Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi tegyek, hogy lányom végre...

Mi tegyek, hogy lányom végre átaludja az éjjeleket?

Figyelt kérdés
Már 2,5 éves, de sajnos egy kezemen meg tudom számolni hány végigaludt éjjel volt. Felkel mert inni kér (1-2 decit simán egyhúzásra) vagy a pisi zavarja( még nem szobatiszta, és gyakran nem bírják a pelusok és átázik) vagy csak felül az ágyon hív, morog valamit, nyűglődik pár percet és alszik tovább. Általában 1-2x felkel, úgy éjfél és hajnali 5 körül. Mi a manót csináljak vele? Általában 7 körül kel fel teljesen, én meg mindig gyűrötten kelek, csak a kávé "dob fel".
2011. máj. 28. 14:06
 1/7 anonim ***** válasza:
Erre én is kíváncsi lennék. Az én lányom is 27 hónapos és vagy 5 x felkel éjszaka. Fél litert is megiszik.
2011. máj. 28. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld meg leszoktatni az éjszakai ivásról. Nekem két éves a fiam, korábban ő is gyakran felébredt inni, de megelégeltem. Ha elegendő folyadékhoz jut nap közben, akkor éjjel nincs rá szügsége. Elkezdtem neki mondogatni este, hogy éjjel nincs víz, legközelebb reggel kaphat. Párszor még muszáj volt adnom neki, de max. egy hét alatt leszokott róla.
2011. máj. 28. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem csak az használt, hogy bementem hozzá, mondtam, hogy éjszaka van, aludni kell. És kijöttem. Nem kap sok deci vizet éjjel, csak 1-2 kortyot. Esetleg mehetne be más is hozzá éjjel, vagy aludjatok együtt, ha kivitelezhető. Esetleg rábízhatnád egy éjjel a mamára, hogy végre kialudd magad. Szerintem ez nem normális dolog, hogy nem alszik ennyiszer, később is lehet alvászavara, ha most nem tanul meg magától visszaaludni. Valami maci vagy más vigasztárgy megnyugtathatja még.
2011. máj. 28. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

2,5 éves kisfiam is éjjel 1-2* felébred, van hogy átjön és bemászik közénk, alszik tovább, van hogy iszik és alszik a helyén tovább. Neki 14 hónapos kora óta az ágyában van éjszakára a csőrös kulacs.

Lassan elhagyjuk éjszakára a pelust, na az még izgi lesz, ha többször felkel pisilni.

És mellette van egy 8 hónapos, 2* kelő babám is. Hulla vagyok.

2011. máj. 28. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A fenti válaszokhoz hozzátennék valamit, csak hogy kiszűrjük, nincs-e esetleg plusz probléma forrás. Kérdéssel válaszolok: nem szoktatod hozzá valamihez, altatáskor? A szopi, altatáskor: vita tárgya, nem tudok állást foglalni benne; azonban úgy látom, számos egyéb "szertartás" függővé teszi a 3 év alattiakat, ami miatt éjjelente felébrednek, pl. kb 1-3 évesek esetén ringatás, szülő ölében elalvás (csecsemő esetén ennyi "függőség" szinte kötelező, az más eset) , vagy pláne a cifrábbak (hallottam érdekes esetekről), ezeket nem tudom idézni, mert eléggé összetettek voltak: kifigyelték a szülők, hogy ha X,Y,Z dolgot bizonyos sorrendben végeznek, akkor könnyebben elalszik a pici, azonban hozzászokást váltott ki nála és rendszeresen felébredt, tapasztalva, hogy nem érzékeli a "szertartást", amitől elaludt, és nehezen aludt vissza, majd később ismét felriadt a hiányra.
2011. máj. 28. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nem, nálunk nincsenek ilyen "szertartások", az elalvással sosincs szinte gond. De ahogy írtam, nem mindig inni kel fel, hanem a pisi is zavarja néha vagy épp csak felriad. Mindig van valami. Anyukám szerint sem én, sem a húgom nem voltunk ilyen, de a pároméknál sem volt ennyi ébredés. Kérdeztem a védőnőt, azt mondja, hogy szerinte csak rossz szokás. Engem ez baromira nem nyugtat meg, mert akkor ez már mindig így lesz?
2011. máj. 29. 07:50
 7/7 anonim ***** válasza:

Rengeteg konkrét oka lehet, de van néhány alapvető lehetséges oki terület. Öt éves kor alatt még igen tág a tudat, majd 5 év körül hirtelen beszűkül és fokozatosan szűkül tovább, hogy a racionális, anyagi világhoz jobban tudjon alkalmazkodni. Az csecsemőnek pl. még én-tudata sincs, különösen anyja az, akivel azonosítja magát totálisan. Egy-három életév között kezd megjelenni az én-tudat (egyrészt a dacossága segítségével (ennek okaira most nem térek ki)). Egyszóval 5 éves kor alatt igen tág és képlékeny a tudat , élesen élnek a magzati emlékek is, telepatikus képességei jóval fejlettebbek a kicsiknek, mint a kamaszoknak, felnőtteknek. A magzati emlékeiből a kellemetlenekre IS élesen emlékszik. Ha trauma is érte az anyaméhben, pláne évekig jellemző lehet, hogy kisgyerekként valamiféle enyhébb, esetleg erőteljesebb pszichés problémához vezet. (Pl. az említett éjjeli felébredések; ennek is lehet különböző súlyossági foka.)


De ezer más konkrét oka lehet ,bár lényegileg a tág tudat az egyik fő oka, vagy testi probléma, kényelmetlen komfort érzet. (Vagy aktuális negatív pszichés körülmények is okozhatják, pl. a gyermek családjában feszültség, gyász, stb, bár utóbbiakat kizártad.)


(Csak zárójelben: olyan okok is közrejátszhatnak, amely már a spiritualitásnak nevezett területből fakad, amely megint csak a picurok tágabb -és ezáltal védtelenebb- tudatállapotával függenek össze: például más lényeket láthat, ami zavarhatja, amelyeket mi felnőttek már nem érzékelünk, stb. Egyébként a tágabb tudatállapot nem feltétlen kiszolgáltatottabb, hanem nagyobb megértéshez vezet többnyire; de egyrészt alkata válogatja nagyobb korban és felnőtt korban , hogy inkább kiszolgáltatott lesz-e, vagy éppen hogy védettebb az egyén , ezáltal; másrészt azonban a kisgyermek és a csecsemő -az életkori sajátosságai miatt- eleve kiszolgáltatottabb a tágabb tudata miatt is. Ha egy kisgyerek azt mondja, látott valami furcsát és fél tőle, akkor komolyan kell venni, nem elhessegetni , hogy "ó, nincs ott semmi kicsim, nyugodj meg" ; ehelyett inkább attól nyugszik meg, ha komolyan vesszük (és egyben megnyugtatjuk, hogy vigyázunk rád, kicsim), ugyanis ő TÖBBET ÉRZÉKEL, mint mi , a tágabb tudatállapota miatt.)

2011. máj. 30. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!