Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy viseled, hogy a gyerek...

Hogy viseled, hogy a gyerek minden házi munkánál ott van?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy most kellene megalapoznom, hogy segítőkész legyen, de engem halálra bír idegesíteni, ha ott van a gyerek a konyhában, amikor főzök. Megengedem, hogy amit csak kavarni lehet azt ő csinálja, de nekem igazából láb alatt van, a széken nem bír megülni 5 percnél tovább én meg nem egyszer rálépek szegényre így, illetve több platnin fő mindeféle, egyet kavarni, egyet habarni, egyet felönteni stb. kell, zavar a locsogás a háttérben és mindent elrontok.

Idegbeteg vagyok? Rosszul állok hozzá? Nem akarok suttyomban, éjjel főzni, de zavar a gyerek a konyhában :-( Ti hogy oldjátok meg?


2011. máj. 30. 14:44
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Én imádtam vele főzni is. Együtt főzünk, gyakorlatilag amit lehet együtt csinálunk. Igaz, így minden szinte dupla idő, de közben jól szórakozunk. Ne stresszeld magad ezen, majd készen lesztek. Nem lehet, hogy ez a baj? Hogy ez idegesít, hogy későn leszel kész?
2011. máj. 30. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Mennyi idős? :) Engem még sosem zavart.


Mig pici volt, ült mellettem a földön egy pléden, és eljátszott a krumplival, sárgarépával, stb. Mostmár nagy(obb) 3 éves lesz, nem érdekli a konyha, jön-megy, játszik, néha odajön és kéri, hogy hadd nézze meg az ebédet, ahogy fő. :) Felemelem és megy tovább.

2011. máj. 30. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Adtam nekik feladatot vagy játékot.

Alocsogás nem zavar,arra automatikusan is tudsz válaszolni és közben a sütésre figyelni.

2011. máj. 30. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Az rendben van, hogy a gyerek ott legyen veled. DE!!! Nem szabad engedni, hogy a lábad alatt legyen - ez nemcsak idegesitö NEKED, de nagyon balesetveszélyes is.

A konyhában legyenek SZIGORÚ szabályok: vagy megül a széken, vagy nem lehet ott.

Igy az ottlétel pozitiv neki és ezért inkább a helyén marad, minthogy kizárd.)

Ha meg a fecsegés zavar, akkor esetleg hallgass közben zenét.

2011. máj. 30. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
4 és 5 évesek, és igen zavar, hogy nem leszek kész időben, vagy odaég az étel mert szaladgálnak körülöttem, vagy kergetőznek és rámtépik az ajtót. Rövid az az idő, amíg veszekedés nélkül tudnak az asztalnál ülve valós segítséget nyújtani...
2011. máj. 30. 14:51
 6/14 anonim ***** válasza:
első vagyok. Kisfiam 2,5 éves. Pici korában a hordozóba volt a pulton, később játszott a földön a műanyag kotlikkal, aztán segített keverni/kavarni, önteni. Most már nem igazán van ott, ő is jön-megy a konyha meg a nappali közt.
2011. máj. 30. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Nem tudod úgy megoldani, hogy az apjukkal elküldöd őket a játszótérre/biciklizni/sétálni, addig meg megfőzöl?


Nálunk a játszótéren délután egy csomó apuka van a gyerek(ke)kel, és a feleség addig otthon főz.

2011. máj. 30. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
A férjem éjjel-nappal dolgozik :-( Még hétvégén is, különben mehetnénk a híd alá.
2011. máj. 30. 14:56
 9/14 anonim ***** válasza:
Azt hittem, sokkal kisebb gyerekről beszélünk, az én 3 és 5 éveseim tudják, hogy a konyha az tabu, és a lakásban egyébként sem rohangálunk. Ha bent akarnak lenni főzés közben, akkor az asztalnál ülve rajzolnak, "olvasnak", foglalkoztató könyvekben dolgozunk, de ha ez nem tetszik nekik, akkor sem lehet szaladgálni, főleg ahol főzök.
2011. máj. 30. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Jó neked, az enyémek egymást hülyítik, amikor együtt vannak, én meg egyfolytában rájuk figyelhetek, mert a béke törékeny. Egyébként 1 fiú 1 lány. Hiába vagyok szigorú, következetes, a végén én rontom el a kaját és leszek ideges :-(
2011. máj. 30. 15:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!