Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Az természetes, hogy egy 5...

Az természetes, hogy egy 5 éves kislánynak fáj a nunija ha odamegy a tusfürdő? Más kislánya is szokott így lenni?

Figyelt kérdés

Már nem mosom a fenekét sem tusfürdővel, csak a sima fürdővízzel.

Sajnos, sokszor piros neki ott, meg többször fájdítja is. Be szoktam neki kenni amit régebben a gyerekdoki írt fel, nevét nem tudom. De aztán hamar kiújul. Most éppen nem...


2011. máj. 21. 15:25
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
74%

Te tusiddal mosod??


Amúgy nem tudom...de ln is emlékszem ilyenre kiskoromból....sztem túl erős volt még nekem...nem tudom...de nem voltunk vlee doknál elmúlt...csak másikat hazsnáltunk..

Úgyanigy van ez a fogkrémmel...abbol is gyereket birtam...meg samponból is...de sztem nem csak én..és azért vannak direkt ilyen készítmények..

Ha meg a babtusfürdőtől...akkor próbálj ki egy másikat...

2011. máj. 21. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
érzékenyebb a kis bőre, milyen tusfürdőt használtok? Használj neki olyat ami teljesen alkohol, és parfümmentes.
2011. máj. 21. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Nem a nuniját mostam tusival, csak a popsiját, de a nunihoz is ment belőle!

Most csak azt nem tudom ,h azért fáj-e akkor neki, mert egyébként is van neki valami fertőzése ott, vagy alapjáraton minden kicsinek fáj - mivel nekik még nem indult be a hüvely védekezési mechanizmusa, ami ugye nőknél a folyás.. ?

2011. máj. 21. 15:38
 4/15 anonim ***** válasza:
De gyerektusi vagy felnőttusi??
2011. máj. 21. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
normál, felnőtt, nem gyerek. De nekem nem fáj mikor ritkán megmosom az enyémet...
2011. máj. 21. 15:47
 6/15 anonim ***** válasza:
74%

Ne haragudj de....

már leírtuk, hogy érzékenyebba bőra..és leírtam hogy nekem is fájt a normáltól kiskoromban...

Meg mentolostól is szám...

Mi ebben a meglepő??

Más a bőre, a védezekző rendezsere...

2011. máj. 21. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Én még a 8 és 11 évesnek sem veszek felnőtt fürdőszert, tusfürdőt. Amikor véletlenül a vízébe az enyémből tettem, nekik is csípte, mindig mondták. BABA fürdetőt veszek Nekik is, mint a 2 évesemnek.
2011. máj. 21. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
45%

Férfiként, ismerőseim tapasztalatából és saját meglátásomból indulok ki most:

a női nemiszerv általában öntisztul, ha csak nincs valami komolyabb fertőzése, az esetben meg nem szükséges célzottan kezelni. Amondó vagyok -ha esetleg nem teljesen megalapozott véleményt is mondhatok erről-, hogy a hüvelyirrigátorok is nagy hűhó -

nem a semmiért ,hanem talán még árt is, felborítja a természetes baktériumflórát - ez már az orvosok tapasztalata. Hüvelyirrigátort persze a felnőtt nőneműek szoktak használni (már aki), de ebből kiindulva nyugodtan mellőzheted a kislányok fürdetésekor bármelyik szert, tusfürdőt, "anyámtyúkját", és a víz az egyedüli és ideális tisztítószer a hüvely esetén. Ez egyébként is különösen érzékeny szerv belül (vékony hámréteg), pláne egy kisgyermek bőre (hámrétege) érzékeny.

Ha mégis használni akar valaki, akkor legalább gondoljon arra, ha jó szívvel javasolhatok megfontolást, hogy nem véletlenül gyártanak gyerekeknek valót és felnőtteknek valót a más és más PH érték miatt, bár eleve inkább szükségtelennek tartom a gyerektusfürdőket és talán inkább az anyagi haszonszerzés motiválja a gyártó cégeket ebben.


