Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan gyurmáztok 2,5 évesetek...

Hogyan gyurmáztok 2,5 évesetekkel hogy élvezze?

Figyelt kérdés
Ma veszek Neki, arra lennék kíváncsi milyen alakzatokat vagy formákat csináltok?? Mennyi ideig érdekes nekik?? Mennyire hagyjátok Őket egyedül alkotni?? :)
2011. máj. 16. 10:10
 1/8 anonim ***** válasza:
Lanyom vasarnap tolti 2 es fel evet. 2 eves szulinapjara kapott gyurmat (playdoh), hozza vannak formakeszletek. Az elejen meg segitettem neki, megtanult csigat csinalni, kis golyokat csinaltunk, az volt a borso.. (kis edenykebe tette, megfozte(van kis edenyke szettel is amihez kis kalyha is van). Imadja es egyedul eljatszik vele, csak az elejn segitettem neki hogy mit id lehet csinalni vele, hogy lehet formazni hosszukasra, kerekre. A lanyom annyira imadja a gyurmat hogy nagyon ritkan fordul elo olyan nap hogy ne jatszana vele. En teljesen egyedul hagyom jatszani, nem falja be ha erre gondolsz, mindig jon hozzam hogy mutatja miket sikerult csinalnia..
2011. máj. 16. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az én lányom is két évesen kapta.Minden nap elöszedjük.Most ő is föz vele.Kilapitjuk ,és már nyomja is a formákat.Nagyon szereti.
2011. máj. 16. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen!! nekünk fiunk van, de mondjuk a főzés nagyon érdekli :)))) köszönöm a jó tippeket!! PlayDoh-t vettem Neki én is, Thomasosat :) akkor ma együtt gyúrunk, azután meg csak várom a remekműveket!! :)
2011. máj. 16. 11:20
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Semmi különleges dologgal nem kell készülnöd. annyi a dolgod, hogy porciózd kb diónnyi darabokra és kicsit gyúrd, melegítsd elő a tenyeredben a gyurmát, hogy könnyen tudjon vele dolgozni.


Semmi értelme annak, hogy te formákat csinálj neki, mert az a te alkotásod, nem az övé. Ha azt akarod, hogy ő tanuljon meg ügyesen gyurmázni, hogy ő maga fedezze fel az anyag tulajdonságait, akkor hagyd, hogy szabadon ismerkedjen vele. Most még sokáig csak csipkedni, nyomogatni, ütögetni fogja. Hosszú heteknek, hónapoknak kell eltelni ahhoz, hogy tudjon, és egyáltalán akarjon formákat alakítani belőle. mert neki most ez még egyáltalán nem fontos. sokkal érdekesebb, amit ezzel a különleges anyaggal csinálni lehet. Nyomkodni, gyúrkálni, csipkedni, gömbölyíteni, lapítani, hengeríteni.


Egyedül abban segíthetsz, hogy ha már kellőképpen megtapasztalta a gyurma tulajdonságai szabad, önálló próbálkozások útján, akkor megmutathatod a három "alapfogást+, a gömbölyítés (golyó), lapítás (palacsinta), hengerítés (kígyó) technikáját. De teljesen felesleges elvárni, hogy ezekből igazi formák szülessenek, mert sok-sok gyakorlás kell ahhoz is, hogy ezeket a technikákat, gyúrásformákat elsajátítsa.


Vagy kipróbálhatjátok, hogy különleges formájú tárgyakat nyomkodtok gyurmapalacsintába, és megfigyelitek, milyen nyomot hagy maga után (kulcs, falevél fonáka, legókocka, saját tenyere, talpa, cipőtalp...stb.)



Óvónő vagyok, sem az oviban, sem itthon a gyerekeimmel nem szoktam formákat gyúrogatni, úgymond sablonokat mutogatni nekik, mert az az én saját alkotásom, és akkor nem ő maga jön rá, melyik formából milyen alak (ember, állat, tárgy) hozható létre. Természetesen melléjük ülök, szeretek én is gyurmázni, de csak annyit csinálok, amennyit már ők is tudnak. Gyurkálom, gömbölyítem, lapítom, hengerítem a gyurmát, de nem csinálok csigabigát, mert rá fog jönni magától is, ha hagyok neki időt. És az lesz az igazi felfedezés, nem az, ha én betanítom.

2011. máj. 16. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
kedves Óvónéni!! nagyon-nagyon szépen köszönöm, hogy szántál időt erre a minden téren kimerítő válaszra!!!!!! teljes mértékben szuper dolgokat írtál és ezeket fogom alkalmazni!! még egyszer nagyon köszönöm!!
2011. máj. 16. 12:30
 6/8 anonim ***** válasza:

Nekem is nagyon jól jött most az óvónéni válasza, mert a 17 hónapos fiamnak pont ma csináltam először gyurmát, és ültünk le gyurmázni. Persze ő még nem is nagyon nyomkodta, inkább csipkedte és szanaszét dobálta őket, bár próbáltam a nagy nyújtódeszkán tartani a darabokat.

A végén golyópályát csináltunk gyurmából (két hosszú kígyót párhuzamosan tekertem a nyújtódeszkán kanyarósra, kicsit az egyik oldalát megemeltem) és a pingponglabdát az egyik végéből elengedte, tetszett neki, hogy gurul a pályán végül a földön landol. Azért 2,5 évessel már szerintem jobban lehet játszani, bár mi is elvoltunk vagy 40 percig....

2011. máj. 16. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Lányom alig volt másfél éves, már gyurmáztunk, ő nagyon élvezi ezeket az egy helyben ülős szöszmötölős játékokat. Ő is gyúrja, én is gyúrom, néha mondja mit csináljak, pl tányért gyúrok, ő meg bele nokedliket. Vagy állatokat kér tőlem. Ő meg csak gyúrja közben :) aztán kigyúr valamit, és közli velem, hogy ez egy tigris (például).

Semmi komoly, ne tervezz előre ezzel kapcsolatosan, csak ösztönösen, csak játékból, mindig az legyen amit ő szeretne, ne erőltess rá semmit :)

Enyém is 2,5 éves :)

2011. máj. 16. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
nos kicsit nagyobb volt a dolog füstje, mint a lángja :) Csajok semmi nem lett a nagy gyurmázásból :) kb. 10 percig, ha érdekes volt Neki, kígyókat gyúrtunk, de ennyi. persze majd többször elővesszük, amikor szeretné :) bár nem is tusom mire számítottam, hiszen nem az az egy helyben ülős fajta :) aszért köszönöm mindenkinek a tippeket!!
2011. máj. 16. 18:38

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!