Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Az természetes, hogy egy 5...

Az természetes, hogy egy 5 éves kislánynak fáj a nunija ha odamegy a tusfürdő? Más kislánya is szokott így lenni?

Figyelt kérdés

Már nem mosom a fenekét sem tusfürdővel, csak a sima fürdővízzel.

Sajnos, sokszor piros neki ott, meg többször fájdítja is. Be szoktam neki kenni amit régebben a gyerekdoki írt fel, nevét nem tudom. De aztán hamar kiújul. Most éppen nem...


2011. máj. 21. 15:25
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
HA már a kitörlésnél tartunk, nehogy már előrefelé törölje meg magát! Attól lesz csak húgyúti / hüvelyi fertőzése. A popsi, ha előzőleg történt kakilás után ki is törölte, sose olyan steril, hogy onnan ne kerülnének be a kórokozók a nuniba, ha előrefelé törlik ki. Kábé hatéves korig nem elég hosszú a kezük ahhoz, hogy hátrafelé ki tudják magukat törölni, ezért addig segíteni kell. És elegendő vécépapír vagy zsepi mindig legyen nála, a kiadagolt két szelet nem elég, mert átázik és a keze is ugye ritkán tiszta egy gyereknek.
2011. máj. 23. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Legjobb ha csak sima meleg vízzel mosod a punciját.
2011. máj. 25. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Jelzem az előző hozzászólónak: ezt már leírtam én is. ;) Ugyanakkor az előző előtti hozzászólónak:

Nem olvastad figyelmesen soraimat, amire -ha jól látom- reagáltál: Épp ezt írtam, hogy a popsit értelemszerűen a hát irányába kell törölni (nők, kislányok esetén), a punit meg a has felé (azaz előrefelé) , és mindez a fertőzések elkerülése végett (bár a piros szeméremajkakat okozhatja egyszerűen akár az is, ha kicsípi a pisi, mert nem lett kitörölve rendesen; pelusosok esetén meg a befülledés). Tehát egy véleményen vagyok veled, csak ezek szerint félreértelmezted soraimat. ;) Abban pedig feleslegesen ismételt a tisztelt válaszoló, hogy anatómiai okokból kb. 5-6 éves korig (ez egyénenként változó) nem éri el a kicsi gyermek a popsiját, ezért kell, hogy a felnőtt törölje ki neki, tehát segítségére kell lenni mind a wc-zés után, mind pedig a fürdetés folyamán.

2011. máj. 26. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Hoppá! Most látom, hogy a nunitörlést mégiscsak fordítva írja a kedves válaszoló. :) Akkor viszont egyet

nem értésemet fejezem ki: gondolj bele, épp te magad írod, hogy a kitörölt popsi se teljesen steril, na most, ha a hát irányába ezután kitörlésre kerül a nuni, akkor minden törlésmozdulat után SOKKAL NAGYOBB ESÉLLYEL érintkezik a wc-papír a végbéllel, és kerül esetleg a nuniba fertőzés, mintha fordított irányba, azaz ha a has irányába teszik. Persze ilyenkor is ügyelni kell, hogy

ne közelítse meg a wc-papír a végbélnyílást az ismételt törlőmozdulatok során.

2011. máj. 26. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
már bocsi de ugyanazzal a papírral hányszor törli meg az ember? vagy én értem rosszul, amit nálad a törlésmozdulat jelent? mi egy papírt csak egyszer húzunk végig. brrrrrrrr.
2011. máj. 27. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!