Még valami: azt írod, gyakran bepirosodik neki. Nos, ez lehet, hogy pont a tusfürdőtől van; de az is lehet ,hogy saját magától nem törli meg pisilés után rendszeresen - ezt legalább 6 éves koráig ellenőrizni szükséges, minimum oly módon -ám de természetesen diszkréten, tiszteletben tartva az ő intim világát- , hogy legalább rákérdezünk, bár persze mellé is beszélhet amikor reagál a kérdésre; feltételezem, hogy minimum ezt meg szoktad tenni, és pusztán azért tettem e kiegészítést, hogy teljes legyen a kép a kérdéskörről. 5-6 éves kortól már kissé el van késve a nevelő/szülő az effajta higiéniára nevelésről, és nehezebb ügy, mivel ekkortól jellemző a testi szégyenlősség a kisgyermekeknél, így nehezebb felügyelni, hogy ha pisilt a kislány, megtörölte-e. Feltételezem, hogy esetetekben nem evvel van a gond, hanem a tusfürdő használat a pirosodás oka, de persze a gyerekdoki véleménye lenne a mérvadó pláne hogy ő konkrétan látja az esetet, a lányodat, meg tudja vizsgálni és ő a leginkább kompetens a kérdésben.

2011. máj. 22. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
én mindenképpen gyógyszertári fürdetőt vennék neki. ha apránként adagolod hozzá a vizet és közben kevered, fel lehet annyira hígítani, hogy tusfürdő állagú legyen, beteszed egy tusis flakonba és kész a tusfürdő fíling egészséges kivitelben. nincsen fehér "túró" az ajkak között? ha bepirosodik, az szerintem gyulladásra utal. inkább a fürdővízbe tegyél még a fürdetőből is, ne közvetlenül a popsijába, hogy a nuniba semmi tömény dolog ne kerüljön. nekik még nem savas a hüvelyük, épp ezért a nyálkahártyájuk sem nyújt olyan erős védelmet, mint a miénk, ezért érzkékenyebb lehet a nunijuk.
2011. máj. 22. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
46%

Írok kiegészítést mai válaszomhoz:

Úgy fest, szépen, mozaikként összerakjuk a válaszokat mindannyian; reméljük a kérdező számára hasznosak.

Tehát, a kislányok punijának bepirosodásának elkerüléséhez írok továbbiakat alább, bár valószínű, hogy a tusfürdő -pláne ha felnőtt tusfürdőről van szó- az oka, vagy az is az oka; és elnézést kérek, ha a következő soraimmal nem mondok újat, de hátha az is probléma, hogy a következőre esetleg nem teljesen ügyel az olvasó, hogy megtanítsa kislányának:

E téren a legtöbb felnőtt (vélhetőleg a kérdező is) ügyel, hogy megtanítsa kislányuknak, de a fürdés esetén már gyakoribb a félvállról vett hozzáállás:


Wc-zéskor:

önállóságra neveleni - megárni, míg a kislány a pisilés után ELŐREFELÉ (hasa irányába) megtörli a nemi szervét párszor; ha kaki is volt ,akkor előbb a popsit törölje (vagy szülője/nevelője, ha a kislány nem éri el a popsiját), HÁTRAFELÉ, és akkor ő, HA ELÉRI A KIS KEZE (átlagban 5-6 évesen zajlik az első alakváltás, amikor is megnyúlik a kar a törzshöz képest) és ez után a nunit, előrefelé (hátha volt pisi is)


Fürdésekor:

Minden téren fontos az önállóságra nevelés , példa adásával (mutassuk meg neki rajta mialatt mi végezzük rajta, magyarázzuk el eközben, hogyan és miért) ; önállóságra nevelés ez esetben is fontos: ösztönözni, ő maga mossa meg a nemi szervét (előtte szappannal mossa meg kis kezeit), puniját lehetőleg csak vízzel, ELŐREFELÉ (hasa irányába) , MAJD SZAPPANOZZA BE A KEZÉT a kislány és lehet a popsiját is megmosni, AZT PEDIG HÁTRAFELÉ, esetleg szappanos vízzel, MAJD MEGINT SZAPPANOS KÉZMOSÁS, mielőtt bármi máshoz nyúl. A sorrend itt felcserélhető értelemszerűen, mivel szappanos kézmosás történik.

Ha még nem éri el a popsiját a kislány, akkor a nevelője/szülője mossa meg hasonló módon.

2011. máj. 22. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!