Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 17 hónapos a babám. Kezdődő...

17 hónapos a babám. Kezdődő asztmája van (amúgy tej érzékeny). Lehet ettől? . Kapott sprayit, de nem kell minden nap használni. Nem tudom, hogy, hogyan és mikor használjam egy kicsit félek tőle. Milyen tapasztalataitok vannak? Mi jöhet még ki rajta?

Figyelt kérdés
2011. máj. 4. 12:32
 1/4 anonim ***** válasza:
Az orvosnak el kellett volna mondani a spray használatát. Van olyan amit rendszeresen kell, van amit csak akkor ha előjön a roham. Hogy jött ki a tejallergia? Elkezdted neki a tejet adni( ami ugye közel 3 éves korig nem ajánlott, főleg ha volt is a családban esetleg allergiás), vagy esetleg sajtra, túróra reagált így? Sokszor előjöhet a későbbiekben tojás allergia is, vagy akár liszt érzékenység, de ne legyen igazam. A lényeg az hogy mindent nagyon figyelj, hogy ne tartalmazzon tejterméket, gondolom azt tudod hogy a felvágottaktól kezdve a májkrémekig, a gyógyszerekig(laktóz) sok mindenben található.
2011. máj. 4. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Szia. köszönöm a választ. Úgy jött ki rajta a tej érzékenység, hogy amikor még szopizott és én ettem tejterméket akkor piros foltok jöttek ki rajta az arcán, és a füle mögött a bőr berepedezett. Az elmondta a doki, hogy mikor használjam a sprayit, csak félek tőle, mert azt is mondta, hogy nagyon megterheli a szívét és félek, hogy előfordulhat olyan amikor még nem kéne neki adni és én mégis adok.
2011. máj. 4. 13:22
 3/4 anonim ***** válasza:
Este ha jobban lesz időm majd fogok írni neked, csak most én is a gyerekeimmel játszok.
2011. máj. 4. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szia. A tejallergia sajnos asztmatikus tüneteket is okozhat, mivel az is allergia tulajdonképpen. Természetesen azt javaslom, úgy csinálj mindent ahogy az orvos mondta, de ami szerintem mindennél lényegesebb, az ugye a legcsekélyebb tej és annak alkotóelemeinek a megakadályozása hogy bejusson a kicsi szervezetébe. Ami tetézi a bajt hogy a tejallergiások 90 % - a a mogyoróra és a tojásra is allergiás lesz. A tejet lehet rizstejjel, szójatejjel helyettesíteni. Viszont majd ügyelni kell bizonyos ásványi anyagok pótlására, például kálcium, mert sajnos ez lényegében csak a tejben van. Gondolom azt mondta az orvos hogy akkor kell a spray ha sípoló hang, vagy láthatóan nehézlégzés lépne fel. Ebben az esetben nem szabad mérlegelni, mert súlyos következményekkel járhat. Ha teljesen el tudod kerülni a tejes dolgokat, remény lehet arra, hogy asztmatikus tünet sem lesz sűrűn majd. Arra is volt már példa hogy kinövi idővel a tejallergiát, de ennek sajnos kicsi az esélye. Küldök neked egy igen hasznos linket is, itt sok mindenre kapsz pontos választ, így egyszerűbb mint hogy leírjam. [link]
2011. máj. 4. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!