítsd túl az ételeket, gyűjts recepteket a netről, ami egyszerű, gyors, könnyen melegíthető, még jobb, ha fagyasztható!


Akkor csak kiveszed előző este a fagyóból, és szuper lesz másnap ebédre.


Spórolás szempontjából sem utolsó, ha előre megtervezed a heti menüt. Én így szoktam, mert kevesebbet vásárolok (heti 1x kell csak betennem a lábam hipermarketbe), előre tudok főzni (van, hogy 2 féle kaját is megfőzök, ha épp olyanom van), plusz ha tervez az ember, jobban oda tud figyelni arra, hogy egészséges arányban legyen hús-tészta-zöldségek-rizs-hal, szóval jobban lehet tervezni vele. :)

2011. máj. 30. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Jól, 28 hónapos és együtt mosogatunk ő öblöget, igaz ruhacsere volt mosogatás után de kibírható.

A tieid már nagyok miért nem játszanak társast, vagy legót stb ...

2011. máj. 30. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

:-D ezt kérdezem én is tőlük :-D


Köszi a tippeket!

2011. máj. 30. 19:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!