Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Eperevés után mennyi idővel...

Eperevés után mennyi idővel jelenik meg a kiütés? (ha pl. érzékeny rá a babám? )

Figyelt kérdés

Tegnap előtt evett kb 6-7 szem epret a 15 hónapos kisfiam. Tegnap a fenekén volt néhány piros pötty, mára viszont az alső lábszára lett elég pöttyös. Lehet ez az epertől?

Vagy az is lehet, hogy rubeola? Csütörtökön lázas is volt, de elmúlt másnapra.


2011. máj. 29. 09:51
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
ha allergiás az apró magvas gyümölcsökre, akkor az általában már aznap jelentkezik, és nem jár lázzal. Mindenképp vidd el orvoshoz holnap. Amúgy ha olyan a kiütés mint a szúnyogcsípés akkor az epertől van.
2011. máj. 29. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
amúgy miért gondolsz pont rubeolára? volt a környezetetekben fertőző beteg?
2011. máj. 29. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nálunk a pollenre érzékenyek,és apró kis pöttyöcskék formájában jelentkezik az allergia. A hasukon,lábukon,a kicsinek még a fenekén is! Olyan mint a melegkiütés- párom szerint csalán kiütés (azt még nem láttam,nem tudom hogy milyen). Szóval nagyon apró pöttyök.

Nálatok milyen kiütés van?


Egy napi láz még nem jelent semmit.

Vidd el orvoshoz,és kérj allergia tesztet!-az a biztos!


Üdv:2gyermekes anyuka

2011. máj. 29. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Talán csak azért gondolok a rubeolára, mert azt ismerem, mint ilyesmi pöttyös betegség :)


Különben neki is nagyon apró pici pöttyei vannak, főleg a vádli tájékán és a popsiján.

Viszont úgy látom, hogy múlófélben van, remélem nem pollenallergia...

2011. máj. 29. 21:55
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem az epertől van, szerintem. Az azonnal kijön, 1-2 órán belül és piros foltokat eredményez, nem tűpettyeket.
2011. máj. 30. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Mi fenistil cseppet használtunk,és fenistil géllel kentem az érintett felületet. Kaptunk rázókeveréket,mert a nagyobbnak viszketett is, de semmit nem enyhített a viszketésen. Végül a fenistil nyugtatta meg. Cirka 2 hétig adtam a cseppet,az első héten a rázókeverékkel kentem,a második héten a géllel. Így múlt el.

Nyugodtan kenheted fenistil géllel az érintett területet- reggel és este kentem.

2011. máj. 30. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
ohh, hát ha az eper kiütés foltos, akkor tényleg nem attól van. De akkor vajon mi?? Nem viszket neki, meg abszolút nem zavarja, úgyhogy nem kenem neki semmivel. Még ma is vannak pöttyök de sokkal haloványabbak.
2011. máj. 30. 14:06
 8/10 anonim ***** válasza:
akkor biztos csak melegkiütés
2011. máj. 30. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Mi külföldön lakunk és itt az elmúlt pár napban kimondottan vacak idő volt. Eső, meg felhős, még volt hogy dzsekit is vittem a kisfiamnak a játszóra. Szóval az nem lehet.
2011. máj. 30. 14:30
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha nem zavarja,akkor ne kend semmivel. Ha téged zavar,akkor vidd el dokihoz,mondja meg,hogy milyen kiütések azok.
2011. máj. 30. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!