Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szobatiszta gyerkőc újból...

Szobatiszta gyerkőc újból bepisil?

Figyelt kérdés
2,5 éves a kislányom, a 2. szülinapján már szobatiszta volt (nyárra esett). Nappali alváskor sem pisilt be. Bölcsit kezdett szeptemberben, onnantól nappali alvásnál bepisil+napközben többször is. Előfordul olyan nap, hogy egyáltalán nem, de olyan is, hogy csak az eleje csurog be, vagy teljesen bepisil. És rögtön szól is. Kakival nincs gond, az csak wcbe megy. Miért van ez? És már 2 hónapja nem is jár bölcsibe.. Napközbe sokat iszik, de csak kis adagokat adok neki, és sűrűn szólok, hogy menjen pisilni.
2009. márc. 12. 08:44
 1/3 anonim ***** válasza:
Nagyon sokszor megesik, hogy amikor a babák bekerülnek a bölcsibe, a már szobatiszta picur is bepisil bekakil. Általában ezt az elválás okozta stresszre szokták fogni. Sajnos elég sokáig fennálhat a dolog, még ha azóta nem is jár bölcsibe. Ő így tiltakozott a tőled való elválástól. Én úgy tanultam és a rádió Vendég a házban c. műsorában is úgy hallottam, hogy ezt a fajta bepisilést nem tudod kivédeni a kevesebb folyadék adásával, többszöri wc-re küldéssel. Nagyon fontos, hogy érezze, hogy most már biztonságban van, nem kell tőled elválnia.egy volt óvónő
2009. márc. 12. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod:) Nemsoká pedig kistesó lesz, még ez is érdekes lesz
2009. márc. 12. 15:05
 3/3 anonim ***** válasza:
Valószínű, hogy az is meg fogja viselni, de ha ügyesen csináljátok, lehet a testvérféltékenységet enyhíteni. Nálunk a két nagyobb között 3 év a korkülönbség, a középső és a kicsi között 2,5 nem mondom, hogy egyáltalán nem volt nálunk egyik se féltékeny egy picit se a kis jövevényre, de nagyon odafigyeltem, hogy ők se érezzék mellőzöttnek magukat, így csak nagyon enyhén jelentkezett. Most már nem volt ilyen gondunk, mert a legkisebb 10 és fét év után született:))) 4 gyerekes anyuka
2009. márc. 13. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!